Türk Telekom Puanla Nasıl Telefon Alınır?

Türk Telekom Puanla Nasıl Telefon Alınır? Günümüzde akıllı telefon fiyatlarının eskiye nazaran oldukça yüksek fiyatlarda seyretmesi, akıllı telefonlara yönelik talebi düşürmenin yanı sıra müşterileri taksitle akıllı telefon satın almaya da yönlendiriyor.

Kredi kartına yapılan taksit miktarının da düşük olması, müşterileri alternatif yöntemler aramaya sevk ediyor.

Müşterilerin ihtiyaçlarının ve beklentilerinin farkında olan GSM operatörleri ise onların daha rahat bir şekilde akıllı telefon satın alabilmeleri için onlara pek çok kolaylık tanıyor.

Öyle ki müşteriler, puanları doğrultusunda akıllı telefon satın alabiliyorlar.

Müşteri memnuniyetini ilk önceliği olarak belirleyen GSM operatörlerinden biri olan Türk Telekom; düzenlediği kampanyalar ile müşterilerine son derece popüler akıllı cihazları taksitle satın alabilme imkanı sunuyor.

Kampanya kapsamında telefon almak isteyen kişilerin ise mutlaka Türk Telekom faturalı hat müşterisi olmaları gerekiyor.

Bu yazımızda yakın zamanda Türk Telekom puanıyla akıllı telefon satın alabilmeyi düşleyen faturalı müşteriler için Türk Telekom puanla nasıl telefon alınır? sorusunu yanıtlamaya, konuya dair sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Türk Telekom Tarifeye Ek Telefon Nasıl Alınır?

Türk Telekom müşteri skoru yani müşteri puanı yeterli ve yüksek müşteriler; kullandıkları faturalı tarifelerine ek olarak yani taksitle telefon alabiliyorlar.

Müşteriler, tarifelerine ek aldıkları telefonları her ay eşit taksitlerle ödeme şansını elde ediyorlar.

Yani Türk Telekom kampanyası kapsamında satın alınan telefonun ücreti, eşit taksitlere bölünüp, taksitler her ay fatura dönemi sona erdiğinde müşterinin faturasına yansıtılıyor.

Yani her fatura döneminde müşterinin dönem faturasını öderken akıllı telefon taksidini de ödemesi gerekiyor.

Türk Telekom puanı yüksek olan müşteriler, faturalarına yansıtılacak şekilde akıllı telefon dışında pc, tablet, masaüstü bilgisayar, ses sistemi gibi başka bir teknolojik cihaz da alabiliyorlar.

Bununla birlikte aynı tarife üzerine sadece 2 telefon ya da teknolojik cihaz alınabiliyor.

Yani müşteri, aynı hat üzerine 3. kez akıllı telefon ya da başka bir cihaz alamıyor.

Bu durumda müşteriler, genellikle yeni bir faturalı hat çıkarmayı ve Türk Telekom puanlarını yükseltip, yeni faturalı hatları üzerine puanlarını kullanarak, akıllı telefon satın almayı tercih ediyorlar.

Türk Telekom tarifeye ek telefon almak isteyen kişilerin aynı zamanda en az 6 ay boyunca Türk Telekom abonesi olmaları ve aynı faturalı hattı kullanıyor olmaları da gerekiyor.

Alınmak istenen telefon fiyatının yüksek olması halinde müşterinin Türk Telekom puanları yeterli olmayabiliyor.

Puanı yeterli olmayan müşterilerin ise birkaç ay daha beklemeleri, önce puanlarını yükseltmeleri ardından da tarifelerine ek olarak telefon almaları gerekiyor.

Türk Telekom tarifeye ek telefon Türk Telekom bayilik ya da mağazalarının dışında Türk Telekom resmi sitesi üzerinden de Online İşlemler’e giriş yapılarak, satın alınabiliyor.

Müşteriler, sisteme giriş yaptıklarında hem faturalı hatları üzerine yani tarifelerine ek olarak, kampanya kapsamında hangi telefonları kaçar taksitle satın alabileceklerini hem de Türk Telekom puanlarının yeterli olup olmadığını görüntüleyebiliyorlar.

Puanı yeterli ve yüksek olan faturalı müşteriler, satın alma işlemlerini de internet üzerinden tamamlayıp, telefonlarını belirttikleri adreslerinde teslim alabiliyorlar.

Satın alınan akıllı telefon ya da farklı bir teknolojik cihaz, müşterinin adresine birkaç gün içerisinde, maksimum bir haftada teslim ediliyor.

Bireysel faturalı müşterilerin yanı sıra kurumsal faturalı müşteriler de Türk Telekom puanları ile faturaları üzerine telefon alabiliyorlar.

Satın alınan telefonun kaç taksitle ödenmesi gerektiği ise telefonun markasına göre değişmekle birlikte akıllı telefonlarda taksit sayısı, genellikle 6 ya da 12 taksit oluyor.

Türk Telekom puanla telefon alan kişilerin aynı zamanda faiz ödemeleri de gerekiyor.

Yüksek telefon fiyatının üstüne bir de faiz eklendiğinde müşterinin aylık ödemesi gereken taksit miktarı, oldukça yüksek de olabiliyor.

Bu yüzden de maddi sıkıntı yaşamak istemeyen müşterilerin telefon tercihleri esnasında oldukça dikkatli davranmaları, mümkünse 12 taksitli olan telefonlara öncelik vermeleri gerekiyor.

Türk Telekom Puanla Telefon Alma Şartları

Türk Telekom müşterileri, sahip oldukları puanlarını kullanarak, telefon alabiliyorlar.

Örneğin, 7500 puanı olan müşteri, 7500 TL fiyatındaki bir akıllı telefonu tarifesine ek satın alabiliyor.

Satın almak istediği cihaz, puanının üzerinde olduğu hallerde ise yalnızca aradaki farkı nakit ödeyerek, akıllı telefonu alabiliyor.

Müşterinin Türk Telekom puanının 7500, satın almak istediği akıllı telefonun ise 11.000 TL olduğunu varsayalım:

Bu durumda müşterinin taksitlendirme öncesinde aradaki fiyat farkını yani 3.500 TL’yi telefonunu alırken nakit ödemesi gerekiyor.

Geri kalan 7.500 TL ise her ay faturasına eşit taksitlerle, faiziyle birlikte yansıtılıyor.

Puanla telefon alabilmenin ilk ve en önemli kuralı, yüksek puana yani müşteri skoruna sahip olmak olsa da müşterilerin birtakım kriterleri karşılıyor olmaları da gerekiyor.

Türk Telekom Tarifeye Ek Telefon Alma

Türk Telekom tarifeye ek telefon alma şartlarını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

  • Yüksek müşteri skoru yani puanı
  • Faturaları her ay düzenli bir şekilde ödüyor olma( fatura son ödeme tarihini asla geçirmemek gerekiyor)
  • En az 6 aydır Türk Telekom müşterisi olma
  • En az 6 aydır aynı faturalı hattı kullanıyor olma
  • Başka bir kuruma ya da bankaya birikmiş borcunun olmaması

Türk Telekom, müşterilerine ait puanları her ay güncelliyor. Müşteri puanlarını hesaplarken, müşterilerin faturalarını zamanında ödeyip ödemediklerine bakıyor.

Faturalarını zamanında ödeyen yani aksatmayan müşterilerin puanları genellikle yüksek oluyor.

Başka bir kurum ya da bankaya birikmiş borcu olduğu tespit edilen kişiler, faturalarını düzenli bir şekilde ödeseler dahi faturalarına ek telefon alamıyorlar.

Yani Türk Telekom, ilk olarak müşterilerinin güvenilir olup olmadığına, borcunun tamamını ödeyecek olup olmadığına bakıyor ve şüphe duyduğu müşterilerine taksitle telefon vermiyor.

Bankaların kara listesinde olan kişilerin ise puanları sıfırlanıyor. Yani Türk Telekom, müşterilerinin banka borcu olup olmadığına ve Findeks kredi notlarına da bakıyor.

Birikmiş banka borcu olan ya da kredi notu düşük olanlar; ne yazık ki tarifelerine ek telefon alamıyorlar.

Türk Telekom Puan Sorgulama 2024

Türk Telekom puan sorgulama ve öğrenmek için Türk Telekom müşteri  hizmetleri numarası olan 444 1 444 arayabilir, Türk Telekom mağazalarına gidebilir yada online işlemler menüsünden öğrenebilirsiniz.

Müşteriler, tarifelerine ek telefon alıp alamayacaklarını Türk Telekom puanlarını sorgulayarak da öğrenebiliyorlar.

Türk Telekom puan sorgulama yöntemlerini kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

Müşteri Hizmetlerini Arayarak, Türk Telekom Puan Sorgulama

444 1 444 olan Türk Telekom Müşteri hizmetleri numarasını akıllı telefonunuzdan çevirip, müşteri temsilcisinden puanınızı dilediğiniz zaman öğrenebilirsiniz.

Mağaza ya da Bayiliklerden Türk Telekom Puan Sorgulama

Herhangi bir mağaza ya da bayiliğe gidip, müşteri temsilcisinden kaç puana sahip olduğunuza dair bilgi edinebilirsiniz.

Online İşlemlerden Türk Telekom Puan Sorgulama

Türk Telekom numaranız ve şifrenizle Online İşlemlere giriş yaptığınızda tarifenize ek satın alabileceğiniz cihazları görüntüleyebilir, aynı zamanda puanınızı da kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Puan Nasıl Yükseltilir?

Faturalarını düzenli ödemeyen, banka borcu olan ya da bankaların kara listesindeki kişilerin düşük puanlarını yükseltmek için neler yapabileceklerini aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

  • Birikmiş banka borçlarınızı bir an önce ödeyin.
  • Puanınız çok düşükse, ikinci bir faturalı hat çıkarın. En az 6 ay boyunca puanınızı yükseltmek için faturalarınızı geciktirmeden ödeyin.
  • Faturalarınızı kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı vererek, ödeyin(Otomatik ödeme talimatı, puanları ciddi anlamda yükseltiyor)
  • Kara listeye düşmemeye çalışın.
  • Telefon kılıfı, şarj aleti, pc vb. ihtiyaçlarınızı mümkün olduğunca Türk Telekom mağaza ya da bayiliklerinden satın alın.

Yukarıdaki önerileri dikkate alarak, Türk Telekom puanınızı yükseltebilmeniz mümkün. Ancak puanınız ciddi anlamda düşükse en az birkaç yıl beklemeniz gerektiğini de hatırlatmak istiyoruz.

Özellikle kara listedeyseniz, tarifenize ek telefon almak için uzun yıllar boyunca beklemeniz gerekebilir!

Bu yazımızda kısaca Türk Telekom puanla nasıl telefon alınır? sorusunu yanıtlamaya çalıştık konuya dair görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir ve önerilerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu