Turkcell Faturasız Konuşma ve Dakika Paketleri

Turkcell faturasız konuşma ve Dakika Paketleri ; Kampanya, çekiliş, tarife ve paketleri ile ülkemizin en gözde GSM operatörü olan Turkcell; geçmiş yıllarda olduğu gibi 2024 yılında da faturasız hat sahiplerine birbirinen güzel avantajlar sunuyor.

Uygun fiyatlı tarife ve paketleri ile ön plana çıkan Turkcell, faturasız hat yani Hazır Kart sahiplerine hesaplarına TL yükledikçe kazanma şansı sunuyor.

Hazır Kart’lı tüm müşteriler, Turkcell’de kendilerine uygun tarife ve paketleri seçebiliyorlar.

Öyle ki 7’den 70’e herkes, Turkcell Hazır Kart’ı tercih ettikleri taktirde pek çok kampanya ve uygulamadan da yararlanıp, bedava dakikalara kavuşabiliyorlar.

Bu yazımızda Turkcell faturasız hatta geçmeyi düşünen ya da faturasız Hazır Kart almayı düşünen kişiler için Turkcell faturasız konuşma paketleri ile ilgili olarak, en çok merak edilen soruları yanıtlamaya, konuya dair sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Turkcell Faturasız Konuşma Paketleri 2024

Hepsi birbirinden avantajlı, oldukça uygun fiyatlı Turkcell faturasız konuşma paketlerini ve bu paketlerin içeriğini aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Turkcell Faturasız Paketler

Turkcell’in en çok tercih edilen ana paketleri arasında Gülümseten 6GB Paketi, Gülümseten 8GB paketi, GNÇ Star 8GB ve 10GB paketleri, Her Yöne 2000 dakika paketi ve Üçlü 20 GB paketi ön plana çıkıyor.

Turkcell Faturasız Gülümseten 6GB ve 8GB Paketi

4 hafta yani 28 gün geçerliliğe sahip olan Gülümseten 6GB ve 8GB paketleri; Turkcell Hazır Kart sahiplerinin en çok tercih ettiği paketler listesinde ilk sıralarda bulunuyor.

Gülümseten 6GB paketi; 1000 dakika, 6GB internet ve 1000 sms hakkı içeriyor. Üstelik şu an devam etmekte olan Gülümseten Paketler Kampanyası dahilinde bu paket, sadece 50 TL gibi uygun bir fiyata satın alınabiliyor.

Gülümseten Paketler kampanyası dahilinde satın alabileceğiniz bir diğer paket olan Gülümseten 8GB paketi ise 1000 konuşma, 1000 sms ve 8GB internet içeriyor. Bu paket ise yalnızca 55 TL’ye satışa sunuluyor.

Gülümseten 10GB ve 14GB paketleri, satın alabileceğiniz diğer paketler arasında bulunuyor.

Turkcell Faturasız Dev 16GB Paketi

Turkcell tarafından hazırlanan Dev Paket¸ her yöne 5000 dakika, 5000 sms  ve 16GB internetten oluşuyor.

3 aylık bir paket olma özelliğine sahip olan bu paket; yalnızca 99 TL’ye satın alınabiliyor.

Paket kapsamındaki internet ve konuşma paketlerinin maksimum 3 aylık süre içerisinde kullanılması gerekiyor.

Üstelik, Dev 16GB paketine abone olan bireysel faturasız hat sahibi Hazır Kart müşterileri, Dergilik Mini aboneliği, Dergilik uygulamasında geçerli 3GB hediye internet, BİP’te geçerli 15GB internet, Life Box Standart üyeliği, Life Box’ta geçerli 15 GB hediye internet, Mini TV üyeliği ve Mini TV üyeliğinde geçerli 15GB hediye internet elde ediyorlar.

Turkcell Faturasız GNÇ Dakika Paketleri

Turkcell’li gençlerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine yönelik olarak hazırlanan GNÇ paketleri; kendi içerisinde GNÇ Star 6GB, GNÇ Star 8GB, GNÇ Star 10 GB, GNÇ Star 12GB ve GNÇ Star 14 GB olacak şekilde 5 farklı pakete ayrılıyor.

Paketlerin her birinde her yöne 1000 dakika ve 1000 sms hakkı bulunuyor.

Paket fiyatları ise paketteki GB miktarına bağlı olarak 45 TL ile 65 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Aynı zamanda bu paketlerden birini tercih eden gençler; BİP, Life Box Standart ve Dergilik uygulamalarında kullanabilecekleri ekstra GB kazanıyorlar.

GNÇ paketlerine yalnızca 26 yaşın altındaki gençler abone olabiliyorlar.

Turkcell Tecrübe Konuşuyor 1500 Dakika Kampanyası

Tecrübe konuşuyor 1500 dakika kampanyası kapsamında sunulan pakete yalnızca 65 yaş ve üstündeki kişiler kayıt olabiliyorlar.

Kampanya ile 65 yaş üstündeki kişilerin sevdikleriyle ve aileleriyle gönüllerince konuşabilmeleri amaç ediniyor.

Yıl sonuna kadar devam edecek olan bu paket, her yöne 1000 dakika konuşma paketinin yanı sıra, 100 MB internet, 1000 SMS hakkı, Dergilik Midi üyeliğini ve Dergilik’te geçerli ekstra 1GB interneti içeriyor.

Turkcell Her Yöne 2000 Dakika Paketi

Bol bol konuşmak isteyen kişilere hitap eden bu paket; her yöne 2000 dakikanın yanı sıra 100 MB internet, 1000 adet sms hakkı, Dergilik Midi üyeliği ve Dergilik uygulamasında geçerli ekstra 1GB internetten oluşuyor.

Yıl sonuna kadar geçerli olan ve abone alımına devam eden bu paket, sadece 45 TL’ye satışa sunuluyor.

Paket kapsamındaki dakikalar, sms ve konuşma hakkı; yukarıda bahsettiğimiz diğer paketlerde de olduğu gibi yalnızca yurtiçi kullanımlarda geçerli oluyor.

Turkcell Bedava Dakika 2024 Kampanyaları

Turkcell Bedava Dakika Kazanma Yolları

Turkcell Faturasız Üçlü Paketler

Ana paketlerden bir diğeri olan üçlü paketler, Üçlü 12 GB paketi, Üçlü 16GB paketi, GNÇ Üçlü 15 GB, GNÇ Üçlü 20GB ve GNÇ Üçlü 25GB paketlerinden oluşuyor.

Yalnızca 50 TL’ye abone olabileceğiniz Üçlü 12 GB paketi; 6GB internet ve 6GB Facebook ve Twitter’de geçerli olan interneti içeriyor.

Aynı zamanda bu pakette 1000 dakikalık konuşma paketi ve 1000 sms hakkı bulunuyor.

Üyeler; Dergilik Maksi üyeliğinin ve Dergilik’te geçerli 1 GB internetin de sahibi oluyorlar.

Gençlerin abone olabileceği GNÇ 15 GB paketinde ise 9GB internet; Facebook ve Twitter kullanımlarında geçerli olmak üzere 6GB internet, 1000 dakika ve 1000 sms hakkı yer alıyor.

Bu pakette yalnızca 50 TL’ye satışa sunuluyor.

Turkcell Dijitale Özel Dakika Paketleri

Turkcell tarafından dijitale özel olarak sunulan paketlerden abone olmak istedikleri paketi yalnızca turkcell.com.tr internet sitesi üzerinden ya da Turkcell Dijital Operatör uygulaması üzerinden satın alan kişiler yararlanabiliyorlar.

Yani bu paketler; Turkcell mağazalarından ya da Müşteri Hizmetleri aracılığıyla alınamıyorlar.

Dijitale özel olan paketler; kendi içerisinde Aynen 5GB paketi, Aynen 10GB paketi ve Aynen 15GB paketi olacak şekilde 3 alt sınıfa ayrılıyor.

Bu üç paketin her biri de her yöne 500 dakika konuşma hakkı içeriyor.

Aynı zamanda paketlerde 1000 sms hakkı bulunuyor.

Dijitale özel paketlerden herhangi birini satın alan Hazır Kart’lı aboneler, TV plus, Dergilik ve Life Box abonelikleri de kazanıyorlar. Üstelik, Dergilik uygulamasında geçerli 1GB, Life Box, BİP ve Dergilik uygulamalarının her birinde geçerli 5 GB internet de elde ediyorlar.

Paket fiyatları ise 45 TL ile 60 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Turkcell Faturasız Dakika Paketleri 2024

Turkcell ana paketler ve dijitale özel paketler dışında kalan diğer paketleri içeren bu grupta toplamda 18 farklı paket yer alıyor.

Fırtına Avantaj, Askercell İkili, Tarife Saniye, Biz Bize, Biz Bize Kamu, Gurbet Tarifesi, Konuş Kazan Tarifesi, Genç Tarife, Fırtına Plus Tarifesi, Gülümseten Fırsat 11 ve Gülümseten Fırsat 17 GB paketi, en çok ilgi gören diğer paketler arasında bulunuyor.

Diğer paketleri ve içeriklerini kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Fırtına Avantaj Paketi:

Fırtına Avantaj paketine sadece 61CELL hat sahibi olan bireysel faturasız hat sahibi aboneler kayıt olabiliyorlar.

Trabzonspor fanatiklerine özel 61CELL abonelerinin satın alabileceği bu pakette 500 her yöne dakika, 500 sms hakkı, 3GB internet, BİP kullanımlarında geçerli aylık ve her ay yenilenen 1GB internet, Dergilik Midi üyeliği ve Dergilik’te geçerli 1GB internet, Goller Cepte 1967 premium paket yer alıyor.

Üstelik paket, sadece 35 TL gibi makul bir fiyata satın alınabiliyor.

 • Askercell İkili Paketi:

Askere giden kişilerin yararlanabileceği bu pakette her yöne 1000 dakika ve 1000 sms bulunuyor.

Yıl sonuna kadar geçerli olan paket; uygun fiyatı ile yalnızca 20 TL’ye satılıyor.

Paket, aynı zamanda tüm Turkcell mağazalarından ve bayiliklerinden de alınabiliyor.

 • Tarife Saniye Paketi:

Tarife saniye paketine abone olan müşterilerin yaptıkları tüm görüşmeler, saniyeler üzerinden hesaplanıyor.

Pakete göre Turkcell içi tüm aramaların saniyesi 0.20; sabit hatları aramaların saniyesi 0.20; diğer farklı operatörleri aramaların saniyesi 0.20 üzerinden hesaplanırken; çağrı başlatma ücreti ise 52.94 kuruş olarak hesap ediliyor.

Pakete göre kısa mesajların bir adeti ise 46.8 kuruş üzerinden hesaplanıyor.

 • Biz Bize Paketi:

Biz Bize tarifesinde de konuşmalar ve smsler; dakika üzerinden hesaplanıyor.

Sabit hatları, diğer operatörleri ve diğer Turkcell hatları aramanın dakikası 64.94 kuruş üzerinden hesaplanırken, her bir kısa mesaj 46.68 kuruş olarak hesap ediliyor.

Tarifeye katılmak isteyen Hazır Kartlı Turkcell müşterilerinin TARIFE BIZBIZE yazarak, oluşturdukları bu mesajı 2020’ye kısa mesaj olarak göndermeleri yeterli oluyor.

 • Biz Bize Kamu Paketi:

Yalnızca kamu çalışanlarının satın alabilecekleri Biz Bize Kamu Paketi’nde tüm aramaların dakikası 64.94 kuruş olarak hesaplanıyor.

Grup konuşmalarında ise dakika 46.25 kuruş olarak hesap ediliyor.

Aynı zamanda bu paketi satın alan Hazır Kart’lı kamu görevlileri, TL’leri bittiğinde de 10 TL avans kazanıyorlar. Yani konuşmaları yarıda kesilmemiş oluyor.

Biz Bize kamu paketindeki 10 TL avanstan yararlanmak isteyen abonelerin ise AVANS yazıp, oluşturdukları kısa mesajı 2020’ye göndermeleri gerekiyor.

 • Gurbet Tarifesi:

Yalnızca Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu kişilerin yararlanabileceği Gurbet tarifesinde her bir konuşmanın saniyesi 66 kuruş üzerinden hesaplanıyor.

Farklı bir operatörden Turkcell’e geçen ya da yeni faturasız hat satın alan yabancılar, yabancı olduklarını kanıtlayan belge ile birlikte Turkcell mağazalarından herhangi birine giderek, gurbet tarifesine kayıt olabiliyorlar.

Sms kullanımı söz konusu olduğunda ise her bir sms, 55 kuruş olarak hesap ediliyor.

İnternet kullanımları ise günlük olarak hesap ediliyor. Yabancı uyruklular; internet için 0-500 KB arasındaki her 100 KB için 1 TL öderlerken, 500 KB sonrasında 100 MB’ye kadar ücret ödemiyorlar.

500 KB ve 100 MB internet kullanımları sonrasında ise gün bitene kadar her bir 100 KB için 0.02 TL ödüyorlar.

 • Konuş Kazan Tarifesi:

Konuş Kazan tarifesinde de yurtiçi her bir görüşmenin dakikası, 64.94 kuruş üzerinden hesaplanıyor.

Üstelik aboneler gün içerisinde konuştukları dakikalar kadar, ertesi gün hediye dakika kazanıyorlar.

 • Genç Tarife:

Hazır Kart’lı yani bireysel faturasız hat sahibi kullanıcıların abone olabilecekleri, son derece avantajlı olan Genç tarifede her bir konuşmanın dakikası, 64.94 TL olarak hesaplanıyor.

Genç Tarifeye üye olanlar, her bir sms içinse 46.68 kuruş ödüyorlar.

 • Fırtına Plus Tarifesi:

Tıpkı Fırtına tarifesinde olduğu gibi Fırtına Plus tarifesinden de yalnızca Trabzonsporlu olan ve 61CELL tarifesine üye olan kişiler yararlanabiliyorlar.

Paket, 5GB internet, 750 dakika, 1000 sms hakkı,  yalnızca BİP kullanımlarında geçerli olacak şekilde aylık 1GB internet, Dergilik üyeliği, Dergilik uygulamasında geçerli 1GB internet, Goller Cepte 1 Premium Paket içeriyor.

Üstelik paketi sadece 49 TL’ye satın alabiliyorsunuz.

 • Gülümseten Fırsat 11 GB Paketi:

Avantajlı Teklifler kampanyasına katılan kişilere özel olan bu paket, 12 GB internet, 1000 dakika konuşma ve 100 sms paketlerinden oluşuyor.

Aynı zamanda üyeler, ekstra Dergilik, BİP, Life Box ve TV plus üyeliği de elde ediyorlar.

Üstelik Dergilik kullanımlarında geçerli 1GB, BİP kullanımlarında geçerli  5GB, Life Box kullanımlarında geçerli 5GB ve TV plus kullanımlarında geçerli 5GB hediye internetin de sahibi oluyorlar.

 • Gülümseten Fırsat 17GB Paketi:

Avantajlı Teklifler kampanyasına ait bir diğer paket olan Gülümseten Fırsat 17GB paketi, 17GB internet, 1000 dakika ve 1000 sms hakkı içeriyor.

Aynı zamanda şanslı aboneler, Dergilik Maksi, Life Box Standart Plus, Mini TV aboneliği de elde ediyorlar.

Kampanya dahilinde katılımcılara hediye olarak, Dergilik’te geçerli 1 GB, Lifebox kullanımlarında geçerli 5GB, TV plus kullanımlarında geçerli 5GB, BİP kullanımlarında geçerli 5GB internet de armağan ediliyor.

Sizlere bu yazımızda Turkcell Faturasız Konuşma ve Dakika Paketleri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu