bedava internet

Telefonumu Suya Düşürdüm Ne Yapabilirim?

Telefonumu Suya Düşürdüm Ne Yapabilirim?
04.04.2022 22:50
0
A+
A-

Makalede Neler Var

Telefonumu Suya Düşürdüm Ne Yapabilirim ? ; Yaygın olan bir tavsiyeyi sizde duymuşsunuzdur, akıllı telefonunuzu tuvalete veya başka bir sıvının içine düşürdüyseniz, tek yapmanız gereken, etkilenen cihazınızı bir kase pirincin içine atarak beklemenizi ve sabah kalktığınızda telefonunuzun eskisi gibi çalışacağı söylenir.

Telefonumu Suya Düşürdüm Ne Yapabilirim ?

Ne yazık ki, bu yararlı bir tavsiyeden çok bir şehir efsanedir. Ancak bu, sıvı teması olan telefonunuzdan vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bir telefoncuya  gitmeyi denemeden (ve potansiyel olarak yüzlerce lira harcamadan) önce deneyebileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır.

Telefonunuz Suya Dayanıklımı ?

lk olarak, telefonunuzun gerçekten tehlikede olup olmadığını bilmeniz gerekmekte .Son yıllarda birçok akıllı telefon üreticisi, cihazlarını suya ve darbelere dayanıklı halde üretmekte. Ancak suya dayanıklılık ile su geçirmezlik aynı şey değildir .

Su geçirmezlik, bir cihazın herhangi bir süre boyunca su geçirmez olduğu anlamına gelirken, suya dayanıklılık , belirli bir cihazın, belirli bir süre ve belirli bir derinliğe kadar suya maruz kalma derecesine göre değerlendirileceği anlamına gelir. Saatler, akıllı telefonlar ve tabletler hakkında konuştuğumuzda genellikle suya dayanıklılıktan bahsediyoruz.

Telefonunuzun suya karşı ne kadar dayanıklı olduğunu anlamak için, İsviçre’nin Cenevre kentindeki Uluslararası Elektroteknik Komisyonu’nun bir elektronik cihazın tatlı suya ve diğer yaygın malzemelere ne kadar dayanıklı olduğunu belirlemek için hazırladığı IP standardını tanımanız gerekir. Bunlar kir, toz veya kum olabilir.

Ancak cihazınız, bütçe dostu Pixel 3a gibi her iki standardı da karşılamıyorsa, hemen harekete geçmeniz gerekir.

Önce Telefonunuzu Kapatın

Telefonunuzu sıvı temasından kurtardıktan sonra , herhangi bir elektronik bileşenin zarar görmemesi adına (kısa devre yapma olasılığını azaltmak için) cihazı hemen kapatın.

Ardından, SIM kartınızı çıkartın. Sim kartınızı çıkartmak için bir iğne kullanıyorsanız . İğne deliğinden  su girmiş olabilir ve siz de SIM kartınızı değiştirme riskini almak istemezsiniz. Bu çok büyük bir masraf değil, ama içindeki bilgilerden dolayı size büyük bir kayıp yaşatabilir.

  •  Mümkünse pilinizi çıkarın, ancak telefonunuzun çıkarılabilir pilinin olmaması ihtimali yüksektir.

Telefonunuzu En Kısa Sürede Kurutun

Telefonunuzu kurulayın. Bu en basit adım gibi görünüyor, ancak aslında işlerin zorlaştığı yer burası. Pirinç her zaman popüler bir şehir efsanesi olsa da, fazla sıvıyı emmek için en iyi malzeme olmayabilir.

Telefonunuza saç kurutma makinesi ile kurutmayın. Telefonunuzun donanımında su varsa, eklenen ısı korozyona neden olabilir . Bunun yerine, gözlüğünüzdeki lekeleri silmek için kullandığınız yumuşak, mikrofiber bir bezle başlayın. Telefonunuzun arka panelini çıkarabiliyorsanız, içindeki bileşenleri silmek için bir bez kullanın.

Bunu söylemeye gerek olmadığını düşünüyorum ama, telefonunuzu  mikrodalgaya koymayın . Telefonunuzu bir anda  alevler içinde bulabilirsiniz. Bunun yerine,  suyu dışarı atmak için sıcaklık istiyorsanız, telefonunuzu biraz güneş ışığı altında bekletebilirsiniz veya suyu püskürtmek için bir düşük basınçlı hava kullanabilirsiniz.

“BİR KURUTMA MADDESİ KULLANILACAKSA, SİLİKA JEL TEST EDİLEN SEÇENEKLERDEN EN İYİSİDİR, BUNU KUSKUS VE HAZIR PİRİNÇ TAKİP EDER.

Comments

No comments yet, be the first filling the form below.