Superonline Modem Arayüzüne Giriş ve Modem Şifresi Değiştirme

Superonline Modem Arayüzüne Giriş ve Modem Şifresi Değiştirme. Superonline Fiber ve ADSL internet hizmetleri ile bir çok kullanıcı tarafından tercih edilen Superonline arayüz ve modem şifresini kullanarak modem ayarlarını ve modem şifresini değiştirebileceğiniz gibi modeme kimlerin bağlandığını da görebilirsiniz.

Superonline internet hizmetini kullanan bir çok kişi modem ara yüzüne bağlanarak modem ayalarını değiştirmek için Superonline modem şifresi ve kullanıcı adına ihtiyaç durmaktadır. Eğer sizde Turkcell Superonline müşterisiyseniz Superonline modeme bağlanarak modem şifreni dilediğinizi gibi değiştirebilir yada modem ile alakalı ayarlarınızı kolayca yapabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Superonline modem Superonline modem arayüzüne bağlanma, Superonline modem şifresi öğrenme ve değiştirme, Superonline modem ayarları hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Eğer sizden Superonline modem ayarlarını değiştirmek ve modem şifrenizi öğrenerek değiştirmek istiyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Superonline Modem Arayüzüne Nasıl Girerim

Turkcell superonline modem kullanıcıları modem arayüzüne giriş yapmak için ülkemizde standart giriş ekranı olan 192.168.1.1 IP adresi ve 192.168.2.1 IP adreslerinden birine denemeniz gereklidir. Superonline modeme giriş yapmak için;

Superonline Modem Giriş Nasıl Yapılır?

 • Modem interneti açık olacak şekilde bağlantınızın olduğuna emin olun
 • Kullandığınız internet tarayıcısı (Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla, Firefox vb.) açın
 • Açılan internet tarayıcısına 192.168.1.1 IP adresini yada 192.168.2.1 IP adresini yazarak giriş tuşuna basın
 • Karşınıza modem arayüzü çıkacaktır
 • Kullanıcı adı şifresi kısmına Kullanıcı Adı: admin Şifre: superonline olacak şekilde bilgileri girin
 • Artık superonline modeme giriş yayapabilirsiniz. Tüm ayarları, şifre ve modeme bağlı cihazları görerek gerekli ayarları yapabilirsiniz.

Yukarıdaki bilgileri sırası ile yaptığınızda Turkcell superonline modem arayüzüne sıkıntısız bağlanmanız gereklidir.

ÖNEMLİ; Eğer modem arayüzüne girdiğiniz şifre yanlış diyorsa şifrenizi değiştirdiğiniz anlamına gelir. Eğer şifre değişikliği yaptıysanız yada şifrenizi hatırlamıyorsanız modemi resetlemeniz gereklidir.

Modem resetlemek için modemin arkasında bulunan reset tuşuna 5 saniye bastığınızda tüm ayarlar sıfırlanacaktır. Eğer halen modem arayüzüne giriş yapamıyorsanız Superonline müşteri hizmetlerine bağlanarak sorunu halledelebilirsiniz.

Superonline Modem Kullanıcı Adı ve Şifresi Nedir

Superonline modem kullanıcı adı modem şifresi ilk kurulumda tüm kullanıcılar için standart olarak gelir. İnternet tarayıcısına giriş yaptığınızda giriş yaptıktan sonra Tarayıcınızdan 192.168.1.1 adresi açtığınızda sizden kullanıcı adı ve şifre istenecektir. Girmeniz gereken superonline modem bilgileri ise;

 • Kullanıcı Adı: admin
 • Şifre: superonline yada admin

Yukarıda bilgiler tüm modem girişlerinde kullanılır. Eğer şifre bilgisi kabul etmiyorsa şifrenizi değiştirdiğiniz anlamına gelir.

Superonline Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir

İlk kurulumda herkese aynı şifre verildiğinde mutlaka Superonline modem şifresini değiştirmeniz çok önemlidir. Modem şifresini değiştirmek için;

 • İnternet bağlantısınız olduğundan emin olun
 • İnternet tarayıcınızın adres çubuğu alanına 192.168.1.1 yazıp enter tuşuna basın
 • Kullanıcı adı ve şifre alanına sırasıyla admin ve superonline yazarak modem arayüzüne giriş yapın
 • Kablosuz linkine tıklayın ve sırası ile kendi ağınızı seçin
 • Ağınızı seçtikten sonra dilerseniz ağınızın ismini değiştirebilirsiniz
 • Aynı şekilde soldaki menüden Güvenlik sekmesine tıklayın ve şifrenizi dilediğiniz şekilde değiştirin
 • Şifre değişikliği yaptıktan sonra bilgileri kaydetmeniz yeterlidir

Genelde tüm modemlerde modem şifre değişikliği bu şekilde yapılmasına karşın bazı modem çeşitlerinden Kablosuz Ağ Ayarları yada  kablosuz bağlantı aç/kapa linkine tıklayarak şifre değişikliği yapabilirsiniz.

Superonline Modem Adı Nasıl Değiştirilir

Superonlime modem adını değiştirerek dilediğiniz şekilde isimlendirebilirsiniz. Bunun için modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra modem adını değiştirmek için modeme giriş yaptıktan sonra Temel > WLAN menülerini kullanarak kablosuz ağ adını değiştirebilirsiniz.

Superonline Modem Arayüzüne Giriş Yapamıyorum

Turkcell superonline modem arayüzüne giriş yapamıyormu diyorsanız bunun bir kaç denedi olabilir. Eğer modem interneti açık değilse kesinlikle modem arayüzüne giriş yapamazsınız. Ayrıca modem arayüzüne giriş yapmak için tarayıcıya yazmanız gereken rakamların doğru olması gereklidir.

Modem ara yüzüne girişte şifre hatası alıyorsanız büyük ihtimalle şifrenizi değiştirmiş olabilirsiniz. Şifre değişikliğinde modemi resetlemek yada müşteri hizmetlerini aramanız gereklidir.

Superonline Modem Fabrika Ayarlarına Döndürme

Superonline modem şifresini hatırlamıyorsanız ve kullanıcı giriş sorunu yaşıyorsanız fabrika ayarlarına geri döndürmek için reset atmanız gereklidir. Modem fabrika ayarlarna geri döndürmek için modem reset tuşuna 5 ile 15 saniye boyunca bastıktan sonra modem ışıkları sönüp tekrar yanmaya başlayınca modem fabrika ayarlarına geri dönmüş olur.

Sizlere bu yazımızda Superonline Modem Arayüzüne Giriş ve Superonline Modem Şifresi Değiştirme hakkında bilgi vermeye çalıştım aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu