Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Telefonda Şebeke Yok Sorunu Nasıl Çözülür? Ne Yapmalıyım?

Telefonda Şebeke Yok Sorunu Nasıl Çözülür? Ne Yapmalıyım?; Son dönemde kullanıcıların karşı karşıya kaldıkları durumlardan biri de şebeke yok sorunlarıdır. Hal böyle olduğu zamanlarda, ne yazık ki internet erişimleri söz konusu olmuyor. İnternet sıkıntıya da girmeye başlıyor. İnsanlar da artık mobil cihazlarını doğal olarak istedikleri gibi kullanamaz hale gelebiliyorlar. Böyle bir durum söz konusu olduğu zamanda hangi tip yolların izlenmesi gerektiğini bilmelisiniz.

Çağımızda her ne kadar teknoloji için ilerleme kat etmiş olduğunu vurgulamış olsak da ne yazık ki istenmeyen bazı sorunlarda ortaya çıkabiliyor. Burada önemli olan ise mutlaka bu sorunların kökten çözümünün yapılmasıdır. Sorunların daha fazla büyümeden en kısa süre içerisinde çözüme kavuşması sağlanmalıdır. Ne yazık ki pek çok kullanıcı açısından sıkıntılı bir süreç haline iten, şebeke yok ve servis yok sorunları bundan sonra korktuğunuz kadar can sıkıcı hale dönüşmeyecek.

Telefonda Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür

Cihazlarınızla ilgili olarak her ne kadar bir problem ya da arıza durumu yokken, birden bire ise şebek yok yazısını ekranda görebilirsiniz. Üstelik uzun bir süre de şebeke sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Cihazınızın daha pasif bir kullanıma dönüşmesinden dolayı da memnun kalmayacaksınız. Üstelik kimi anlarda cep telefonuna duyulan ihtiyaç bir hayli fazladır.

Bu ihtiyaçlarında artık en kısa süre içerisinde de ortadan kaldırılması gerekmektedir. Şebeke çekmeyen, sinyal olmayan durumlardan bundan sonra sizlerde kurtulmaya başlamış olacaksınız. Ekranda ki şebeke yazısının yanı sıra cihazınızın da bir türlü kullanılamıyor olmasından dolayı şikayetçi olabilirsiniz. Fakat artık sinir krizleri geçirmenize neden olacak bu durumdan en hızlı şekilde kurtulmaya başlamanız hiç zor olmayacaktır. Tam aksine şebeke sorunlarının üstesinden en kısa süre içerisinde gelmeye başlamanız mümkün hale dönüşecektir.

Telefonda Şebeke Yok Sorunu Çözümü

 • Telefonun sim kart yuvasına tam oturup oturmadığını kontrol edin
 • Sim kartı taktıktan sonra sinyal enerjisi olup olmadığını kontrol edin. Azda olsa sinyal gücü varsa sim kart çalışıyor demektir
 • Telefonun Uçak modu aktif olabilir. Uçuk modunda olup olmadığını kontrol edin
 • Sorun çözülmediyse telefonun komple açıp kapatın
 • Sim kartta sorun olup olmadığını başka telefonda deneyiniz. Sim kartın diğer telefonda çalışmıyorsa sorun sim kartta olabilir
 • Sim kartın bükülmesi, çizilmesi şebeke yok sorununa neden olur. Sim kart kontrol edin
 • Ağ bağlantısı sorunu olup olmadığını aşka telefondan kontrol edin. Ağ bağlantı sorunu varsa şekeke yok hatası verir
 • Çok sık yaşanan sorunlardan biride IMEI numarasının klonlanmasıdır. IMEI numarasının kopyalanmadığından emin olmak için *#06# numarası tuşlayarak sorgulayınız.
 • IMEI numarası kopyalanan telefonda şebeke sorunu oluşur
 • Şebeke hatası aldığınız telefondan Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar> Şebeke modu adımlarını takip ederek ayarları kontrol edin.
 • Şebeke yok hatası aldığınız telefondan Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar>Ağ Operatörleri>Ağları ara adımlarını takip ederek listede bulunan sonuçlardan size uygun olan ağı seçin.
 • Eğer halen şebeke yok hatası alıyorsanız telefonunuza format atabilirsiniz. Telefona format atmak için
 • Ayarlar>Genel yönetim>Sıfırla>orjinal ayarlarına dön. Buraya dikkat Fabrika ayarlarına dön adımlarını takip edin.
 • Tüm bunları yapmanıza rağmen halen şebeke yok sorunu devam ediyorsa telefonunuzda teknik bir sorun olabilir. Telefonu servise göndermeniz gereklidir.

Şebeke Yok Sinyal Yok Sorunu Nasıl Çözülür?

Mobil cihazlarınızda gördüğünüz zaman ise fazlasıyla sinirinizi bozmaya sebebiyet verecek bu durumdan artık en kolay şekilde kurtulmaya başlamanız da zor olmayacak. Hangi yerleşim yerinde olursanız olun ne yazık ki bu tür sorunlarla mutlaka karşılaşma durumu söz konusu olmaktadır. Şebeke sorunları gibi durumlar gün yüzüne çıktığı zaman da izlemeniz gereken bazı adımlar olacaktır. Yapacağınız ayarlamalar sonrasında ise bu tür sorunları yaşamamış olursunuz.

 • Sim kartınızın yanlış takılmasından dolayı böyle bir sorun yaşanabilir. Bu yüzden dolayı sim kart çıkarılıp yeniden takılması gerekir
 • Telefonunuzun ayarlar menüsünde şebeke ile bağlantı kesimi söz konusu olmuş olabilir. Böyle bir durumda ise cihazın ayarlar bölümüne gelerek şebeke bağlantı noktasını yeniden aktif etmeniz gerekecektir
 • Şebeke modunuzun yer aldığı bölümü mutlaka kontrol etmeniz gerekecektir. Bu tür yerlerden kaynaklı olarak da şebeke sorunları yaşanıyor olabilir.
 • Şebeke türünde ki seçim tercihlerinizle ilgili olarak da bir değiştirme yolunu izlemeye başlayabilirsiniz.
 • Şebeke durumu yazısı olduğu zamanda cihazınızı yeniden başlatmak en iyi çözümlerden biridir.

telefonda şebeke yok ne yapmalıyım

Telefonda Şebeke Yok Ne Yapmalıyım

Neredeyse pek çok kişinin yaşadığı sorunlardan biri olan şebeke yok sorunu genelde kapsama alanı dışına çıkıldığında görülen bir sorun olmasına karşın bazen kapsama alanı içerisinde olduğumuzda da yaşabileceğimi sorunlardan biridir. Eğer telefonda şebeke yok uyarısı alıyorsanız ne yapmanız gerektiğini sizlere yazmak istiyorum.

 • Kapsama alanın içerisinde olduğunuzdan emin olun
 • Telefonunuz kapatıp tekrar açın
 • Sim kartın yuvasını kontrol edin, sim kart yerinden çıkmış olabilir yada kirlenme vardır
 • Ağ ayarlarını sıfırlayın, ağ ayarlarını sıfırlamak için:

Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya gidin. Bu işlemin ardından, daha önce kullandığınız Wi-Fi ağları ve parolaları, hücresel ayarlar, VPN ve APN ayarları da sıfırlanır.

 • Telefonunuzda güncelleme varsa güncellemeye çalışın
 • Bulunduğunuz bölgede hat bağlantı sorunu olup olmadığını öğrenin

Telefonda Şebeke Yok Arama Yapamıyorum

Telefonunuzda şebeke yok sinyal yok sorunu yaşadığınızda ne telefon edebilirsiniz nede sizi arayanlar ulaşabilir. Şebeke olmadığında ayrıca mobil veriye de bağlanmanız mümkün değildir. Şebek sorunun yaşayacağınız bazı sorunlar ise;

 • Ekran sinyal gösteri gösterilmez
 • Sizi arayanlar size ulaşamaz
 • Arama yapamazsınız
 • Mesaj gönderemez ve alamazsınız
 • İnternet servisini kullanamazsınız

Telefon Sim Kart Okuyor Ama Şebeke Yok

Hat takılı ama şebeke yok sorunu genelde sim kartın yanlış takılması tam yerine oturmaması durumunda yaşanan sorunlardan biridir. Eğer telefonda sim takılı ama şebeke yoksa sim yuvasını kontrol etmeniz gerekir. Sim yuvasını nemli bir bez ile temizlemek ve sim kartı doğru şekilde yerine yerleştirmek sorunu çözecektir.

Bazı sim kartların boyutları değişik olduğundan şebeke yok sorununa neden olur. Özellikle sim yuvası büyük olan ancak mikro sim kart takıldığında sim yuvasında boşluk yapacağı için şebeke yok sorununa neden olur.

Eğer sim yuvasını temizlediyseniz ve sim kartı doğru taktığınız halde çalışmıyorsa sim tırnakları kırılmış yada yamulmuş olabilir.

Şebeke Yok Nasıl Düzeltilir

Eğer telefonun ile ilgili her hangi bir arıza yada sorun bulunmuyorsa şebeke yok sorununu düzeltmek için telefonu kapatıp açmak, sim kartı kontrol etmek ve ağ bağlantısını sıfırlamak sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olur. Bulunduğunuz bölgede sinyalin engellemesini neden olan yada sinyal vericiye uzak olmanız şebeke sorunu yaşamanıza neden olur.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu