Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Telefonun İnterneti Var Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum

Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum Telefonum İnternete Girmiyor Ne Yapmalıyım? Mobil Veri Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Telefonun İnterneti Var Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum; Wi-fi, hücresel veri, mobil veri, adına ne derseniz deyin, cep telefonunuzu aldıktan sonra internet, yaşamsal bir gereksinim haline gelen şeylerden biridir. Çünkü, Whatsapp olmadan insanlarla iletişim kuramaz, Google Haritalar olmadan gideceğiniz yeri bulamaz, Instagram olmadan kimin, nerede, ne yaptığını bilemezsiniz. Internet bağlantısı çalışmadığında ve dünyanın geri kalanı ile iletişim kuramadığınızı fark ettiğinizde, bir anda ne yapacağınızı şaşırabilirsiniz.

Akıllı telefonlar, bazen belirgin bir nedene bağlı olarak geçici arızalar geliştirir. Bunların en yaygın olanlarından biri, telefonun internete bağlı görünmesine rağmen internete girmemesi. Bu sorunu siz de yaşıyorsanız, düzeltmek için en iyi ipuçları için yazımızı okumaya devam edin!

Telefon İnternete Bağlanmıyor Sorunu

Telefondan internete giremiyorum diyorsanız yapmanız gereken bazı yöntemlerden bahsetmek istiyorum. Telefonun internete girmemesi genelde aşağıda anlatacağım yöntemleri kullanarak çözebilirsiniz.

  • Modem Bağlantısını Kontrol Edin

Cep telefonunuzun internete bağlı görünüp çalışmamasının en yaygın nedenlerinden biri, modeminizde ortaya çıkabilecek herhangi bir problemdir. Pek çok kullanıcı, “Wifi bağlantısı var ama internet yok” sorunu ile sıkça karşılaşıyor. Çoğu durumda bu, modeminizin ayarlarındaki değişikliklerden kaynaklanabilir.

Modeminizde herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için, başka bir cep telefonu ile aynı modemin internetine bağlanın ve modemin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Diğer cihazlar aynı modem ile internete bağlanabiliyorsa, sorun cep telefonunuzda olabilir. Modemin bağlantısı diğer cihazlarda da çalışmıyorsa, sorun internet bağlantısının kendisinde olabilir.

Wi-fi yönlendiricisindeki sorunu düzeltmenin iyi bir yolu, reset atmaktır. Bu saçmalık gibi görünse de, yeniden başlatma bazı ağ ve yazılım sorunlarını gidererek, bağlantı sorununu da ortadan kaldırabilir.

  •  İnternet Bağlantısındaki Sorunları Giderin

Bazı durumlarda, cep telefonunuz Wi-fi’a bağlanır ancak internet hatası görünmez. Yine de, aynı wi-fi’a bağlı hiçbir cihaz internete bağlanamayabilir. Bunun nedeni; kabloların kopması, servis kaynaklı sorunlar ya da sizin kontrolünüzde olmayan herhangi bir sorun olabilir.

Böyle bir durumda, sorunun İnternet sağlayıcınızdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmeniz gerekir. İlk yapmanız gereken, modemin üzerindeki “İnternet” yazan ışığa bakmaktır. Işıkların sürekli yanıp sönmesi ya da internet ışığının kırmızı olması, normal olmayan bir şeyler olduğunu gösterir. Böyle bir durumda, hemen İnternet servis sağlayıcınızla iletişime geçmelisiniz.

Telefonum interneti çekmiyor ne yapmalıyım>>>>

Telefonun İnterneti Açık Ama Bağlanamıyorum

Telefonunda internet paketinizin olmasın karşın halen internete bağlantı gerçekleşmiyor gidermeniz gerekn bazı sorunlar bulunmaktadır.

  • Cihazla İlgili Sorunları Giderin

Wi-fi yönlendiriciniz ve modeminiz ile ilgili bir sorun olmadığına karar verdiyseniz ve diğer cihazlar aynı modem üzerinden internete bağlanabiliyorsa, sorun cihazınızda ve onun wi-fi bağlantısında olabilir.

Android telefon kullanıyorsanız, ilk adım olarak Wi-fi bağlantısını önce devre dışı bırakıp ardından yeniden etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu adım, bilgisayarda olduğu gibi ağ ve yazılımsal sorunların giderilmesini sağlayabilir. Android telefonlarda;

  • Ayarlar bölümünden Wi-fi kısmına girin,
  • Bağlantı problemi yaşadığınız cihazı tıklayın ve şifrenizi tekrar girip Gelişmiş Seçenekleri Göster bölümünü tıklayın,
  • Açılan sayfada DNS 1’e 8.8.8.8 ve DNS 2’ye 8.8.4.4 yazmanız gerekmektedir. İşlem sonrasında Tamam’a basıp, modeminize reset attıktan sonra internet bağlantısını yeniden sağlayabilirsiniz.

iPhone kullanıyorsanız; Ayarlar bölümünden Wi-fi ağına bağlı olduğuna emin olduktan ve modem ile ilgili bir sorun olmadığından emin olduktan sonra ağ ayarlarını sıfırlamak için;

  • Ayarlar bölümünden önce Genel, daha sonra Sıfırla ve Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarını takip edin.

Bu adım, Wi-fi ağı ile ilgili bağlantı ve ayarları sıfırlayarak, mevcut ağ ve yazılımsal sorunların giderilmesini sağlayacaktır.

Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum Çözümü

Öncelikle internetinizin var olup olmadığından emin olun. Yada telefonunuzun çekip çekmediğinden emin olun. Her şey normal görünüyor ise yapmanız gereken tek şey, operatörünüzün müşteri hizmetlerine bağlanarak sorunu giderebilirsiniz.

Telefondan İnternete Giremiyorum

Telefondan internete giremiyorum, internetim var ama internete giremiyorum sorunu yaşadığınızda ilk yapmanız gereken müşteri hizmetlerini arayarak internet ayarlarını talep etmektir. Ayrıca internet ayarlarını manuel olarak kendinizde yapabilirsiniz.

İnternetim var ama internete giremiyorum sorusunu yaşayanlar ve telefonumda interneti paketi var ama internete giremiyorum diyorsanız yapmanız gereken ayarlar;

Turkcell İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adlarından Yeni APN oluşturulacak. Ad kısmına “Turkcell Internet”, APN kısmınada “internet” yazılarak onaylayın.

Vodofone İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adlarından Yeni APN oluşturulacak. Ad kısmına “Vodafone Internet”, APN kısmınada “internet” yazılarak onaylayın.

Türk Telekom  İnernet Ayarları Nasıl Yapılır?

Türk Telekom internet ayarlarını yapmak için;

Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adlarından Yeni APN oluşturulacak. Ad kısmına “Avea Internet”, APN kısmınada “internet” yazılarak onaylayın.

Cep Telefonum İnternete Bağlanmıyor

Genelde evde yada iş yerinde cep telefonundan internete girmek için mobil veri yerine WiFi kullanarak internet girmekteyiz. Bazen telefonumuzda wifi açık olmasına karşın bağlantı kuramayarak internete girmeme sorunu yaşanıyor.

Modem cihazına uzak olmak yada arada duvar olması bile modeme bağlanmanıza engel olabilir hatta yan odadan bile internetim çekmiyor diyenlerin sayısı oldukça fazladır.

Ayarlar kısmında wifi seçeneğine tıkladıktan sonra otomatik olarak bağlanan internet eğer bağlantı sorunu yaşatıyorsa ilk yapmanız gereken telefonunuzu baştan başlatmaktır.

Telefondan halen internete bağlanamıyorsanız telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz. “Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla” adımlarını takip ederek ağ ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz. Ancak bu işlem daha önce kullandığınız WiFi parolalarını, hücresel ayarları, VPN ve APN ayarlarını da sıfırlayacağı için sorunun ne olduğunu öğrenmeden sıfırlama yapmamanızı öneririz.

Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum

Mobil veri açık ama internete giremiyorum ve Mobil veri açık ama bağlanamıyorum sorunu Turkcell, Vodafone yada Türk Telekom dahil tüm operatörlerde sıkça yaşanan sorunlardan biridir. Bazı dönemlerde internet yasaklaması sebebi ile mobil veri olsa bile internete girememe sorunu yaşayabilirsiniz.

Telefonun mobil verisi açık ama internet giremiyorum ve bağlanamıyorum diyorsanız ilk olarak internet paketinizin bitip bitmediğini kontrol edebilirsiniz ayrıca telefonunuzu komple kapatıp açmak olabilir. Eğer telefonunuzda sinyal çok az ise mobil veri açık olsa bile internete geç bağlanabilir yada hiç bağlanmayabilir.

Peki ya siz telefonda mobil veri açık ama internete girmiyortelefonda wifi açık ama internete girmiyor sonu hakkına neler düşünüyorsunuz aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu