Paycell Sınırsız Sanal Kart Açma ve Kapatma

Paycell Sınırsız Sanal Kart Açma 2021; Turkcell tarafından kullanıma sunulan, yalnızca Turkcell abonelerinin değil farklı operatörlere abone olan kişilerin de kullanabileceği Paycell, ön ödemeli bir alışveriş kartı olma özelliği taşıyor.

Son yıllarda internet üzerinde yapılan alışverişlerde sıklıkla tercih edilen Paycell Kart; kişinin dolandırılma ve mağdur olma riskini de sıfıra indirgiyor.

Paycell Kart kullanıcıları, kartlarına yükledikleri parayı anında kullanabiliyorlar.

Yani Paycell kartların alışverişlerde kullanılabilmesi için kullanıcıların öncelikle kartlarına bir miktar para yüklemeleri gerekiyor.

Paycell kart kullanan müşteriler, PTTmatiklerin yanı sıra bankamatiklerden de para çekebiliyor ve hesaplarına para yatırabiliyorlar.

Paycell Kart Satış Noktaları

Paycell kart; Turkcell mağazalarından ve turkcell.com.tr sitesi üzerinden hızlıca satın alınabiliyor.

Bu kartı satın alabileceğiniz adresleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Turkcell mağazaları ve bayilikleri
 • com.tr sitesi üzerinden
 • com
 • D&R mağazaları
 • d&r.com.tr sitesi üzerinden
 • com sitesi üzerinden
 • Şok Marketler
 • PTT şubeleri

Paycell kartınızı yukarıda yer alan adreslerden birinden satın alabilir; anlaşmalı adreslerde ve internet sitelerinde gönlünüzce kullanabilirsiniz.

Paycell kart kullanarak, banka bilgilerinizin ve kişisel bilgilerinizin kötü niyetli 3. kişilerin eline geçmesini önleyebilirsiniz.

Paycell Kart Nasıl Kullanılır?

Paycell kartınızı kullanabilmeniz için öncelikle satın aldığınız kartınızı aktive etmeniz yani kullanıma hazır hale getirmeniz gerekiyor.

Paycell kartınızı Turkcell mağazalarında aktive ettirebileceğiniz gibi akıllı telefonunuza indirebileceğiniz Paycell uygulaması üzerinden aktivasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell mağazalarından, PTTmatiklerden, bankaların ATM’lerinden, Paycell uygulaması üzerinden veya banka kartınızdan EFT/havale yaparak, Paycell kartınıza para yükleyebilir ve yüklediğiniz parayı internet alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Günümüzde pek çok alışveriş sitesinde Paycell kart kullanabiliyorsunuz.

VISA güvencesine sahip olan Paycell kartınızı tüm internet alışverişlerinizde kullanabileceğiniz gibi mağaza içi alışverişlerinizde de kullanmayı tercih edebiliyorsunuz.

Paycell Uygulama ile Neler Yapabilirsiniz?

Akıllı telefonlarınıza Google Play Store ya da Apple Store üzerinden hızlıca indirebileceğiniz Paycell mobil uygulama ile Paycell kartınıza bakiye yükleyebileceğiniz gibi günlük hayatınızdaki pek çok finansal işlemi de Paycell mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Paycell mobil uygulamayı kullanarak hangi işlemleri yapabileceğinizi aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Paycell kartınıza para yükleyebilirsiniz.
 • Paycell anlaşmalı üye işyerlerinde Paycell uygulamasına kaydettiğiniz kredi ya da banka kartı bilgilerinizi kullanarak, telefon numaranız sayesinde hızlıca ödeme gerçekleştirebilirsiniz.
 • Paycell Mobil ödeme harcama detaylarınızı görüntüleyebilirsiniz.
 • Paycell anlaşmalı üye işyerlerinde QR ile ödeme yapabilirsiniz.
 • Financell kredi taksitlerinizi hızlıca uygulama üzerinden ödeyebilir, kaç taksitinizin kaldığını, taksitlerinizin ne zaman biteceğini ve ödeme planınızı görüntüleyebilirsiniz.
 • Telefon numaranız sayesinde 7/24 para transferi yapabilirsiniz.
 • Uygulama üzerinden abone olduğunuz hattınıza TL veya konuşma/internet/sms paketi yükleyebiliriniz.
 • Elektrik, su, doğalgaz, televizyon, internet vb. faturalarınızı uygulama üzerinden hızlıca ödeyebilirsiniz.
 • İstanbulkart’ınıza bakiye yükleyebilirsiniz.
 • Akaryakıt ödemelerinizi de uygulama üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kısacası internet alışverişlerinizde kullanabileceğiniz Paycell Kart ile yalnızca internet alışverişlerinizi güvenilir bir hale getirmekle kalmıyor aynı zamanda kartınızı tıpkı bir kredi kartı gibi de kullanabiliyorsunuz.

Paycell Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Paycell kullanıcıları, Paycell uygulaması üzerinden kolaylıkla sanal kart oluşturabiliyor ve oluşturdukları sanal kartı internet alışverişlerinde kullanabiliyorlar.

Paycell sanal kart oluşturmak için yapmanız gerekenleri adım adım aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • İlk olarak telefonunuza Paycell uygulamasını yükleyin.
 • Uygulamadaki Hesabım menüsüne tıklayın.
 • Paycell Kart bölümündeki ‘Sanal Kart Oluştur’ butonuna tıklayın.
 • Kart Kayıt Adı kısmına kullanmak istediğiniz kart adını yazın.
 • Son olarak da Kart Saklama Sözleşmesini Okudum, Kabul Ediyorum bölümünü işaretleyin.

Yukarıdaki adımları takip ettiğiniz takdirde Paycell sanal kartınızı hızlıca oluşturabiliyorsunuz.

Bu noktadan sonra kartınıza para yükleyerek, kartınızı internet alışverişlerinizde gönlünüzde kullanabiliyorsunuz.

Paycell Sanal Kart Kullanmanın Avantajları

Daha önce de belirttiğimiz gibi Paycell sanal kartları kredi kartı bilgilerinizi kullanarak satın alabileceğiniz tüm ürünleri internetten satın almak için kullanabiliyorsunuz.

Alışverişiniz esnasında hiçbir şekilde kredi kartı, banka kartı ve kişisel bilgileriniz kullanılmadığından sanal kart kullanımı, kredi kartı kullanımına göre daha da güvenli bir alışveriş yapabilmenizi sağlıyor.

Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde kart bilgilerinin 3. şahısların eline geçmesi sonrasında kart limitinin tamamen kötü niyetli bu kişiler tarafından kullanılması yani kartın boşaltılması söz konusu olabiliyor.

Güvenilirliğinden tam olarak emin olmadığınız, daha önce alışveriş yapmadığınız sitelerden alışveriş yaparken Paycell sanal kartınıza satın alacağınız ürün miktarında para yükleyebilir, böylelikle kartınızda sadece ürün miktarınca para bulunduğu için kalan paranızın hesabınızdan çekilmesini engelleyebilirsiniz.

Paycell sanal kartınızın limitini kendiniz belirleyebildiğiniz gibi alışveriş sonrasında kartınızda kalan miktarı, başka bir kartınıza yani kredi ya da banka kartınıza transfer edebiliyorsunuz.

Yani kart limitinizi sıfırlayabiliyorsunuz. Böylelikle dolandırma riskiniz, sıfıra inmiş oluyor. Alışverişlerinizde kullandığınız kredi kartınızın limiti çok yüksekse kredi kartı kullanmak yerine sanal kartınıza yüklediğiniz miktarı kullanarak, alışverişinizi güvenli bir hale getirebilirsiniz.

Paycell sanal kart kullanmanın bir diğer avantajı ise üyelik işleminin tamamen ücretsiz olması. Hiçbir üyelik ücreti ödemeden sanal kart sahibi olabiliyorsunuz.

Üstelik yıl içerisinde sizden hiçbir şekilde kart aidatı da talep edilmiyor.

Pek çok internet sitesi ve anlaşmalı adresler, Paycell sanal kart kullanıcılarına özel indirim ve kampanyalar da düzenliyor. Böylelikle satın almak istediğiniz ürünleri daha uygun fiyatlara da temin edebiliyorsunuz.

Kısacası Paycell sanal kart kullanmanın birçok faydası olduğunu söyleyebiliriz.

paycell sanal kart

Paycell Hazır Limit Nedir? Nasıl Kullanılır?

Eski adı Paycell mobil ödeme olan Paycell hazır limit ile sadece telefon numarası bilginiz ile alışveriş yapabiliyorsunuz.

Kredi kartınızı kullanabileceğiniz her yerde Paycell hazır limiti kullanabiliyorsunuz.

Alışveriş harcamalarınızın miktarı ise Turkcell tarafından faturanıza yansıtılıyor.

Yani Paycell hazır limit kullanabilmeniz için Turkcell faturalı hat abonesi olmanız gerekiyor.

Paycell Kart Limiti Ne Kadar?

Paycell kart ve sanal kart müşterileri, kartlarına ay içerisinde maksimum 750 TL yükleyebiliyorlar.

Bununla birlikte 750 TL limitİ yeterli bulmayan kişiler, Paycell kart limitini arttırmak için Turkcell’e başvurabiliyor.

Paycell Kart limitini arttırmak isteyen kişilerin en yakın Turkcell mağazasına giderek, kimlik ve adreslerini ibraz etmeleri gerekiyor. Kimlik yerine pasaport ya da ehliyet ile de başvuru yapılabiliyor.

Paycell sanal kart limiti nasıl artırılır sorusuna cevap vermek gerekirse; Müşterilerin aynı zamanda başvuruya giderken yanlarında son 3 aya dair adlarına düzenlenmiş fatura ya da ikametgah belgelerini de götürmeleri gerekiyor. Başvurusu kabul edilen müşterilerin Paycell kart limitleri, 10 BİN TL’ye kadar yükseltilebiliyor.

Paycell Sınırsız Sanal Kart Açma

Paycell kart müşterilerinin yanı sıra Paycell kullanmayı düşünen müşteriler de kaç adet Paycell kart açabileceklerini merak ediyorlar.

Aynı zamanda Paycell’de diledikleri kadar yani sınırsız sayıda kart açıp açamayacaklarını da araştırıyorlar.

Paycell müşterileri, 14 adet fiziksel 1 adet de sanal olacak şekilde toplamda 15 adet kart açabiliyorlar.

Müşteriler, aynı anda 2 adet sanal kart sahibi olamamakla birlikte mevcut sanal kartlarını silerek, farklı bir sanal kart açabiliyorlar.

Yani Paycell’de sınırsız sayıda sanal kart açmanın mümkün olmadığını Turkcell’in bu noktada sınırlama getirdiğini söyleyebiliriz.

Paycell Sanal Kart Ücretli Mi

Paycell sanal kart oluşturmak ücretli mi sorusuna cevap vermek gerekirse sanal kart oluşturmak ücretlidir ancak bu ücret oldukça düşüktür özellikle bedava netflix hesabı açmak yada benzer uygulamalarda bu sanal kartı kullanabilirsiniz.

Paycell Sanal Kart CVV Kodu

Paycell sanal kart diğer banka kartları ile aynı özelliğe sahiptir. Paycell uygulaması üzerinden oluşturduğunuz sana kart bilgilerini ve CVV kodunu uygulama içerisinde sanal kart bilgilerinde görebilirsiniz. Paycell sanal kart CVV kodu diğer bank kartlarında olduğu gibi 3 rakamdır.

Paycell Sanal Kart Silme

Paycell sanal kart silme paycell sanal kart kapatma işlemi için Paycell uygulamasına giriş yaptıktan sonra kartlarım sanal kartlarım adımını tıklayarak sanal kartınızı kapatabilirsiniz. Gelen son güncelleden sonra sanal kartınızı kapatmak için son sürümü kullanmalı ve fiziksel kart eklemeniz gereklidir.

Paycell Kart Nasıl Kapatılır

Pacell kartı kapatmak için paycell müşteri hizmetleri aranması gereklidir. Paycell müşteri hizmetleri numarası olan 0850 622 60 60 Paycell Çağrı Merkezi aracılığıyla Paycell hesabını kapatabilirsin.

Bu yazımızda Paycell sınırsız sanal kart açılır mı? Paycell sanal kart nasıl oluşturulur? vb. soruları yanıtlamaya, Paycell sanal kartlara dair merak edilenleri cevaplamaya çalıştık.

Sizler de Paycell kart ve sanal kart kullanıcısıysanız, konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu