Turkcell Fatura Son Ödeme Günü Değiştirme

Turkcell Fatura  Son deme Günü DeğiştirmeFaturalı hat kullanan pek çok kişi; zaman zaman faturalarını kredi kartları ile daha kolay bir şekilde ödeyebilmek adına fatura gününü yani fatura kesim tarihini değiştirmeyi tercih edebiliyor.

Özellikle otomatik ödeme talimatı vererek, faturasını ödemeyi düşünen müşteriler ya da faturalarını maaşlarını aldıktan sonra ödemek isteyenler; faturalı hatlarına dair faturalarının da tarihini değiştirmek isteyebiliyor.

Bu noktada Turkcell bireysel ya da kurumsal faturalı hat müşterileri, fatura günü değiştirme işlemlerini internet üzerinden kolaylıkla yapabiliyorlar.

Böylelikle Turkcell bayiliklerine gitmek zorunda kalmadan, fatura kesim tarihi değiştirme işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Aynı zamanda Turkcell kullanıcıları, fatura bilgilerini ve ödemeleri gereken miktarı da internetten kolaylıkla görebiliyor, hatta mevcut güncel faturalarını internetten hızlıca kredi kartlarını kullanarak, ödeyebiliyorlar.

Bu yazımızda tüm Turkcell müşterileri için Turkcell fatura kesim tarihi değiştirme işlemi nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya, konuya dair sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Fatura Kesim Tarihi Nedir?

En genel tanımıyla fatura kesim tarihi, faturalı hat sahibi müşterilerin bir fatura dönemi boyunca tarifesi ve paket içeriği kapsamında kullandığı sms, internet, mesajlaşma vb. haklarına dair ücretlendirmenin yapıldığı tarihi ifade ediyor.

Fatura kesim tarihi ile birlikte kişinin fatura dönemi sona ermiş oluyor. Kişinin tarife aşımlarına dair ücretlendirme de fatura kesim tarihinde yapılıyor.

Turkcell müşterileri; 3 farklı fatura kesim tarihlerinden birini tercih edebiliyorlar.

Yani kendi istekleri doğrultusunda farklı bir tarih belirleyemiyorlar.

Turkcell faturalı hat sahibi müşteriler, faturalarını ayın 10’u, 20’si ya da 25’i olarak seçebiliyorlar.

Fatura kesim tarihi ile müşterinin telefon numarasına sms ile fatura bilgileri gönderiliyor.

Müşterilerin kesim tarihinden sonra maksimum 15 günlük süre içerisinde faturalarını ödemeleri gerekiyor.

Yani fatura son ödeme tarihi, fatura kesim tarihinden sonraki 15. gün olarak kabul ediliyor.

Fatura son ödeme tarihini kaçıran kişilere faturalarını ödemeleri için bir haftalık ek süre daha veriliyor.

1 haftalık süre içerisinde gecikme zammı uygulanıyor. Gecikme zammı, bir sonraki faturaya yansıtılıyor.

1 hafta içerisinde ödeme yapılmadığı takdirde 1 hafta sonrasında kişinin başka numaraları arama ve başka numaralara mesaj atma hakkı elinden alınıyor.

Son olarak Turkcell tarafından müşteriye ekstra 3 gün daha veriliyor. 3 gün içerisinde de ödemenin yapılmaması halinde kişinin hattı geçici olarak kapatılıyor.

Bu durumda geçici olarak kapatılan hattı arayan kişiler; aradıkları numaranın geçici olarak servis dışı olduğuna dair bir sesli mesaj ile karşılaşıyorlar.

Yani faturasını zamanında ödemeyen kişi, artık başkaları tarafından da aranamıyor ve başkalarından mesaj alamıyor.

Turkcell Fatura Son Ödeme Tarihi Sorgulama

Faturaya dair son ödeme tarihi, Turkcell tarafından fatura kesimi ile müşterilere sms olarak gönderiliyor.

Aynı zamanda müşteriler; Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayıp, müşteri temsilcisi ile görüşerek de son ödeme tarihini öğrenebiliyorlar.

Turkcell bayiliklerinden ya da mağazalarından da fatura son ödeme tarihiyle ilgili bilgi alınabiliyor.

Alternatif olarak müşteriler, bilgisayarlarından, tabletlerinden ya da akıllı telefonlarından turkcell.com.tr resmi sitesine girerek de fatura son ödeme tarihini görüntüleyebiliyorlar

Bilgisayar ya da tablet aracılığıyla turkcell.com.tr sitesine fatura son ödeme tarihini öğrenmek için giren müşterilerin ilk olarak ana sayfanın en altında bulunan İşlem Merkezi kategorisinin alt başlığı olan ‘Faturalarım’ seçeneğine tıklamaları gerekiyor.

Ardından ‘Fatura Ayarları’ ve ‘Fatura Kesim Tarihi’ tıklanarak, fatura kesim ve son ödeme tarihi görüntülenebiliyor.

Mobil cihazından turkcell.com.tr sitesine giren kişilerin de sırasıyla İşlem Merkezi—Faturalarım—Fatura ayarlarım—Fatura kesim tarihi’ne tıklamaları gerekiyor.

Son olarak, Turkcell Dijital Operatör Uygulaması üzerinden de fatura ödeme tarihi öğrenilebiliyor.

Dijital Operatör uygulaması üzerinden müşteriler, faturalarını kredi kartı bilgileri ile ödeyebiliyorlar.

Dijital Operatör uygulamasından fatura kesim tarihini görüntülemek için sırasıyla Dijital İşlem Merkezi—Faturalarım seçeneklerine tıklamak gerekiyor.

Kısacası fatura son ödeme tarihinizi ve fatura kesim tarihini 532 ya da 532 532 00 00 Müşteri Hizmetlerini ayarak, Turkcell bayiliklerine ya da mağazalarına giderek, turkcell.com.tr sitesindeki İşlem Merkezi’ne tıklayarak ya da Dijital Operatör uygulaması üzerinden öğrenebilme şansınız bulunuyor.

Turkcell Fatura Kesim Tarihi Değiştirme

Fatura kesim tarihini değiştirmek isteyen kişiler, bu işlemi Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayarak, Turkcell bayiliklerine giderek,  turkcell.com.tr sitesi üzerinden ya da Dijital Operatör uygulamasından gerçekleştirebiliyorlar.

Turkcell Müşteri Hizmetlerini aradığınızda fatura kesim tarihini değiştirme talebinizi müşteri temsilcisine ileterek,  birkaç dakika içerisinde işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden Turkcell fatura kesim tarihi değiştirme işleminizi nasıl gerçekleştirmeniz gerektiğini adım adım aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

  • İlk olarak turkcell.com.tr sitesini ziyaret edin.
  • Ardından sayfadaki İşlem Merkezi kategorisine tıklayın.
  • Sonrasında ‘Faturalarım’ alt menüsüne tıklayın.
  • Karşınıza açılan sayfadaki ‘Fatura ayarlarım’ seçeneğine tıklayın.
  • Son olarak sayfayı aşağı doğru kaydırın.
  • Sayfanın en altındaki ‘fatura kesim tarihi’ni tıklayın.

Aynı şekilde Dijital İşlem Merkezi—Faturalarım adımlarını takip ederek, Dijital Operatör uygulaması üzerinden de fatura kesim tarihinizi değiştirebilirsiniz.

Turkcell Fatura Kesim Tarihinden Kaç Gün Sonra Ödenir?

Daha önce de belirttiğimiz gibi Turkcell faturalarının kesim tarihinden sonra maksimum 15 gün içerisinde ödenmesi gerekiyor.

Bu yazımızda kısaca Turkcell fatura günü değiştirme işlemine dair merak edilen soruları yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuya dair deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, görüş ve önerilerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu