Bedava İnternet

Telefonda Şebeke Yok ve Servis Yok Çözümü

07.01.2021
635
Telefonda Şebeke Yok ve Servis Yok Çözümü

Şebeke Yok ve Servis Yok Çözümü; Son dönemde kullanıcıların karşı karşıya kaldıkları durumlardan biri de şebeke yok sorunlarıdır. Hal böyle olduğu zamanlarda, ne yazık ki internet erişimleri söz konusu olmuyor. İnternet sıkıntıya da girmeye başlıyor. İnsanlar da artık mobil cihazlarını doğal olarak istedikleri gibi kullanamaz hale gelebiliyorlar. Böyle bir durum söz konusu olduğu zamanda hangi tip yolların izlenmesi gerektiğini bilmelisiniz.

Çağımızda her ne kadar teknoloji için ilerleme kat etmiş olduğunu vurgulamış olsak da ne yazık ki istenmeyen bazı sorunlarda ortaya çıkabiliyor. Burada önemli olan ise mutlaka bu sorunların kökten çözümünün yapılmasıdır. Sorunların daha fazla büyümeden en kısa süre içerisinde çözüme kavuşması sağlanmalıdır. Ne yazık ki pek çok kullanıcı açısından sıkıntılı bir süreç haline iten, şebeke yok ve servis yok sorunları bundan sonra korktuğunuz kadar can sıkıcı hale dönüşmeyecek.

Cihazlarınızla ilgili olarak her ne kadar bir problem ya da arıza durumu yokken, birden bire ise şebek yok yazısını ekranda görebilirsiniz. Üstelik uzun bir süre de şebeke sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Cihazınızın daha pasif bir kullanıma dönüşmesinden dolayı da memnun kalmayacaksınız. Üstelik kimi anlarda cep telefonuna duyulan ihtiyaç bir hayli fazladır. Bu ihtiyaçlarında artık en kısa süre içerisinde de ortadan kaldırılması gerekmektedir. Şebeke çekmeyen, sinyal olmayan durumlardan bundan sonra sizlerde kurtulmaya başlamış olacaksınız. Ekranda ki şebeke yazısının yanı sıra cihazınızın da bir türlü kullanılamıyor olmasından dolayı şikayetçi olabilirsiniz. Fakat artık sinir krizleri geçirmenize neden olacak bu durumdan en hızlı şekilde kurtulmaya başlamanız hiç zor olmayacaktır. Tam aksine şebeke sorunlarının üstesinden en kısa süre içerisinde gelmeye başlamanız mümkün hale dönüşecektir.

Şebeke Yok Sinyal Yok Sorunu Nasıl Çözülür?

Mobil cihazlarınızda gördüğünüz zaman ise fazlasıyla sinirinizi bozmaya sebebiyet verecek bu durumdan artık en kolay şekilde kurtulmaya başlamanız da zor olmayacak. Hangi yerleşim yerinde olursanız olun ne yazık ki bu tür sorunlarla mutlaka karşılaşma durumu söz konusu olmaktadır. Şebeke sorunları gibi durumlar gün yüzüne çıktığı zaman da izlemeniz gereken bazı adımlar olacaktır. Yapacağınız ayarlamalar sonrasında ise bu tür sorunları yaşamamış olursunuz.

 • Sim kartınızın yanlış takılmasından dolayı böyle bir sorun yaşanabilir. Bu yüzden dolayı sim kart çıkarılıp yeniden takılması gerekir
 • Telefonunuzun ayarlar menüsünde şebeke ile bağlantı kesimi söz konusu olmuş olabilir. Böyle bir durumda ise cihazın ayarlar bölümüne gelerek şebeke bağlantı noktasını yeniden aktif etmeniz gerekecektir
 • Şebeke modunuzun yer aldığı bölümü mutlaka kontrol etmeniz gerekecektir. Bu tür yerlerden kaynaklı olarak da şebeke sorunları yaşanıyor olabilir.
 • Şebeke türünde ki seçim tercihlerinizle ilgili olarak da bir değiştirme yolunu izlemeye başlayabilirsiniz.
 • Şebeke durumu yazısı olduğu zamanda cihazınızı yeniden başlatmak en iyi çözümlerden biridir.

Telefonda Şebeke Yok Ne Yapmalıyım

Neredeyse pek çok kişinin yaşadığı sorunlardan biri olan şebeke yok sorunu genelde kapsama alanı dışına çıkıldığında görülen bir sorun olmasına karşın bazen kapsama alanı içerisinde olduğumuzda da yaşabileceğimi sorunlardan biridir. Eğer telefonda şebeke yok uyarısı alıyorsanız ne yapmanız gerektiğini sizlere yazmak istiyorum.

 • Kapsama alanın içerisinde olduğunuzdan emin olun
 • Telefonunuz kapatıp tekrar açın
 • Sim kartın yuvasını kontrol edin, sim kart yerinden çıkmış olabilir yada kirlenme vardır
 • Ağ ayarlarını sıfırlayın, ağ ayarlarını sıfırlamak için:

Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya gidin. Bu işlemin ardından, daha önce kullandığınız Wi-Fi ağları ve parolaları, hücresel ayarlar, VPN ve APN ayarları da sıfırlanır.

 • Telefonunuzda güncelleme varsa güncellemeye çalışın
 • Bulunduğunuz bölgede hat bağlantı sorunu olup olmadığını öğrenin

Telefonda Şebeke Yok Arama Yapamıyorum

Telefonunuzda şebeke yok sinyal yok sorunu yaşadığınızda ne telefon edebilirsiniz nede sizi arayanlar ulaşabilir. Şebeke olmadığında ayrıca mobil veriye de bağlanmanız mümkün değildir. Şebek sorunun yaşayacağınız bazı sorunlar ise;

 • Ekran sinyal gösteri gösterilmez
 • Sizi arayanlar size ulaşamaz
 • Arama yapamazsınız
 • Mesaj gönderemez ve alamazsınız
 • İnternet servisini kullanamazsınız

Şebeke Yok Nasıl Düzeltilir

Eğer telefonun ile ilgili her hangi bir arıza yada sorun bulunmuyorsa şebeke yok sorununu düzeltmek için telefonu kapatıp açmak, sim kartı kontrol etmek ve ağ bağlantısını sıfırlamak sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olur. Bulunduğunuz bölgede sinyalin engellemesini neden olan yada sinyal vericiye uzak olmanız şebeke sorunu yaşamanıza neden olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Maddi Yardım İnternetten Para Kazanma Vodafone Bedava İnternet