İnternetsiz Whatsapp Nasıl Kullanılır? Whatsapp İnternetsiz Kullanma

İnternetsiz Whatsapp Nasıl Kullanılır? Whatsapp’tan mesaj göndermek istediğinizde internet bağlantınızın olmadığını fark ettiğiniz oldu mu? Bunun birçok kez olduğundan eminiz. Özellikle metro gibi sinyalin olmadığı bir yerdeyseniz, bu durum çok daha can sıkıcı olabilir.

Mesajı yazarsınız ancak sonrasında “bağlantı kuruluyor” yazdığından Gönder tuşuna basamazsınız. Burada, mesajı daha sonra göndermeyi hatırlamanız gerekir ancak çoğu zaman bunu yapmayı unutabilirsiniz. Whatsapp geliştiricileri, bu sorunu düzelttiler ve artık, gönder tuşuna basmak ve bağlantı yeniden kurulduktan sonra mesajın iletilmesi mümkündür.

İletişim teknolojilerinde, telgraftan Facetime’a gelene kadar uzun bir yol kat ettik. Günümüzde, Whatsapp iletişimin neredeyse temelini oluşturmaktadır. Birkaç yıl öncesine gidecek olursak, onun iletişimin tam ortasına düşebileceği tahmin edilemezdi. Coğrafi olarak farklı yerlerde olsak da, internete erişim ile bizi birbirimize bağlayan Whatsapp, internetin olmadığı durumlarda kullanılamıyor. Ancak, Whatsapp’ın internet olmadan da çalışabileceğini biliyor muydunuz? Nasıl olduğunu bilmek istiyorsanız, bu yazıyı okumaya devam edebilirsiniz…

İnternet Olmadan WhatsApp Kullanmak

İnternetsiz olarak whatsapp kullanmak artık mümkün. İnternetiniz yoksa yada internet paketiniz bittiyse sizlere internersiz olarak whatsapp kullanma yöntemlerinden bahsetmek istiyorum.

SMS ile Whatsapp Kullanılabilir Mi?

Whatsapp, cep telefonunda SMS sistemi yerine internet bağlantısını kullanan bir mesajlaşma yöntemidir. Yani, SMS üzerinden kullanmak biraz garip görünebilir. Ancak, normal SMS şebekesini kullanarak da Whatsapp’ı kullanmak mümkündür. Operatörlerin hemen hepsi, sınırsız çağrı, veri ve SMS paketleri sunmaktadır. Bu sayede, Whatsapp’ı SMS aracılığıyla kullanmanız da mümkün olur.

Whatsapp Bluetooth Messenger

Whatsapp Bluetooth Messenger, internet olmadan da Whatsapp ile iletişim kurmanızı sağlar. Bunun için yapmanız gereken, uygulamayı akıllı telefonunuza indirmek ve iletişim kurmak istediğiniz kullanıcının bluetooth’una bağlanmaktır. Bağlantı kurulduktan sonra, artık Whatsapp aracılığıyla mesaj gönderip almaya başlayabilirsiniz.

Bağlantı modu Bluetooth olduğundan, bunun kısa mesafeli bir iletişim kanalı olduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla, uzak mesafedeki bir kullanıcıya bağlamazsınız.

Android Telefonlardan İnternetsiz Whatsapp Kullanma

Akıllı telefonunuzun Ayarlar bölümüne girdikten sonra, Bağlantılar ve ardından Mobil Ağlar bölümüne girmeniz gerekiyor.

Ardından Erişim Noktası Adları seçeneğinden “Ekle” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Açılan ekranda; isim bölümüne Whatsapp Apn, İnternet Proxy bölümüne 127.0.0.01 ve Bağlantı noktası bölümüne 80.80 yazmanız gerekiyor.

  • İsim: WhatsApp
  • APN: İnternet
  • Proxy: 127.0.0.01
  • Bağlantı Noktası: 8080

Bu işlemleri tamamladıktan sonra, Erişim noktası adları bölümünden Whatsapp’ı seçerek uygulamayı internetsiz olarak kullanabilirsiniz.

Uygulamalar İle İnternetsiz Whatsapp Kullanma

Aktif bir internet bağlantısı olmadan Whatsapp ile mesaj alıp göndermek için kullanabileceğiniz bazı uygulamalar vardır. Google Play üzerinden indireceğiniz programlar ile internet olmadan whatsapp kullanabilirsiniz.

İnternet Olmadan WhatsApp Kullanma

İnternet olmadan whatsapp kullanmak şimdilik sadece Android işletim sistemine ait telefonlarda kullanıyor. Size aşağıda vereceğim ayarları yaparak sizlerde internet olmadan whaatsapp kullanabilirsiniz. Sizlere verdiğim ayarları yaptığınızda telefonunuz 4.5G bağlı kalarak paketinizi harcamadan whatsapp bağlanıyır.

  • Android cihazınızdan Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar adımlarını takip ederek giriş yapın
  • Mobil Ağlar bölümünden ise Erişim Noktası Adları seçeneğine tıklayın.
  • Erişim Noktası Adları ekranında sağ üst bölümde yer alan “ekle” seçeneğine tıklayın
  • Açılan ekranı aşağıdaki bilgileri girin
  • İsim: WhatsApp APN: internet Proxy: 127.0.0.01 Bağlantı noktası: 8080
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra profili kaydedin ve Erişim Noktası Adları bölümünden WhatsApp’ı seçin.

Artık internet olmadan whatsapp nasıl kullanıyor öğrendiniz sizlere verdiğim ayarları düngün girerseniz sorunsuz şekilde whatsapp internetniz kullanabilirsiniz.

İnternetsiz Whatsapp Kullanma Yorumları

İntertesiz whatsaap kullanmak için Turkcell, Vodafone yada Türk Telekom abonesi olmasınız önemli değildir. Telefonunuzdan yapacağınız ayarlardan internetsiz olarak whatsapp kullanabilirsiniz.

İnternetsiz whatsapp kullanma yorumları son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biri olmuştur. Özellikle internet paketi erken bitenlerin tercih ettiği bu yöntemleri kullananlar oldukça faydalı olduğunu ve işe yaradığını söylemişlerdir. Peki ya internetsiz whatsapp kullanma hakkında neler düşünüyorsunuz yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu