Türk Telekom EBA Bedava İnternet Kampanyası

Türk Telekom EBA bedava internet paketini uzaktan eğitim sistemini kullanan öğrenciler için ücretsiz olarak abonelerine her ay veriyor.

Türk Telekom’un yaptığı açıklamayla birlikte EBA uzaktan eğitim sistemi için 5 GB bedava internet paketini öğrencilerin hesabına otomatik olarak tanımlayıp herhangi bir başvuru yapmalarına gerek olmadığını belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklama ile EBA uzaktan eğitim için kullanılmak üzere öğrencilerin hatlarına 3 GB bedava internet vereceklerini söylemişti. Bunun üzerinde Türk Telekom da yapmış olduğu açıklama ile 3 GB bedava internetin üzerine 5 GB bedava interneti de ekleyerek toplamda EBA 8 GB bedava internet paketini bütün öğrencilere, uzaktan eğitim için kullanılması şartıyla hatlarına tanımlayacaklarını belirtti.

Türk Telekom EBA Paketi Nedir?

EBA, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından koronavirüsle savaştığımız bu dönemde öğrencilerin derslerinden geri kalmaması için çıkarmış olduğu uzaktan eğitim sistemidir.

Milli Eğitim Bakanlığı her öğrenciye 3 GB EBA sisteminde kullanılması için tanımladığı bedava internet paketinin üzerine Türk Telekom EBA paketi olarak 5 GB daha bedava internet vererek, toplamda uzaktan eğitim sistemi için 8 GB bedava interneti abonelerine tanımlamaya tüm hızıyla devam ediyor.

Türk Telekom EBA Nasıl Yapılır?

Türk Telekom EBA interneti nasıl yapılır konusuna gelecek olursak; diğer operatörler otomatik olarak hatlara tanımlarken, Türk Telekom da ise durum biraz farklıdır.

Türk Telekom EBA internet nasıl alınır konusu da oldukça basittir. Türk Telekom EBA bedava interneti yapmak için SMS bölümüne girip EBA yazıp 5555’e ücretsiz mesaj göndererek bedava interneti hatlarına tanımlatabilirler.

Türk Telekom EBA İnternet Nasıl Kullanılır?

Türk Telekom EBA internet paketi, EBA Dijital Eğitim Sistemini kullanacak öğrenciler için geçerli olacaktır.

İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimleri için eba.gov.tr sitesine giriş yaparak Türk Telekom EBA internet paketini canlı ders, sınava hazırlık ve daha birçok alanda kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom EBA Ne Demek?

Türk Telekom EBA, koronavirüs sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın çıkarmış olduğu Eğitim Bilişim Ağı adı altında uzaktan eğitime denir. Uzaktan eğitim için bütün faturalı ya da faturasız Türk Telekom abonelerine ücretsiz olarak verilecektir.

Türk Telekom EBA 8 GB Bedava İnternet Ne Zamana Kadar Geçerli?

Türk Telekom EBA bedava internet , SMS ile hattınıza tanımladığınız anda her ay otomatik olarak yenilenecektir. Her ay tekrar SMS atmanıza gerek yoktur.

EBA 8 GB bedava internet 1 yıl sonra süreyle kullanıma açık olup, 1 yıl sonunda otomatik olarak iptal edilecektir.

Türk Telekom EBA İnternetini Normal Kullanma

Türk Telekom EBA internetini normal kullanma kesinlikle mümkün değildir. EBA internet nerede kullanılır sorusunu soranlar için Türk Telekom’un yaptığı açıklama ise; “Sadece EBA uzaktan eğitim için kullanımında geçerli olacaktır. “ olmuştur.

EBA dışında herhangi bir internet kullanımınızda kendi internet kotanızdan düşüm gerçekleşecektir. EBA internet kullanımı ile kendi kotanızdan kesinlikle düşüm gerçekleşmeyecektir.

Türk Telekom EBA İnternetini Normal İnternete Çevirme

Türk Telekom EBA internetini normal internete çevirme diye bir şey kesinlikle söz konusu değildir. Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokolde EBA sistemini kullanmak için geçerli olacağı belirtilmiştir. Bunun dışına herhangi bir sistem, uygulama ya da internet kullanımınızda geçerli değildir.

Türk Telekom EBA Nasıl İptal Edilir

Türk Telekom abonelerine ücretsiz olarak sunulan eba hizmetini iptal etmek için IPTAL EBA yazarak 5555‘e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.

Türk Telekom EBA VPN

Türk Telekom EBA VPN ile kullanımında size herhangi bir avantaj sağlamayacaktır. EBA uzaktan eğitim sistemi için hattınıza 8 GB internet tanımlayacaktır ve bu internet paketi de 1 ay boyunca size yeterli olacaktır.

2 Yorum

  1. Iptal eba 5555 e gonderiyorum iptal edilmiyor kullanmadigim meb eba nin ücretini neden ödüyorum acil eba nin iptal edilmesini istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu