bedava internet

En İyi Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması

En İyi Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması
12.02.2021 21:45
0
A+
A-

En İyi Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması 2021; Akıllı telefon ekranlarının daha büyük olan TV ekranına yansıtılmasına olanak tanıyan ekran yansıtma uygulamaları ile telefondaki bir filmi, dosyayı ya da videoyu geniş bir ekranda görüntüleyebilmek mümkün olabiliyor.

Ekran yansıtma programları ile akıllı telefonda yansıtılmak istenen görüntü, video ve filmlerin televizyon ekranından izlenebilmesi ve görüntülenebilmesi için mutlaka wifi bağlantısına sahip bir televizyon kullanıyor olmanız gerekiyor.

Akıllı olmayan telefonlarda ise birtakım ek yayın cihazları kullanılarak, telefon ekranı televizyon ekranına yansıtılabiliyor.

Günümüzde kullanabileceğiniz ücretsiz ya da ücretli pek çok ekran yansıtma uygulaması bulunuyor.

Bu yazımızda kısaca en iyi ekran yansıtma uygulamaları hangileridir? sorusunu yanıtlamaya, konuyla ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

En İyi Ekran Yansıtma Programı 2021

 • TeamViewer
 • SmartView
 • Google Home
 • Chrome Remote Desktop
 • Microsoft Remote Desktop
 • AllConnect
 • LocalCast
 • LetsWiev
 • Tubio
 • BubbleUPnP
 • Dr Fone
 • Reflector Director
 • All Cast
 • ApowerMirror
 • AnyCast

En İyi Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulamaları

En başarılı, ücretsiz ekran yansıtma programlarını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

TeamViewer

Ücretsiz ekran yansıtma programları listemizin ilk sırasındaki TeamWiever, yalnızca telefon ekranının bilgisayarınıza yansıtılabilmenizi sağlamakla kalmıyor, bilgisayar ekranına başka bir bilgisayar ekranından da ulaşabilmenize olanak tanıyor.

Genellikle işadamları ve iş kadınları tarafından kullanılan bu program sayesinde birden çok bilgisayar ekranını aynı anda kontrol edebiliyorsunuz.

Android telefonlarınızın yanı sıra Windows, Mac ve Linux işletim sistemine sahip bilgisayarlarınıza da bu uygulamayı kolaylıkla indirebiliyorsunuz.

TeamViewer programının ücretsiz versiyonunun yanı sıra ücretli versiyonu da bulunuyor.

Ücretli versiyonu özellikle kurumsal alanda sıklıkla tercih ediliyor.

TeamViwer mobil uygulamasını telefonlarınıza Google Play Store ya da Apple Store üzerinden indirebilirsiniz.

SmartView

Samsung akıllı telefon kullanıcılarının tercih edebileceği, ücretsiz ekran yansıtma uygulamalarından biri olan SmartView uygulamasında Miracast teknolojisi kullanılıyor.

Kullanımı oldukça basit olan bu program sayesinde telefon ekranınızı televizyona yansıtabiliyor, bilgisayar ekranınızı da bilgisayarınız açık olduğu takdirde akıllı telefonunuzdan görüntüleyebiliyorsunuz.

Böylelikle bilgisayarınız yanınızda olmadığı zamanlarda işlerinizi akıllı telefonunuz aracılığıyla yürütebiliyorsunuz.

Bu uygulamayı da telefonunuza Apple Store ya da Google Play Store üzerinden hızlıca indirebiliyorsunuz.

Bu uygulamayı kullanabilmeniz için Samsung akıllı telefonunuzdan ve Samsung Smart TV’nizden aynı anda wifi ağına bağlanmanız gerekiyor.

Google Home

Ücretli versiyonunda Chromecast uygulaması bulunan bu uygulamanın da hem ücretli hem de ücretsiz versiyonları bulunuyor.

Uygulamanın tüm özelliklerinden faydalanmak istediğinizde ücretli versiyonunu satın almanız ve telefonunuza indirmeniz gerekiyor.

Ücretsiz olarak akıllı telefonunuzun ekranını televizyonunuza yansıtmak adına bu uygulamaya şans verebilirsiniz.

Uygulamayı hem Android hem de IOS tabanlı akıllı telefonlarınızda kullanabilirsiniz.

Chrome Remote Desktop

En kaliteli ve en iyi sonuç veren ekran yansıtma uygulamaları listemizdeki Chrome Remote Desktop yani Chrome Uzaktan Masaüstü uygulaması ile bilgisayar ekranını telefon ekranınıza yansıtabiliyorsunuz.

Chrome yüklü tüm akıllı telefonlara bu uygulamayı da indirebiliyorsunuz.

Microsoft Remote Desktop

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarınız için kullanabileceğiniz bu uygulama, bilgisayar ekranınızı uygulamanın yüklü olduğu telefonunuza yansıtabilmenize öncülük ediyor.

Yani bilgisayarınızda yürütmeniz gereken işleri uzakta olduğunuz zamanlarda akıllı telefonunuzdan uygulamayı açarak, yürütebiliyorsunuz.

İş hayatınıza dair tüm kurumsal işlemlerinizde de uygulamayı kullanabiliyorsunuz.

İnternette izlediğiniz bir videoyu, Facebook, Instagram vb. sosyal medya uygulamalarınızın ekranını, filmleri ve klipleri akıllı televizyonunuzun ekranında görüntülemek istediğinizde yararlanabileceğiniz diğer akıllı telefondan akıllı televizyona ekran yansıtma uygulamalarını aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

AllConnect

Ekran yansıtma özelliğinin yanı sıra ses yansıtma özelliği de bulunan AllConnect uygulamasını Android tabanlı akıllı telefonlarınız için kullanabilirsiniz.

En sevdiğiniz şarkıları, filmleri, videoları, fotoğrafları dev TV ekranında görüntüleyebilir, sevdiğiniz sanatçıların şarkılarını hoparlörlere kolaylıkla aktarabilirsiniz.

Uygulamayı Google Play Store üzerinden akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

LocalCast

Akıllı televizyonlarınızın yanı sıra Smart TV, Amazon Stick ve Roku gibi uygulamalarla da çalışabilen LocalCast; dünya genelinde en çok ilgi gören telefondan televizyona bağlanma uygulamaları arasında yer alıyor.

Uygulamayı kullanırken televizyonunuzda herhangi bir donma, bağlantı kopukluğu, yavaşlama vb. sorunlarla da karşılaşmıyorsunuz.

Android ve IOS cihazlarınız için kullanabileceğiniz bu uygulamanın 10 milyon üzerinde kullanıcısı bulunuyor.

LetsWiev

Telefon ekranınızın yanı sıra bilgisayar ekranınızı da akıllı televizyon ekranına bağlayabilmenizi sağlayan LetsWiev; ücretsiz ekran yansıtma uygulamaları arasında bulunuyor.

Uygulamayı MAC, Windows, IOS ve Android işletim sistemlerinde kullanabiliyorsunuz.

Tubio

Yüksek çözünürlülüğü ve kalitesi ile bu uygulama, webteki videoları televizyonunuzda izleyebilmenize öncülük ediyor.

Uygulama; Google Play ve Apple Store üzerinden tek bir tıkla indirilebiliyor.

BubbleUPnP

Akıllı televizyonların yanı sıra Amazon Fire TV, DLNA TV, ChromeCast, Nexus Player ve Fire Stick ile de uyumlu olan bu ekran yansıtma uygulaması, oyun konsollarına da bağlanabiliyor.

Yani uygulama sayesinde telefonunuzdaki favori oyunları TV ekranına yansıtabiliyor, arkadaşlarınızla gönlünüzce oyun oynayabiliyor, eğlenceli zaman geçirebiliyorsunuz.

Sevdiğiniz filmleri izleyebiliyor, hit şarkıları dinleyebiliyor ve klipleri izleyebiliyorsunuz.

Dr Fone

Iphone cihazınızı TV ekranına yansıtmak için tercih edebileceğiniz Dr Phone uygulaması ile televizyonun dev ekranında oyun oynayabilir, film izleyebilir ve pek çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

IOS işletim sistemi ile çalışan Iphone ve Ipad cihazlar için geliştirilen Dr. Fone uygulamasının Android için geliştirilmiş versiyonu da bulunuyor.

Reflector Director

Iphone ve Ipad cihazlarınızda kullanabileceğiniz uygulama, akıllı cihaz ekranınızı hem bilgisayar hem de TV’ye aktarabilmenizi sağlıyor.

Apple Store üzerinden uygulamayı kolaylıkla indirebiliyorsunuz.

Genellikle okullarda, ders içeriklerini büyük ekrana yansıtmak için de kullanılan Reflector Director uygulamasını ücretsiz olarak cihazınıza indirebiliyorsunuz.

ApowerMirror

Iphone ve Apple cihazlar ile uyumlu olan uygulamayı IOS tabanlı akıllı telefonlarınızda ve tabletlerinizde kullanabiliyorsunuz.

Telefon içeriğini daha büyük monitor ve ekranlarla paylaşmanızı sağlayan uygulama, çoğunlukla okullarda ve iş sunumlarında tercih edilse de uygulama sayesinde oyun oynayabiliyor, film, video izleyebiliyor, sevdiğiniz fotoğrafları geniş ekranda görüntüleyebiliyorsunuz.

Kablosuz olarak kullanabileceğiniz uygulamayı aynı zamanda USB kablosu ile de kullanabiliyorsunuz.

All Cast

Apple ve Iphone cihazlarla uyumlu olan All Cast ile telefonunuzu televizyonunuza hatta Smart TV’ye bile yansıtabiliyorsunuz.

Akıllı TV’lerde kullanılabilen uygulama sayesinde telefonunuzu Apple TV kullanmadan büyük bir ekrana yansıtabilirsiniz.

All Cast ekran yansıtma programını Android cihazlarınızda da kullanabilirsiniz.

AnyCast

Listemizin son sırasında bulunan AnyCast uygulaması ile Iphone cihazınızı Android Tv’nize yansıtabilirsiniz.

Kablosuz ekran yansıtma uygulamalarından olan AnyCast ile canlı kamera videolarını da televizyonunuzdan izleyebilirsiniz.

Bu yazımızda en iyi Iphone ekran yansıtma programı 2021 hangileridir? Kablosuz ekran yansıtma programı ne işe yarar? sorularını yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Comments

No comments yet, be the first filling the form below.