Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Samsung TV WiFi’ye Bağlanmıyor [Sadece 5 Dakikada Kesin Çözüm]

Samsung TV WiFi’ye Bağlanmıyor.. Samsung, en büyük ve en ünlü çok uluslu şirketlerden biridir. Şirket, TV’lerden ev aletlerine ve Mikrodalga fırınlara kadar çeşitli ürünler satmaktadır. Samsung Smart TV’ler, Wi-Fi bağlantı özelliği ile birlikte gelir. Wi-Fi’ye kolayca bağlanabilir ve TV’ye İnternet erişimi sağlayabilirler. İnternet gerektiren Netflix, Amazon Prime, Hulu gibi diğer uygulamaları aktarabilirsiniz.

Ancak bazen, Samsung TV yüksek bağlantı sağlayamıyor ve TV’lerini İnternet’e bağlayamayan birkaç kullanıcı var. Bu yazımızda sizlere Samsung TV’nin Wi-Fi’ye bağlanmaması sorununa bir çözüm sunacağız.

Samsung TV Wi-Fi’ye Bağlanmıyor Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Makale boyunca, bu sorunu çözmenize yardımcı olabilecek 6 çözüm sunacağız, doğru çözümü bulana kadar tüm yöntemleri tek tek kullanmanızı öneririz. 

1. Samsung TV’yi yeniden başlatın

Herhangi bir elektronik cihazla ilgili sorunlarla karşılaşıldığında yapılacak ilk ve en önemli şey, cihazı yeniden başlatmaktır. Bazen TV’ler belirli buglardan geçer ve bu nedenle alışılmadık bir şekilde çalışır.

TV’yi uzaktan kumandadan kapatırsanız, ağ kararsız hale gelir ve 15-20 dakika daha kapalı kalır. Bu nedenle, Samsung TV’nizi yeniden başlatmak için aşağıda belirtilen adımları izlemenizi öneririz:

 1. Öncelikle televizyonunuzu açın ve en az 5-6 dakika çalışmasına izin verin.
 2. Bundan sonra, TV fişini prizden çıkararak doğrudan TV’yi kapatın. Uzaktan kumanda ile kapatmayın.
 3. Ardından, TV’yi 15 dakika daha kapalı tutun ve ardından her zamanki gibi yeniden başlatın.
 4. TV sizden WiFi şifresini girmenizi isterse, bunu yapın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

2. Wi-Fi’nizi Yeniden Başlatın

Şimdi, Wi-Fi bağlantınızda belirli rahatsızlıklar olabileceğine dair yüksek olasılıklar var. Bu nedenle, yönlendiricideki DNS ayarı Televizyonun İnternet bağlantısına erişmesini engelleyebileceğinden Wi-Fi yönlendiricinizi yeniden başlatmanız önerilir.

Bu nedenle, aşağıda belirtilen süreçte WiFi’yi ayarlar düzelecek şekilde yeniden başlatacağız:

 1. Wi-Fi’nizi kapatın ve ardından en az 5-10 dakika bekleyin.
 2. Şimdi Wi-Fi’nizi yeniden başlatın, ancak henüz TV’nizi açmayın. İlk olarak, yönlendiricinin bağlantısını almasına ve sabit bir internet bağlantısına sahip olmasına izin verin.
 3. Ardından, TV’nizi Wi-Fi’nize bağlayın, istenirse Wi-Fi şifresini girin ve ardından Samsung TV’nin Wi-Fi’ye bağlanmayacağından emin olun sorununun çözüldüğünü doğrulayın.

3. DNS ayarlarının yenilenmesi

Şimdi, aynı sorunla karşılaşan birçok kullanıcı, Samsung TV’nin DNS ayarlarında bir sorun olduğunu söyledi. Ve bu ayarlar TV’nin Wi-Fi ağına bağlanmasını engelliyordu. Bu nedenle, yukarıdakiler sizin için işe yaramadıysa aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi TV kumandasından “ Menü ” tuşuna basmalısınız. Ardından “ Ayarlar ” seçeneğine tıklayın.
 2. Ardından, “  ”a tıklayın ve ardından “ Ağ Ayarları ” seçeneğine dokunun .
 3. Şimdi, “ Başlat ” a tıklamanız ve “ IP Ayarları ” seçeneğini seçmeniz gerekiyor .
 4. DNS moduna tıklayın ve ardından yeşil tıklamanın “ Manuel ” modda olduğundan emin olmalısınız . Ardından, “ Tamam ”a basın .
 5. Ardından, “ 8888 ” gibi bir değer girmeniz ve ardından “ Tamam ” a tıklamanız gerekecektir .
 6. DNS ayarlarıyla ilgili herhangi bir sorun varsa, yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra İnternet erişimine sahip olacaksınız.

4. İnternet Bağlantısını Değiştirin

Yukarıdaki yöntemleri denedikten sonra bile sorun devam ederse, başka bir ağ bağlantısına geçmenizi tavsiye ederim. Daha önce Wi-Fi’ye bağlı olduğunuzu varsayalım, şimdi TV’nizi mobil erişim noktanıza bağlamayı deneyin. Bu şekilde, Samsung TV’nin WiFi sorununa bağlanmamasının temel nedenini anlayabiliriz, aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Her şeyden önce, Mobil etkin noktanızı açın. Ayarlar > Mobil Erişim Noktası’na gidin ve ardından etkinleştirin.
 2. Şimdi Samsung TV’nizi açın ve ardından Wi-Fi ayarlarına gidin.
 3. Şimdi, TV’nizde birkaç ağ bağlantısı adı görünecek, mobil etkin noktanızın adını bulun ve ona bağlanın, varsa şifreyi girin. Ardından, sorunun devam edip etmediğini doğrulayın.
 4. Bağlantıyı kontrol edin ve Samsung TV’niz etkin noktanıza başarılı bir şekilde bağlanıyorsa ve iyi çalışıyorsa, TV’nin Mac Adresinin İnternet yönlendiricisi tarafından engellenmiş olma ihtimali vardır. Mac Adresinin engellemesini kaldırmak için ISS ile iletişime geçmeniz gerekecek. 

5. Bellenimi Güncelleyin

Şimdi başka bir yöntem de Firmware’i TV’nizin en son sürümüne güncellemektir. Firmware’inizi güncellemezseniz, İnternet erişiminde sorunlar yaşama ihtimaliniz vardır. Firmware’in en son sürümünü almak için İnternet’e ihtiyacımız olduğundan, bunu bilgisayarda yapmamız gerekecek, şu adımları izleyin:

 1. Aşağıdaki bağlantıya gidin ve ardından şu anda sahip olduğunuz Samsung TV modelini seçin.
 2. Ardından, “ İndir ” düğmesine dokunun ve indirme işleminin tamamlanmasını bekleyin.
 3. Şimdi, indirilen dosyayı boş bir USB’ye çıkarmanız gerekecek.
 4. Bilgisayarınızın dosyaya eklemiş olabileceği diğer tüm ek sembolleri veya sayıları kaldırın.
 5. Ardından, USB’yi TV’nize takın ve ardından TV uzaktan kumandanızda bulunan “ Menü ” düğmesine tıklayın.
 6. “ Destek ” seçeneğine ve ardından “ Yazılım Güncellemesi ” seçeneğine tıklayın.
 7. “ USB ile ” seçeneğini arayın ve ardından üzerine dokunun.
 8. Ve son olarak, TV’nizde yeni bir güncellemenin yüklendiğinden emin olmak için TV’nizde bir istem göründüğünde “ Tamam ” düğmesine tıklayın. İşlemin tamamlanmasını bekleyin ve ardından sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

6. Samsung TV’yi yeniden başlatın

Son olarak, Samsung TV’nizde Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz, bu, TV’nizin tüm olağandışı etkinliklerini düzeltebilir, Samsung TV’nin Wifi’ye bağlanmamasını düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. TV uzaktan kumandanızda bulunan “ güç ” düğmesine basın ve basılı tutun .
 2. TV’nizin ekranında Samsung logosunu görene kadar düğmeyi bırakmayın. 
 3. Şimdi Wi-Fi’nize yeniden bağlanın ve sorunun devam edip etmediğini görün. 

Sonuç

Samsung TV’nizde bu sorunu çözebilecek tüm olası yöntemleri kanıtlamak için elimizden gelenin en iyisini yaptık. Ancak yukarıdaki sorunlardan hiçbiri sizin için işe yaramazsa, Samsung’un müşteri hizmetlerinden yardım almanızı öneririz.

Samsung TV İnternete Bağlanmıyor

Samsung TV’lerde İnternete Bağlanmıyor, inernete nasıl bağlanır, İnternete bağlanma gibi sorunlar yaşıyorsanız bu yazımız sizler için. Samsung TV’nizin internete bağlanmamasının birkaç olası nedeni olabilir. Öncelikle, TV’nizin kablosuz ağ ayarlarını kontrol edin ve doğru ağa bağlı olduğundan emin olun. Ayrıca, modeminizin ve yönlendiricinizin çalıştığını ve internet bağlantısının kesilmediğini doğrulayın. Eğer bu adımları izledikten sonra hala sorun yaşıyorsanız, TV’nizi kapatıp tekrar açmayı veya fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Bu işe yaramazsa, Samsung müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekebilir.

Bilgimizi aşan teknik bir sorun olabilir, bu nedenle bu terimleri çok iyi bilen teknisyenlere bırakmak daha iyidir. 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu