bedava internet

Türk Telekom Puan Nasıl Kazanılır? Nasıl Sorgulanır? Yükseltme Yolları

Türk Telekom Puan Nasıl Kazanılır? Nasıl Sorgulanır? Yükseltme Yolları
23.01.2021 05:53
0
A+
A-

Türk Telekom Puan Nasıl Kazanılır? Nasıl Sorgulanır? Yükseltme Yolları; Cazip kampanya ve tarifeleri ile ülkemizin en sevilen GSM operatörlerinden olan Türk Telekom; faturalı hat kullanan müşterilerine sahip oldukları puanlar karşılığında tarifelerine ek yani faturaları üzerine akıllı telefon alabilme şansı tanıyor.

Üstelik müşteriler, kampanya kapsamında sunulan başka bir elektronik cihazı da puanlarını kullanarak, alabiliyorlar.

Yani maddi gücü elverişsiz olan, bu yüzden de hayallerindeki telefonu bir türlü alamayan faturalı müşteriler, taksitle akıllı telefon satın alabiliyorlar.

Bununla birlikte akıllı telefonlar, sadece puanı yüksek müşteriler tarafından tarifeye ek, taksitle alınabiliyor.

Bu yüzden de Türk Telekom faturalı hat kullanan müşteriler, kaç puana sahip olduklarını yani puanlarının telefon alabilmeleri için yeterli olup olmadığını öğrenmek istiyorlar.

Bu yazımızda faturalı müşteriler tarafından sıklıkla merak edilen Türk Telekom puan nasıl sorgulanır? sorusunu yanıtlamaya ve Türk Telekom puan yükseltme yöntemlerine dair sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Türk Telekom Puan Nedir? Nasıl Kazanılır?

Türk Telekom tarafından müşterilerine verilen, faturalı müşterilerin tarifelerine ek yani eşit taksitlerle akıllı telefon ya da kampanya dahilinde sunulan başka bir cihazı alabilmelerini mümkün bir hale getiren puana Türk Telekom müşteri puanı ya da müşteri skoru deniyor.

Özellikle son yıllarda akıllı telefon fiyatlarının hiç beklenmedik seviyede artması, müşterilerin telefon almakta zorlanmaları, yüksek fiyatlı telefonlar yerine ucuz telefonları tercih etmeleri; GSM operatörlerinin kampanya düzenleyip, müşterilerini telefon sahibi yapmak istemelerinin en önemli nedenleri arasında bulunuyor.

Yani müşteriler, pahallı olduğu gerekçesiyle alamadıkları ya da satın almayı erteledikleri akıllı telefonları tarifelerine ek olarak, puanları ile alabiliyorlar.

Lakin akıllı telefon alabilme noktasında muhakkak yüksek bir müşteri puanına sahip olmak gerekiyor.

Puanlar, müşterilere verilirken birtakım kriterler dikkate alınıyor. Bir diğer deyişle müşterilerin puan kazanabilmeleri için birtakım şartları karşılıyor olmaları gerekiyor.

Türk Telekom puan kazanma yollarını aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • Yüksek bir müşteri skoruna sahip olma
 • Faturaları her ay düzenli olarak, son ödeme tarihini geçirmeden ödüyor olma
 • Güvenilir bir müşteri olma
 • En az 6 aydır aynı Türk Telekom hattını kullanıyor olma
 • Bankalara, başka kamu ya da özel kurumlara birikmiş borcunun olmaması
 • Kara listede olmama

**Yukarıdaki şartların hepsini birden karşılayan müşteriler, puanları yüksek oldukları takdirde puanlarının yettiği telefonu satın alabiliyorlar.

Yani düzenli olarak her ay Türk Telekom puan kazanarak, puanlarını yükseltebiliyorlar.

Bankaların kara listesinde olan kişilere Türk Telekom tarafından şüpheyle yaklaşıldığından bu kişiler, faturalarını düzenli ödüyor olsalar dahi akıllı telefon alamayabiliyorlar.

Yukarıdaki şartları taşıyanlar ise sahip oldukları puanları miktarınca telefon alabiliyorlar.

Örnek olarak; müşteri skoru yani puanı 7000 olan müşteri, maksimum 7000 TL fiyatlı bir akıllı telefonu tarifesine ek alabiliyor.

7000 TL üstünde bir cihaz almayı dilediğinde ise kalan miktarı nakit ödemesi gerekiyor.

Örneğin, 10000 TL değerindeki bir akıllı telefonu 3.000 TL’yi nakit ödeyerek, geri kalan 7000 TL’yi ise taksitle faturasına ek ödeyebiliyor.

Telefonlar; genellikle 6 ya da 12 ay taksitlerle alınabiliyor. Taksit sayısı; satın alınacak akıllı telefonun markasına göre değişiyor.

Aynı zamanda müşteriler, sadece kampanya kapsamındaki telefonları tarifelerine ek alabiliyorlar.

Tarifelerine ek aldıkları telefonların taksitleri, her ay faturalarına yansıtılıyor.

Müşteri, faturasını öderken, telefon taksidini de ödemekle yükümlü oluyor.

Kampanya kapsamında cihaz alan müşterilerin aynı zamanda yüklü bir faiz ödemeleri de gerekiyor.

Türk Telekom Puan Yükseltme Yolları

Puanı düşük olduğu için hayalindeki telefonu taksitle alamayan müşteriler, puanlarını yükseltme yollarını araştırıyorlar.

Kısa sürede düşük puanlarını yükseltip, bir an önce telefon alıp alamayacaklarını öğrenmek istiyorlar.

Son derece işe yarayan, hepsi birbirinden etkili Türk Telekom puan yükseltme yolları olsa dahi bu yöntemler, birkaç günde ya da birkaç ayda işe yaramıyorlar.

Yani müşterilerin aylarca hatta yıllarca puanlarını yükseltmek ve yeterli hale getirmek için beklemeleri gerekebiliyor.

En başarılı Türk Telekom puan yükseltme yollarını ise aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Faturalarınızı zamanında ödeyin! Son ödeme tarihini bir gün bile geçirmeyin. 1 günlük aksamanın bile puanınızı düşürdüğünü unutmayın.
 • Faturalarınızı kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı vererek ödeyin. Böylelikle hem son ödeme tarihini geçirmeden ve gecikme zammına maruz kalmadan faturalarınızı ödeyebilir hem de puanınızı yükseltebilirsiniz.
 • Türk Telekom müşteri puanınız düşükse yeni bir faturalı hat daha çıkarın. Çıkardığınız hattın faturalarını düzenli ödeyin. 6 aylık düzenli ödeme sonrasında yavaş yavaş puanınızın arttığına tanık olabilirsiniz.
 • Başka bir yere borcunuz varsa örneğin bankada birikmiş borcunuz söz konusuysa borçlarınızı ödeyin. Türk Telekom, taksitle cihaz vermeden önce müşterilerin banka borcu olup olmadığını da araştırıyor. Kara listede olan müşterilerine ise cihaz vermiyor.
 • Akıllı telefonunuza dair telefon kılıfı, şarj aleti vb. küçük ihtiyaçlarınızı dahi Türk Telekom mağaza, bayilik ya da Online mağazasından karşılayın.

Yukarıdaki önerilerimizi dikkate aldığınız takdirde puanınızı yükseltip, akıllı telefon satın almak için yeterli bir hale getirebilirsiniz.

Ancak puanınız sıfırlanmışsa ya da çok düşükse puan biriktirmeniz için en az birkaç yıl çaba sarf etmeniz gerektiğini de söylemek istiyoruz.

Türk Telekom Puan Nasıl Sorgulanır?

Sahip oldukları puanlarla telefon almayı düşünen müşterilerin ilk olarak puanlarını öğrenmeleri gerekiyor. Çünkü puanı düşük olan kişiler, faturalı hat kullansalar dahi ne yazık ki akıllı telefon kampanyasından yararlanamıyorlar. Türk Telekom puan sorgulama ve öğrenmek için Türk Telekom müşteri hizmetleri numarası olan 444 1 444 arayabilir, Türk Telekom mağazalarına gidebilir yada online işlemlerden yapabilirsiniz.

Puanı satın alınmak istenen akıllı telefon ya da cihaz için yeterli olmayan müşterilerin önce puanlarını yükseltmeleri, hayallerindeki cihazı alabilmeleri noktasında oldukça önem arz ediyor.

Türk Telekom puan sorgulama yani öğrenme yollarını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Türk Telekom Mağaza ya da Bayiliklerden Puan Sorgulama

Müşteriler; herhangi bir mağaza ya da bayiliğe giderek, TC kimlik kartlarını ya da nüfus cüzdanlarını yetkili personele göstermek suretiyle Türk Telekom puanlarını anında sorgulayabiliyor yani öğrenebiliyorlar.

Puan bilgisi, sadece hattın gerçek sahibine veriliyor. Yani müşterinin en yakını, hatta eşi daha ona dair bilgi edinemiyor.

Bu yüzden de hat sahibinin puanını öğrenmek için Türk Telekom mağaza ya da bayiliğine giderken yanında kimlik kartını ya da nüfus cüzdanını da mutlaka götürmesi ve sorumlu personele ibraz etmesi gerekiyor.

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini Arayarak Puan Sorgulama

Türk Telekom müşterileri, hatlarına dair pek çok sorgulama işleminde olduğu gibi puanlarını öğrenmek istediklerinde de müşteri hizmetlerini arayabiliyorlar.

Müşteri hizmetleri de tıpkı bayiliklerde olduğu gibi sadece hat sahibine bu bilgiyi verdiğinden kişiye birtakım güvenlik soruları yöneltiyor.

444 1 444 şeklinde olan Türk Telekom müşteri hizmetleri numarasını çevirerek, puanınızı dakikalar içerisinde öğrenebilmeniz mümkün!

Türk Telekom Online İşlemlerden Puan Sorgulama

Müşteriler, Türk Telekom Online İşlemler’e girdiklerinde puanlarını, puanlarının almak istedikleri akıllı telefon için yeterli olup olmadıklarını saniyeler içerisinde öğrenebildikleri gibi tarifelerine ek yani her ay eşit taksitlerle ödemek suretiyle akıllı telefonları da hızlıca satın alabiliyorlar.

Satın alınan akıllı telefon, kişinin belirttiği adrese birkaç gün içerisinde kargo ile gönderiliyor.

Kampanya kapsamında sunulan cihazları görüntüleyen kişiler, aynı zamanda sistemde puanlarını da görüp, puanlarına göre telefon alabiliyorlar.

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden herhangi birini tercih ederek, Türk Telekom puanınızı yani müşteri skorunuzu öğrenebilirsiniz.

Sizler de konuya dair görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.