Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme – Son Silinenler Nerede?

Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme? Instagram , Facebook tarafından edinilen fotoğraf ve videoları paylaşmak için en popüler platformdur . Dünya çapında 500 milyondan fazla günlük aktif kullanıcıya sahiptir. Instagram, kaliteli içeriğiyle tanındığından beri sosyal medya fenomenlerinin en gözde platformu oldu. İnsanlar fotoğraflarını yükler ve kendilerini güncel tutarlar. Fotoğraflarınız bilerek veya bilmeyerek silinirse ne olur?

Veya fotoğraflarınızı zaten kaybettiyseniz, doğru yere geldiniz. Bu makale, silinen Instagram fotoğraflarını etkili bir şekilde kurtarabilmeniz için gerçekleştirilmesi kolay bazı adımlarla özetlenmiştir.

Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Instagramda yanlışlıkla yada bilerek silinmiş olan fotoğrafları geri getirmek için uygulayacağınız yöntemler şu şekildedir.

 • Instagram’ı açın
 • Hesap>Son Silinenler kısmına giriş yapın
 • Son 30 gün içerisinde silmiş olduğunuz mesajları burada görerek, isterseniz geri getirebilirsiniz.

Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Iphone

Instagram silinen fotoğraflar geri getirme Iphone telefonlarınızda yapmanızda artık mümkün oluyor. Iphone Instagram silinen fotoğrafları geri getirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Profilinize gitmek için profile simgesine veya sağ alttaki profil resminize dokunun.
 • Sağ üstteki more options simgesine ve sonra activity controlsHareketlerine dokunun.
 • recently deletedYakınlarda silinenlere dokunun. Not: Yakınlarda herhangi bir içerik silmediyseniz aşağıdaki seçenekleri göremeyebilirsiniz.
 • Üstte, geri yüklemek veya kalıcı olarak silmek istediğiniz içerik türüne dokunun:
  • Profil gönderileri için profile posts
  • Videolar için video
  • Reels videoları için Reels
  • Arşivlenmiş Hikayeler için archive
 • Geri yüklemek veya kalıcı olarak silmek istediğiniz fotoğraf, video veya hikayeye dokunun.
 • İçerikleri geri yüklemek için sağ üstteki more options simgesine ve sonra Profile geri yükle veya Geri yükle ‘ye dokunun. Silmek istiyorsanız Sil‘e dokunun.

Instagram Silinen Fotoğraflar Nerede?

Instagramda silinen fotoğrafların nerede olduğu oldukça merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Silmeyi seçtiğiniz fotoğraf hesabınızdan hemen kaldırılarak yakında silinenler kısmına taşınır. Yakında silinenler kısmına taşınan fotoğraflar ise 30 gün sonra tamamen silinir.

Instagram Silinen Fotoğraf Gönderme

ınstagramda silinen fotoğraf yada video göndermek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Kaybolan bir fotoğraf veya videoyu göndermek istediğiniz grubun ya da kişinin kullanıcı adının yanındaki Instagram'da kaybolan fotoğraf ve videoları nasıl gönderirim? - Resim : 4 simgesine dokunun.
  • Ara’ya, aradığınız kişinin kullanıcı adına ve ardından Instagram'da kaybolan fotoğraf ve videoları nasıl gönderirim? - Resim : 5 simgesine dokunun. 
  • Yeni bir grup mesajı göndermek için Instagram'da kaybolan fotoğraf ve videoları nasıl gönderirim? - Resim : 6 simgesine dokunun, ardından mesajı göndermek istediğiniz kişileri seçin ve Sohbet Et’e dokunun. Instagram'da kaybolan fotoğraf ve videoları nasıl gönderirim? - Resim : 7 simgesine dokunun. Bir grup mesajı gönderdiğinizde gruptaki herkesin görebileceği ve yanıtlayabileceği tek bir grup yazışması başlatıldığını aklınızda bulundurun.
 • Bir fotoğraf veya video çekmek için ekranın alt tarafındaki daireye dokunun ve ardından efekt eklemeyi seçin.
 • Şunları yapabilirsiniz:
  • Fotoğraf veya videonuzu alan kişi ya da grubun içeriği sadece bir kez görüntülemesi için Tek Görüntülemeyi seçin.
  • Fotoğrafınızı veya videonuzu ileri veya geri bir döngüde göstermek ve alıcının fotoğrafınızı veya videonuzu kaybolmadan önce bir kez daha açıp yeniden oynatabilmesi için Yeniden Oynatmaya İzin Ver’i seçin.
  • Sohbet yazışmasında görünen fotoğraf veya videonun ön izleme görselini tutmak için Sohbette Tut’u seçin.
 • Ekranın altındaki Gönder’e dokunun.

Instagram Son Silinenler Neden Gözükmüyor?

Instagramda son silinen fotoğrafları yaklaşık 30 gün boyunca yakında silinenler kısmında bekletilir ve ardından oradan silinir. Instagramda silinen fotoğraflarınız görünmüyor ise yazılımızı güncellemeniz faydalı olacaktır.

Silinen Instagram Fotoğrafları ve Resimleri Nasıl Geri Getirilir?

Bazı kolay adımları izleyerek silinen Instagram fotoğraflarını kurtarabilirsiniz. Bazı fotoğraf kurtarma yazılımları ve araçları, silinen Instagram fotoğraflarını kurtarmanıza yardımcı olacaktır. Basit bir süreç sağlarlar. Silinen Instagram fotoğraflarınızı nasıl geri alabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

1. Instagram Arşiv Özelliklerini Kullanın

Kolay anlaşılır bir dille arşivin tıpkı yedeklemelere benzediğini söyleyebiliriz. Arşiv, verileri uzun süre saklayabilir. Instagram’ın arşiv özelliğini duymuş olabilirsiniz ama bu sizin için fazlasıyla faydalı olacaktır.

Instagram arşivi, kaybolan fotoğraflarınızın saklandığı yerdir. Bu nedenle, çok fazla zaman ayırmadan, Instagram’da silinen fotoğrafları geri almak için aşağıda önerilen adımlara dalmanızı öneririz.

 • Android veya iOS cihazınızda Instagram uygulamasını başlatmanız yeterlidir. Instagram hesabınıza giriş yapmadıysanız, hesap bilgilerinizi girerek Instagram hesabınıza giriş yapın.

Instagram'a giriş yap

 • Bundan sonra , Instagram’ın Profil  bölümüne gitmeniz gerekiyor  . Bu, sağ alt köşede bulunan Profil simgesine tıklayarak yapılabilir.

Instagram profil simgesi

 • Şimdi ekranın sağ üst köşesinde üç satır görebilirsiniz, buna tıklayın ve arşiv adlı ilk seçeneğe tıklayın .

Instagram fotoğrafları elde et

 • Son zamanlarda sildiğiniz tüm fotoğraflar ve mesajlar burada görünecektir. Tek yapmanız gereken istediğiniz fotoğrafa çift tıklamak ve başarıyla Instagram hesabınıza geri yüklenecektir.

2. Telefon Galerisini Ziyaret Edin

Derin bir yönteme geçmeden önce galerinizi kontrol etmenizi öneririz. Telefonunuzdan Instagram hesabınıza herhangi bir fotoğraf yüklediğinizde, o fotoğrafın bir kopyasını otomatik olarak Instagram adlı albüm klasörünüze kaydeder.

Fotoğraflarınızı galerinin Instagram klasöründe bulabilirsiniz. Silinen Instagram fotoğraflarını geri getirmenin en kolay yollarından biridir.

Telefon galerisi

3. Dosya Yöneticisinden Kurtar

Genellikle Instagram, yeni bir fotoğraf yüklediğinizde bilgisayarınızın dahili deposunda bir yedek oluşturur. Bu nedenle, bir Android cihazının dosya yöneticisinin yardımıyla silinen fotoğrafları kolayca kurtarma şansı var.

Instagram fotoğraflarının yedeğini kontrol etmek için telefonunuzdaki dosya yöneticisi uygulamasını başlatmanız ve ardından resimler  klasörüne tıklamanız gerekir  . Burada Instagram’ın  yedek fotoğraflarına erişmek için bir klasör adı göreceksiniz  .

Instagram Dosya yöneticisi

4. Fotoğraf Kurtarma Yazılımını Kullanın

Silinen Instagram fotoğraflarını geri almak için en iyi bahis, piyasada bulunan üçüncü taraf yazılımdır. Ancak tüm yazılımlar vaat ettikleri sonuçları sağlayamaz ve kötü amaçlı yazılımları ve tehditleri davet edebilir. Bu nedenle, güvenli fotoğraf kurtarma yazılımına devam etmek çok önemlidir.

Şimdi hangi aracın güvenli olduğu ve umut verici sonuçlar verdiği sorusu ortaya çıktı. Stellar Photo Recovery  yazılımı, bahse girebileceğiniz en iyi üçüncü taraf yazılımdır.

İlk olarak, yazılımı resmi web sitesinden indirmelisiniz. Bundan sonra, aşağıdaki adımlarla devam etmenizi öneririz.

 • Stellar fotoğraf kurtarma yazılımını açın. Yazılımın ana ekranında konumu seçin ve Tara  düğmesine tıklayın.

Tarama düğmesi

 • Tarama işlemi tamamlandığında, seçilen konumdan silinenlerin tümünü göreceksiniz. Kurtarmak istediğiniz resme tıklayın.

Silinen Instagram fotoğraflarını kurtarma

Instagram Resimleri Nasıl Yedeklenir?

Her zaman verilerinizin ve fotoğraflarınızın yedeğini almanızı öneririz. Önemli verilerinizi yedeklemek gerçekten akıllıca bir harekettir. Ancak en büyük zorluk nerede yedekleneceğidir? Endişelenmeyin, aşağıda verilen bonus bilgilerine bir göz atın-

 • Kısa süre içinde güvende olmak için yüklediğiniz fotoğrafları telefonunuza kaydedin. Bunun için telefonunuzdaki Instagram uygulamasını açın. Giriş yap.

Instagram'a giriş yap

 • Profilinize gidin ve ekranınızın sağ üst köşesindeki üç çizgiye tıklayın.

Instagram Profili simgesi

 • Şimdi ayar seçeneklerine gidin. Ardından, listede gösterilen orijinal gönderiler seçeneğine tıklamanız gerekir. Üç seçeneği de etkinleştirin (orijinal gönderileri kaydedin, yayınlanan fotoğrafları kaydedin, yayınlanan videoları kaydedin) ve her şey hazır. Bir dahaki sefere Instagram‘a bir fotoğraf yüklediğinizde, fotoğraflar otomatik olarak galerinizdeki Instagram adlı bir klasöre kaydedilir.

Silinen Instagram Mesajları Nasıl Kurtarılır >>>

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu