Turkcell EBA 6 GB Bedava İnternet Kampanyası

Turkcell EBA bedava internet kampanyası nasıl alınır? Turkcell uzaktan eğitim sistemine destek amaçlı öğretmen, öğrenci ve öğrenci velilerine Eğitim Bilişim Ağı (EBA) içeriklerini rahat bir şekilde ulaşım sağlaması için, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 3 GB verilen internete ek olarak 3 GB internet daha vererek 6 GB’a yükseltmiştir.

Turkcell EBA bedava internet nasıl yapılır? ve Turkcell EBA bedava internet nereden yapılır? soruları hakkında sizlere detaylı bir bilgi vereceğiz.

Turkcell EBA Bedava İnternet Nasıl Yapılır

Turkcell yaptığı açıklama ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Eğitim Bilişim Ağı (EBA) kullanımları için 3 GB internet hediye verdiğini açıklamıştı. Bunun üzerine eğitime destek vermek için Turkcell de Bakanlığın vermiş olduğu bu 3 GB bedava internetin üstüne 3 GB da bizden hediye vererek toplamda EBA için kullanılacak 6 GB bedava internet hediye etmektedir.

Öğrencilerin ve öğrenci velilerinin EBA sisteminden gönül rahatlığıyla yararlanması için 12 ay boyunca her ay ücretsiz 6 GB interneti abonelerinin hatlarına tanımlayacaktır. Yapmanız gereken tek şey BİP uygulamasını telefonunuza indirerek Keşfet bölümünden EBA kanalını takip edin ve 6 GB paketini aktif etmek için “Hemen Kazan” seçeneğini tıklayarak hizmetten faydalanın.

Turkcell EBA Bedava İnternet Nereden Yapılır?

Hattınıza ait paket ne olursa olsun Turkcell’in BİP uygulamasını öncelikle telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra BİP uygulamasına giriş yapınız. Keşfet bölümünden EBA kanılı takip edin.

Takip işlemini yaptıktan sonra en son adım olarak da 6 GB paketinizi “Hemen Kazan” seçeneği ile aktif edin. Bundan sonra her ay tekrardan paketi aktif etmenize gerek kalmadı. Her ay EBA 6 GB bedava internet hattınıza tanımlanacaktır.

Turkcell EBA İnternet Yapma

Turkcell EBA internet yapma işlemi oldukça basittir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın BİP uygulamasında yer alan Keşfet bölümünden EBA kanılını takip edin ve internetinizi “Hemen Kazan” seçeneğiyle aktif edin. 6 GB internetiniz hattınıza tanımlandıktan sonra sadece EBA kullanımı için geçerli olacaktır ve eba.gov.tr mobil kullanımları için verilmektedir.

Turkcell EBA Paketi Ücretlimi

Bireysel ve kurumsal faturalı hat sahipleri, ön ödemeli ses hattına sahip kullanıcılarından Turkcell EBA paketi için kesinlikle ücret talep etmemektedir.

Turkcell EBA paketi için sizden hiçbir şekilde ek bir ücret talep etmez. Ek talep edenlere de kesinlikle itibar etmeyiniz.

Turkcell EBA 6 GB İnternet Paketi Nasıl Yapılır

Turkcell EBA 6 GB internet paketi nasıl yapılır? sorusunun cevabı için, Bireysel ve kurumsal faturalı, ön ödemeli ses hattına sahip Turkcell kullanıcıları öncelikle BİP uygulamasını indirmesi gerekiyor.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra Keşfet bölümünden EBA kanalını takibe alın. Daha sonra 6 GB EBA internet paketinizi hemen aktif edebilirsiniz.

Turkcell EBA İnternet Gelmedi Sorunu

Turkcell eba 6 GB bedava internet için BİP uygulaması üzerinden Keşfet kısmından EBA kanalına abone olduktan sonra bilgilendirme mesajı geldikten sonra kullanmaya başlarsınız. Ücretsiz olarak 6 GB hattınıza tanımlanmadan kullanmak paketinizin bitmesine neden olabilir. Sistem yoğunluğuna bağlı olarak bilgilendirme mesajı 24 saat kadar sonra gelebilir.

Eğer eba 6 GB bedava internet gelmezse Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak sorununuzu bildirmeniz gerekmektedir.

Turkcell EBA İnternet Nasıl İptal Edilir

Turkcell EBA internet nasıl iptal edilir? Aslında bütün Turkcell kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de Turkcell EBA iptal etme konusudur.

EBA iptali için BİP uygulaması üzerinden EBA kanılında bulunan Kampanya Detayları bölümüne tıklayın ya da Turkcell Çağrı Merkezi’ni arayıp Turkcell EBA iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell EBA İnternet Kazanma Nasıl Yapılır

Turkcell EBA internet kazanma nasıl yapılır? Turkcell BİP uygulaması üzerinden EBA kanalını takip edip 6 GB EBA internet paketini aktif edebilirsiniz. 6 GB internet paketi sadece BİP uygulamasındaki EBA kanalında veya eba.gov.tr adresinden telefon kullanımında geçerli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu