e
sv

HGS Olmadan Geçiş Cezası

HGS Olmadan Geçiş Cezası
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

HGS olmadan geçiş cezası olarak eğer HGS aboneliğiniz yoksa ya da bakiyeniz yeterli değilse 15 gün içerisinde ödeme yapmadığınız takdirde HGS cezası ödemek zorunda kalırsınız.

HGS abonesiyseniz bakiyeniz yeterli değilse geçiş yapabilirsiniz. Ancak 15 gün içerisinde HGS’nin içerisine bakiye yüklemeniz gerekmektedir. Bakiye yüklediğiniz zaman otomatik olarak kullandığınız miktar kendiliğinden düşecektir.

HGS olmadan geçiş cezası yemek istemiyorsanız HGS içerisinde mutlaka bakiye olmalıdır. Eğer bakiyeniz bitmiş ve siz bunu geçtikten sonra fark ederseniz, en kısa sürede HGS içerisine bakiye yüklemeyi ihmal etmeyin.

HGS olmadan geçiş yaptım ne yapmalıyım diye sorarsanız; 15 gün içerisinde HGS başvurusu yapıp aracınıza yerleştirmeniz gerekmektedir. Bu durumda geçiş yaptığınız miktar otomatik olarak düşecektir. Aksi takdirde herhangi bir HGS başvurusu yapmazsanız cezalı bir şekilde ödeme yapmak zorunda kalırsınız.

HGS Olmadan Nasıl Geçilir?

HGS olmadan nasıl geçilir konusuna gelecek olursak; HGS olmadan geçiş yaparsanız öncelikle ceza ödeme işlem sırasına girersiniz. HGS’niz var ama içerisinde bakiyeniz yok geçiş yaptıysanız yine ceza ödeme işlem sırasına girersiniz. Yani HGS aboneliğiniz yok ve HGS bakiyeniz yetersiz olması durumunda kesinlikle ceza ödeme sırasına girersiniz.

HGS aboneliğiniz yok ve HGS bakiyeniz yetersiz olması durumunda geçiş yaptıktan sonra 15 gün içerisinde ya abonelik almalısınız ya da bakiye yüklemeniz gerekmektedir. Aboneliğinizi aldınız ya da bakiye yükledikten sonra geçiş yaptığınız tutar otomatik olarak HGS’den düşecektir.

Aksi takdirde yukarıda belirtilenlerin hiç birini yapmadığınız zaman, HGS cezası ödemek zorunda kalırsınız.

HGS Olmadan Geçince Ne Olur?

HGS olmadan geçince ne olur; HGS olmadan geçiş yapabilirsiniz. Ancak aboneliğiniz yoksa ceza ödemek zorunda kalırsınız. HGS olmadan geçiş cezası ödememek için, geçiş yaptıktan 15 gün içerisinde abonelik almanız gerekiyor ya da HGS mevcutsa içerisinde bakiye olması gerekiyor.

Aboneliğiniz olduktan sonra ya da bakiyeniz yeterliyse geçiş yaptığınız ücretler otomatik olarak kesilecektir.

HGS Olmadan Geçiş Yaptım Ne Yapmalıyım? diyorsanız tıklayın…

HGS Olmadan Geçiş Kaç Gün İçinde Ödenmeli?

HGS olmadan geçiş cezası yememek için geçiş yaptıktan sonra otomatik olarak bakiyeniz varsa düşer, Eğer bakiyeniz yoksa en kısa sürede PTT ya da anlaşmalı bankalardan bakiye yüklemesi yapmanız gerekmektedir.

HGS olmadan geçiş kaç gün içinde ödenmeli sorunuza yanıt olarak; Eğer HGS kartınız yoksa ve HGS kartınızın içerisinde bakiye bulunmuyorsa, geçiş yapıldıktan sonra 15 gün içerisinde mutlaka ya HGS kartı almanız gerekiyor ya da HGS kartınıza bakiye yüklemeniz gerekmektedir.

HGS Olmadan Geçiş Cezası Ne Kadar?

HGS olmadan geçiş yapanların ilk aklına gelen soru HGS olmadan geçiş cezası ne kadar olmuştur. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün anlaşmalı bankalarından ya da PTT şubelerinden hem HGS kartı başvurusu yapabilir hem de bakiye yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz.

HGS geçişi olan yerlerden kaçak geçiş yaptığınız takdirde otomatik olarak plakanıza 10 katı ceza tanımlanır. HGS aboneliğiniz mevcutsa bakiye yükleyip 15 gün içerisinde otomatik olarak cezası bir şekilde sadece geçtiğiniz ücret kesilmektedir.

HGS olmadan geçiş cezası yememek için; HGS abonesi değilseniz de hiç sorun etmeden 15 gün içerisinde abonelik aldığınız takdirde geçiş için içerisinde yeterli bakiye olduktan sonra cezası bir şekilde otomatik olarak geçiş ücreti kesilmektedir.

HGS Olmadan Kaçak Geçiş Ödeme

HGS olmadan kaçak geçiş yapanlar 15 gün içerisinde aboneliğiniz yoksa ya da kartınızın içerisinde bakiye olması durumunda otomatik olarak kendiliğinden geçiş ücreti geçecektir.

Eğer ki 15 gün içerisinde hem abonelik işlemi yapmayıp hem de HGS kartınızın içerisine bakiye yüklemediğiniz takdirde HGS olmadan kaçak geçiş yapmış olursunuz. Bu yüzden de plakanıza kayıtlı adresinize 10 katı kadar ceza ödemek zorunda kalırsınız.

HGS Olmadan Köprüden Nasıl Geçilir?

HGS olmadan köprüden nasıl geçilir konusuna gelecek olursak; HGS veya OGS geçiş sisteminin olduğu otoyolları kullandıktan sonra mutlaka ücretini ödemek zorunda kalırsınız, ücretini ödemediğiniz takdirde yüksek olarak cezasını ödemek zorunda kalırsınız.

HGS olmadan köprüden geçtiğiniz takdirde kaçak geçiş yapmış olursunuz. Kaçak geçiş yaptığınız takdirde 15 gün içerisinde HGS abonesi değilseniz abone olmak zorundasınız. Eğer HGS aboneliğiniz varsa yeterli bakiyeniz olmaması durumunda da kaçak geçiş yapmış olursunuz.

Aynı şartlar bakiyenizin yeterli olmaması durumunda da geçerlidir. 15 gün içerisinde bakiye yüklediğiniz takdirde otomatik olarak geçiş ücretiniz kesilecektir.

HGS Yükleme

HGS kartınızın içerisinde bakiyeniz yoksa HGS yükleme işlemini PTT bankamatiklerinden ya da PTT‘ye ait resmi internet sitesinden  ya da anlaşmalı bankalardan gerçekleştirebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

HGS Olmadan Geçiş Yaptım Ne Yapmalıyım?

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478
Make Money