Türk Telekom Fatura Üzerine Telefon Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Türk Telekom Fatura Üzerine Telefon Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? Türk Telekom faturalı hat kullanan müşteriler; Türk Telekom puanları yüksek olduğu takdirde tarifelerine ek yani faturalarına yansıtacak şekilde akıllı telefon satın alabiliyorlar.

Yalnızca faturalı hat sahibi müşterilere özel olan bu kampanyaya göre müşteriler; kampanya kapsamında sunulan akıllı telefonların yanı sıra pc, ses sistemi, bilgisayar vb. başka bir teknolojik cihaz da alabiliyorlar.

Üstelik faturaları üzerine aldıkları cihazları aylık eşit taksitlerle ödeyebiliyorlar.

Son yıllarda akıllı telefon fiyatlarındaki hızlı yükseliş; kredi kartına yapılan taksitlerin düşük rakamlarda olması ve kredi kartı ile alınan cihazlara faiz uygulanması, müşterilerin daha çok Türk Telekom puanları ile telefon satın almalarını da beraberinde getiriyor.

Bu yazımızda Türk Telekom faturalı hat kullanan müşteriler için Türk Telekom fatura üzerine telefon nasıl alınır? Şartları nelerdir? vb. bu konuya dair en çok merak edilenleri yanıtlamaya ve sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Türk Telekom Fatura Üzerine Telefon Alma Şartları

Türk Telekom müşterilerinin faturalı tarifelerine ek olarak, telefon alabilmeleri için ilk olarak Türk Telekom puanlarının yüksek olmaları gerekiyor.

Müşterilerinin alışveriş alışkanlıklarına ve fatura borçlarını zamanında ödeyip ödemediklerinde yani güvenilir müşteriler olup olmadıklarına göre belirlenen Türk Telekom puanla yalnızca faturalı müşteriler, akıllı telefon alabiliyorlar.

Puanı yüksek olan müşteriler, akıllı telefonun yanı sıra pc, tablet, masa üstü bilgisayar, ses sistemi gibi Türk Telekom mağazalarında satışa sunulan ürünleri de puanları doğrultusunda satın alabiliyorlar.

Tarifelerine ek telefon almak isteyen faturalı müşterilerin aynı zamanda en az 6 aydır aynı Türk Telekom faturalı hattı ve tarifeyi de kullanıyor olmaları bekleniyor.

Yani Türk Telekom’a yeni geçen kişiler, henüz puanları olmadığı için akıllı telefon alamıyor ve en az 6 ay boyunca puanlarını yükseltmek amacıyla beklemek zorunda kalıyor.

Aynı zamanda müşterinin satın almak istediği akıllı telefonun fiyatının da Türk Telekom müşteri puanı ile aynı olması gerekiyor.

Son olarak faturalı hattı üzerine akıllı telefon almak isteyen kişilerin daha önce aynı hat üzerine en fazla bir kez cihaz almaları gerektiğini söyleyebiliriz.

Yani aynı hat üzerine maksimum 2 sefer akıllı telefon ya da cihaz alınabiliyor.

Müşteriler, 3. kez aynı numara üzerine cihaz alamıyorlar.

Bu durumda müşterilerin yeni bir faturalı hat çıkarmaları ve en az 6 ay boyunca beklemeleri, bu esnada da puanlarını yükseltebilmeleri için faturalarını geciktirmeksizin ödemeleri gerekiyor.

Türk Telekom Fatura Üzerine Telefon Nasıl Alınır?

Müşteriler, faturalı hatları üzerine telefonlarını Türk Telekom mağaza ya da bayiliklerinden veya Türk Telekom sitesi üzerinden satın alabiliyorlar.

Faturaya ek telefon almak için Türk Telekom sitesini ziyaret eden müşteriler, aynı zamanda puanlarını da öğrenip, puanları kapsamında satın alabilecekleri cihazları görüntüleyebiliyorlar.

Bireysel müşterilerin yanı sıra kurumsal müşteriler de yani iş hattı olarak Türk Telekom faturalı hat kullanmayı tercih edenler de faturalarına ek telefon alabiliyorlar.

Örnek olarak, Türk Telekom puanı 8500 olan kişi, 8500 TL değerinde telefonu satın alıp, ödemeyi faturasına ek yani her ay eşit taksitlerle telefon faturasıyla birlikte ödeyecek şekilde yapabiliyor.

Taksit sayısı kampanya kapsamında sunulan cihazlara göre farklılık gösteriyor.

Örneğin, Iphone cihazlarda 6 taksit yapılabilirken diğer cihazlarda genellikle müşteriler 12 taksit imkanından yararlanabiliyorlar.

Tarifeye ek telefon alan müşteriler, bir yandan da faiz ödemek zorunda kalıyorlar.

Kişinin satın almak istediği telefon, puanından daha yüksekse bu durumda müşteri, akıllı telefon ile puanı arasındaki farkı nakit ödeyerek, telefonunu alabiliyor.

Örneğin, alınan telefon 9000 TL değerindiyse ve müşterinin 7000 puanı varsa bu durumda müşterinin aradaki 2000 TL’yi Türk Telekom bayilik ya da mağazalarında nakit olarak ödemesi gerekiyor.

Yani fatura üzerine telefon almanın yüksek faiz getirdiğini ve aradaki farkın nakit ödenmesi gerektiğini de hatırlatmak istiyoruz.

Tarifenize ek telefon almayı düşünüyorsanız; bu durumun sizde avantaj mı yoksa dezavantaj mı yaratacağını iyice düşünüp tartmanızı, ardından bütçenize ve beklentilerinize en uygun telefonu tercih etmenizi öneriyoruz.

Türk Telekom Puan Yükseltme Yolları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi cihaz almayı düşünen müşterilerin puanlarının mutlaka yüksek olmaları gerekiyor.

Puanı düşük olan kişiler, telefon almak isteyip de alamadıklarında maalesef ki hayal kırıklığı yaşıyorlar.

Türk Telekom puanınız, akıllı telefon almak için yeterli değilse aşağıdaki önerilerimizi dikkate alarak, puanınızı yükseltebilirsiniz:

  • Türk Telekom faturalarınızı her ay düzenli bir şekilde, son ödeme tarihini bir gün bile geciktirmeden ödeyin.
  • Faturalarınızı mümkünse kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı vererek, ödemeyi tercih edin.
  • Faturalı hattınıza dair puanınız düşükse yeni bir Türk Telekom faturalı hat çıkarın. En az 6 ay boyunca puanınızın yükselmesini bekleyin. Bu noktada faturalarınızı her ay düzenli ve geciktirmeden ödeyin.
  • Elektronik cihaz, telefon kılıfı dahil ihtiyaçlarınızı mümkünse Türk Telekom mağazalarından, bayiliklerinden ya da resmi sitesinden karşılamayı tercih edin.
  • Bankalara borcunuz varsa birikmiş borçlarınızı ödeyip, kapatın.
  • Farklı bir kamu kurumuna ya da özel kuruma borcunuz varsa, borçlarınızı bir an önce ödeyin.
  • Her ne olursa olsun banka kara listesine düşmemeye özen gösterin.

***Bankaların kara listesine düşen kişilere Türk Telekom ve diğer GSM operatörleri tarafından ne yazık ki faturaya ek olarak akıllı telefon ya da başka bir cihaz verilmiyor.

Telefon almak isteyen müşterinin ilk olarak kara listeden çıkması ve bu tarihin üzerinden en az 2-3 yıl geçmesi gerekiyor.

Bu yüzden de müşterilerin kara listeye düşmemeye çalışmaları gerekiyor.

Tüm firmalarda olduğu gibi Türk Telekom da güvenilir müşterilerine taksitle telefon ve cihaz vermeyi tercih ediyor diyebiliriz.

Türk Telekom Puan Sorgulama Nasıl Yapılır

Müşteriler, telefon alıp alamayacaklarına dair puanlarını sorgulamak istediklerinde puan sorgulama işlemini farklı şekillerde gerçekleştirebiliyorlar.

Bu yöntemleri kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini Arayarak Puan Sorgulama

Faturalı hat kullanan müşteriler, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri numaralarını arayıp, müşteri temsilcisinden puanlarını öğrenebiliyorlar.

Sizler de 444 1 444 Müşteri Hizmetleri numarasını çevirip, size yöneltilen soruları cevaplayıp, müşteri hizmetlerine bağlanabilir ve müşteri temsilcisinden puanınıza dair bilgi edinebilirsiniz.

Türk Telekom Mağaza ya da Bayiliklerinden Puan Sorgulama

Türk Telekom müşterileri mağaza ya da bayiliklerde hizmet veren müşteri temsilcilerine danışarak da puanlarını öğrenebiliyorlar.

Size en yakın herhangi bir bayilik ya da mağazadan puanınızı sorgulayabilirsiniz.

Puan sorgulama işlemi, yalnızca hat sahibi müşteri tarafından yapılabildiğinden giderken yanınızda TC kimlik kartınızı ya da nüfus cüzdanınızı götürmeyi ihmal etmemelisiniz.

Türk Telekom Online İşlemler Üzerinden Puan Sorgulama

Türk Telekom’un resmi sitesi üzerinden Online İşlemleri kullanarak yani üyelik bilgilerinizle sisteme giriş yaparak, tarifenize ek satın alabileceğiniz cihazları görüntüleyebilir, puanınızı öğrenebilir hatta hattınız üzerine akıllı telefon bile satın alabilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca Türk Telekom kaç ayda cihaz alabilirim? Türk Telekom tarifeye ek telefon nasıl alınır? vb. soruları yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuya dair görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Türk Telekom Ballı Hat Kampanyası 4 GB Bedava İnternet

Türk Telekom Mobil Bedava İnternet

Türk Telekom Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu