bedava internet

Bedava Twitter Hesapları (Takipçili Hesaplar)

Bedava Twitter Hesapları (Takipçili Hesaplar)
11.03.2021 07:54
0
A+
A-

Takipçili Bedava Twitter Hesapları 2021 | Ücretsiz Eski Twitter hesapları; Sosyal medya denilince akla gelen ilk isimler, Twitter piyasaya çıkar çıkmaz kısa sürede önemli sayıda kullanıcıya ulaştı. Artık sosyal medya kullanıcılarının vazgeçilmezleri arasına girmeyi başaran Twitter, dünya çapında bir kullanıcı kitlesine sahip. Twitter belki de maksimum 140 karakterin metin girmesine izin veren yapısıyla dikkat çekiyor. Aslında amaç, duygularınızı, düşüncelerinizi ve fikirlerinizi en küçük kelimeyle yansıtabilmektir. Bazıları için bu uygulama harika bir pazar yeridir. Bunun için bedava twitter hesaplarınızı paylaşmayı düşündük. Bu hesaplardan bazıları bot twitter hesaplarıdır. Bazıları ücretsiz eski twitter hesaplarıdır. Listeden herhangi birini alarak twitter bedava hesaplardan birini kullanabilirsiniz.

Bedava Twitter Hesapları 2021

Twitter Ücretsiz Hesaplar Giriş Şifreler
turay_ubs@outlook.com Gmaxif9589
gantrefly.scany@gmail.com futerfun2526
sefpomd.efgan@gmail.com crifhang1012
dilimlenmişy.whos@mail.com fenydalyk47
tendy_push@hotmail.com Pickvosh
retvag.shilvay@gmail.com edagrom343
daxcesy.omt@gmail.com valuba492
clora57.manf@gmail.com macroFltk5

Bedava instagram hesapları

Twitter Ücretsiz Eski Hesaplar ve Şifreler 2021

TWITTER NEDİR?

Mikro blog sitesi ve son zamanların en popüler sosyal ağlarından biri olarak tanımlanabilir. Günlük hayatta kullanıcılar tarafından sıklıkla ziyaret edilen Twitter , başlangıçta 140 karakter ve daha az karakterden oluşan metinlerin paylaşımına izin verirken, günümüzde görsel ve video paylaşımları da yapılabilmektedir. Twitter aynı zamanda bir tür iletişim aracı olarak da kabul edilebilir.

Twitter’da yapılan gönderiler Tweet olarak adlandırılır. Gönderilen Tweetleri görüntüleyebilecek kişileri kendi arkadaşlarınızla sınırlayabilir veya herkese açık gönderi yapabilirsiniz. Ayrıca direkt mesaj gönderebilir ve karşılıklı takip yapabilirsiniz.

TWITTER NASIL ÇIKTI?

Twitter, 2006 yılında Jack Dorsey tarafından geliştirildi ve kısa sürede ünlendi. Özellikle 2008 ABD seçimlerinde Barack Obama’nın yazarlar ve gazetecilerle birlikte aktif olarak kullanılması birçok izleyicinin dikkatini çekmiştir. Ülkemizde anket özelliği son seçim döneminde sıklıkla kullanılmıştır. Twitter, 2011 yılında birçok farklı dil için uygulama sürümleri yayınladı.

BEDAVA TWITTER HESAPLARI NASIL KULLANILIR?

Twitter’ın aktif kullanımı için bazı özel terimleri bilmek faydalı olacaktır. Kullanmaya başlamak için, bir üyeyi başarıyla kaydettikten sonra önce giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra takip etmek istediğiniz isimleri aramalı ve takip et butonuna tıklamalısınız. Böylece takip ettiğiniz kişilerin Tweetlerini ana sayfanızda görebilirsiniz. Ardından ilk tweetinizi metin kutusuna yazıp paylaşabilirsiniz. Pek çok insanın dikkatini çekmeye ve takip edilmeye başlayabilirsiniz.

EN BİLİNEN TWITTER ŞARTLARI

Trend Olan Konu: TT olarak kısaltılan Trending Topic, hakkında en çok konuşulan 10 konunun listesidir. Bu bölüm, Twitter ana sayfasının solunda yer almaktadır. TT listesi ülkeye göre değişir.

Friday Follow: FF olarak kısaltılan Friday Follow, sadece Cuma günleri yapıldığı için bu isme sahip olduğu biliniyor. FF, sizi takip eden kişiler tarafından takip edilen anlamına gelir.

Retweet: Twitter’ın en çok kullanılan özelliklerinden biri olan retweet, RT olarak kısaltılır. Takipçilerinin görmesi için diğer kullanıcıların Tweetlerini alıntı gibi paylaşan kullanıcılardan oluşur.

Direkt Mesaj: Twitter kullanıcıları arasında gönderilen özel mesajların adıdır ve DM olarak kısaltılır. Mesaj özelliğinin e-posta fonksiyonunda olduğu da söylenebilir.

Mention: Yazdığınız Tweetin başına @ koyarsanız Mansiyon olursunuz. Makalenizi görmek istediğiniz kişiye en kısa ve en özlü şekilde hedef olarak göstermenizi sağlayan bir özelliktir. Mansiyon gönderilerini Twitter’da belirtilen bölümden görebilirsiniz.

Hashtag: Etiket olarak dilimize çevrilen hashtag, konu başlığı olarak da anılabilir. Kelimelerin başına keskin # işaretini koyarsanız, bir Hashtag yaparsınız.

TWITTER NE YAPAR?

Twitter, internet üzerinden bilgisayarlardan, akıllı telefonlardan ve tabletlerden paylaşıma izin veren bir mikro blog sitesidir. Twitter ile 140 karakterlik duygu ve düşüncelerinizin yanı sıra fotoğraf ve videolarınızı paylaşabilirsiniz. Paylaşmanın yanı sıra istediğiniz kişileri takip edebilir ve paylaşımlarını görebilirsiniz. Diğer kullanıcılarla DM aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz; veri alışverişi yapabilirsiniz.

Twitter’da da birçok ünlü isim ve marka var. Onlar da paylaştıkları için beğendiğiniz isimler hakkında en son bilgileri kendi sayfalarını takip ederek alabilirsiniz. Haber sitelerinin anlık kullanımda da büyük bir paya sahip olması nedeniyle son dakika haberlerini ve en çok konuşulan konuları Twitter üzerinden görebilirsiniz.

Twitter kullanmak için ipuçları:

Kelime sınırını görsel olarak aşın:

Twitter’da 280 karakterlik kelime limiti olsa da bir şekilde bu limiti aşmak mümkün. Bunun için farklı bir uygulama üzerine istediğiniz uzunlukta bir metin yazın ve ekran görüntüsü alın. Doğru şekilde kırptıktan sonra, isterseniz üzerine bir not ekleyerek Tweetleyin. Böylelikle kelime limitine takılmadan istediğinizi paylaşabilirsiniz.

En sevdiğiniz Tweeti profilinize sabitleyin:

Her kullanıcının gurur duyduğu, mutlu hissettiği veya baktığında kendini ifade ettiği bir Tweeti vardır. Seçtiğiniz bir Tweetin yanındaki üç nokta düğmesine tıklayarak açılan menüden Profile Sabitle seçeneğine tıklayın ve seçtiğiniz Tweeti profil sayfanızın en üstüne ekleyerek herkesin görmesini sağlayabilirsiniz.

Profilinize sabitlediğiniz Tweeti kaldırmak için aynı üç nokta düğmesine tıklayın ve bu sefer Profilden Kaldır’a tıklayın. Bunun yerine profilinize yeni bir Tweeti sabitlerseniz, önceki yapışkan Tweet oradan otomatik olarak kaldırılır. Bu şekilde, düzeltilmiş Tweetinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Gelecekte Tweet:

Özellikle kurumsal bir hesabı yönetiyorsanız, aktif bir hesaba ihtiyacınız var ancak günün her saati Tweet atmak da zor bir iş. Twitter, farklı uygulamalar kullanmadan planlı paylaşım yapabileceğiniz bir özelliğe sahiptir. Böylece ileri tarihli Tweetler gönderebilirsiniz.

Bir Tweet yazdıktan sonra aşağıda göreceğiniz küçük takvim botuna dokunun. Tweetin hangi tarih ve saatte yayınlanacağını ayrıntılı olarak girin. Planla düğmesine tıkladığınızda, Tweet seçtiğiniz tarih ve saatte paylaşılacak şekilde ayarlanacaktır.

Tüm Twitter verilerinizi indirin:

Şimdiye kadar gönderdiğiniz tüm Tweetlerin ve paylaştığınız tüm görsellerin elinizin altında olmasını istiyorsanız, uzun çabalara gerek kalmadan alabilirsiniz. Özellikle Twitter hesabınızı kapatacaksanız ancak verilerinizi kaybetmek istemiyorsanız, bu özelliği kullandığınızdan emin olun.

Bunun için Twitter Ayarları sayfasını açın. Verilerinizin arşivini indirin, açın. Hesap şifrenizi girin. Arşiv talep et butonuna tıkladığınızda verileriniz indirilmek üzere hazırlanacaktır. Hazır olduğunda tüm verileriniz Twitter hesabınızda kayıtlı e-posta adresinize gönderilecektir.

Daha sonra okumak istediğiniz Tweetleri işaretleyin:

Bazen sadece dikkat dağıtmak, oyalanmak için Twitter’a göz atıyoruz. Böyle bir anda önemli olan ancak o anda okuyamadığınız bir Tweeti gördüğünüzde veya daha sonra okumak istediğinizde o Tweeti yer imlerine ekleyebilir ve daha sonra göz atabilirsiniz. Bu işlemi saklamak istediğiniz Tweetler için de uygulayabilirsiniz.

Seçtiğiniz bir Tweeti Yer İmlerine eklemek için Tweetin altındaki paylaşma benzeri düğmesine tıklayın. Açılan menüden Tweeti Yer İmlerine Ekle seçeneğine tıklayın. Bu Tweeti, paylaşan kişi tarafından silinmediği sürece hesabınızın Yer İmleri bölümünde görüntüleyebilirsiniz.

Blogunuza veya web sitenize bir Tweet yerleştirin:

Blogunuza veya web sitenize başka bir hesap tarafından gönderdiğiniz veya paylaştığınız bir Tweeti yerleştirerek, onu tüm ziyaretçilerinize görünür hale getirebilirsiniz. Yer İşaretlerinde olduğu gibi Tweet, silinmediği sürece eklediğiniz yerde görünür.

Blogunuza veya web sitenize eklemek istediğiniz Tweetin yanındaki üç nokta düğmesini tıklayın. Tweeti Yerleştir’i tıklayın. Farklı bir sayfa açılacak ve Tweetin HTML kodunu bulacaksınız. Bu kodu blogunuza veya web sitenize yerleştirerek Tweeti tüm ziyaretçilerinize görünür hale getirebilirsiniz.

Gözlerinizi yormamak için Koyu Modu kullanın:

Birçok sosyal medya platformunda veya mobil uygulamada olduğu gibi, Twitter’da da karanlık mod seçeneği vardır. Twitter mobil uygulamasında profil resminize dokunduğunuzda açılan menüdeki ampul butonuna dokunarak bu seçeneği görebilirsiniz. Loş veya tam koyu olarak sunulan iki seçenekten size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Aynı şekilde Twitter web sitesindeki karanlık mod özelliğini yani masaüstü versiyonunu da kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için Diğer seçeneğine tıklayın ve açılan menüden Görüntüle seçeneğine tıklayın. Buradan modu loş veya karanlık olarak seçebilir, Twitter arayüzünün renklerini değiştirebilirsiniz.

Veri tasarrufu modunu etkinleştirin:

Mobil veri üzerinden kullandığınız Twitter mobil uygulaması, bazen video izleme gibi aktiviteler sonucunda büyük miktarda mobil veri harcayabilir. Bu durumu kontrol etmek için mobil uygulamanızda Ayarlar, Veri Kullanımı sayfasını açın ve veri kaydetme modunu etkinleştirin. Böylelikle Twitter mobil uygulamasını kullanırken minimum mobil veri harcadığınızdan emin olacaksınız.

Takip ettiğiniz hesapları sınıflandırmak için listeler oluşturun:

Bedava Twitter hesabınız üzerinden yüzlerce farklı paylaşım hesabını takip ediyor olabilirsiniz. Bu farklı gönderiler, ana sayfanızda karışıklığa neden olabilir. Takip ettiğiniz kişileri kategorize etmek için listeler oluşturarak daha akıcı bir Twitter deneyimine sahip olabilirsiniz.

Bir liste oluşturmak için Twitter menüsünden Listeler’i tıklayın. Liste Oluştur düğmesini tıklayın ve bir ad ekleyin. Herkese açık olarak işaretlenmiş listeleri görebilirken, özel olarak işaretlenmiş listeleri yalnızca siz görebilirsiniz. Ardından listede olmasını istediğiniz hesapları seçin ve Bitti düğmesini tıklayın. Listeyi silmek için, Listeyi Düzenle ekranındaki Listeyi Sil düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Gelişmiş arama seçeneğiyle ayrıntılı aramalar yapın:

Twitter’ın masaüstü sürümünde gelişmiş arama seçeneğini en verimli şekilde kullanabilirsiniz. Bir arama yaptıktan sonra, ortaya çıkan sayfanın sol sütununda Gelişmiş Arama seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği genişleterek, birçok farklı arama kriteri ile gelişmiş arama sayfasına ulaşacaksınız.

Bu arama sayfasında tam olarak kelime, genel kelime öbeği, alternatif kelimeler, içerikte olmaması gereken kelimeler, özel etiketler, dil durumu, paylaşım hesabı ve daha birçok detayı belirleyerek arama yapabilir, aradığınız şeyi tam olarak tespit edebilirsiniz.

Twitter basit görünse de ayrıntılara girip özelliklerini öğrendikçe okyanusa dönüşen bir sosyal medya platformudur. Yıllar sonra bile Twitter nasıl kullanılır sorusuna uzman bir cevap vermek zor olabilir ancak bilmeniz gereken önemli ipuçları ile çok daha verimli bir Twitter deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bedava facebook hesapları

Ücretsiz Twitter Hesapları ve Şifreleri 2021

Bedava Twitter hesapları her gün güncellenecek ve bu bölümde yayınlanacaktır.

darikoluma
bunvilgan578
slifteneyil6
miltivan567
ciftilivact
Emxak461S
trapimintaca
trMxok68
offenblack77
4967395354
dilimavax032
Mpsk8467
evantivalger
eAqapomex
anavlolog26
gTpxak5803
granfolxem46
top4926m
ponponovag
aBTapxml59
darkgonbima
492694810
carnfinilak58
ebtorpixma
drantofma001
evtopex496
filintimang6
abpotomax96
stribaysx23
TmintGnp8
epitamint492
p4i7mxLK
darkblono
cirtinbaPs
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.