Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır? Turkcell faturalı hat kullananları telefonlarını yenilemek yada yeni telefon almak için faturaya ek telefon nasıl alınır sorusunu çok sık sormaktadırlar.  Müşterilerine taksitli telefon ve tablet almalarına olanak sağlayan Turkcell taksitleri faturaya yansıtarak peşinatsız telefon alma imkanı sunmaktadır.

Turkcell faturaya ek cihaz yada telefon almak için bazı kriterleri yerine getirmeniz gereklidir. Özellikle taksitli telefon alımlarında kredi puanınız ne kadar yüksek ise alacağınız telefonda buna bağlı olarak daha kaliteli olur.

Sizlere bu yazımızda turkcell faturaya ek telefon nasıl alınır, kaç aylık faturalara verilir ve puan sorgulama işlemi nasıl yapılır sorularına cevap vermeye çalışacağım.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır

Turkcellden taksitle telefon almak için mutlaka turkcelle ait faturalı hat sahibi olmanız gereklidir. Faturalı hat sabinin ayrıca faturalarını düzenli ödemesi ve aksatmaması çok önemlidir. Turkcell puan sorgulamasında size çıkacak puan ne kadar yüksek ise buna bağlı olarak telefon alabilirsiniz.

Turkcell faturaya ek telefon almak için yanınızda kimlik kartı bulunması yeterlidir. Puan sorgulaması yapılırken bankalara olan ödemeleriniz bile önemlidir. Telefon almak aynı kremi çekmek gibidir. Ödemelerinizde sorun varsa kesinlikle telefon alamazsınız. Ayrıca turkcell hattınız üzerinden telefon aldığınızda ödemediğiniz faturalar sizin kredi puanınızı olumsuz etkilediğinden bankalardan kredi yada kredi kartı almanızda sorun yaşamanıza neden olabilir.

Turkcell hattınız üzerinden puanınızı öğrenmek için çeşitli yollar bulunmaktadır. Turkcell satış ofisleri, müşteri hizmetler ve Hesabım uygulaması üzerinden puanınızı sorgulayabilir ve uygun olan telefonları alabilirsiniz.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Kaç Ayda Alınır

Taksitle telefon almak isteyenler kaç aylık faturalı hat sahibi olmaları gerektiğini merak etmektedirler. Normal şartlarda 6 aylık fatura ödeme durumun olması gerekirsen şimdi 1 aylık kullanıcılara bile fatura üzerinden telefon verilmektedir.

Faturalı hatta geçtikten sonra hemen taksitle telefon almak isteyenlerin mutlaka banka sicilleri temiz olmalıdır. Sorgulama sonucu her hangi bir sıkıntı olmayanlar telefon almalarında sıkıntı yoktur. Eğer beğendiğiniz telefon için puanınız yetmiyorsa 1 yada 2 ay daha bekleyebilir yada arada farkı peşin ödeyerek telefonunuzu alabilirsiniz.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Borcu Nasıl Sorgulanır

Turkcell faturası üzerinden hat alanların kaç ay ödeme yaptıkları ve toplam ne kadar cihaz borcunun kaldığını sorgulamaları oldukça kolaydır. Turkcell hesabım üzerinden borcunuzu sorgulayabilir yada kalan toplam borcunuzu öğrenebilirsiniz.

Turkcell faturaya ek telefon borcunu sorgulamak için Hesabım uygulamasından faturalarım kısmına tıklayarak kaç taksit ödemesi kaldığını ve toplam kalan borcunuzu görebilirsiniz.

Turkcell Taksitli Telefon Alma Şartları Nelerdir

Turkcell hattınız üzerinden telefon almak için sağlamanız gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Hat sahibinin mutlaka kendisinin kimliği ile başvuru yapmasının yanında telefon almak için gereken diğer önemli kriterler ise;

  • Seçtiğiniz cihaz için puanınızın yeterli olması gerekli
  • Son ödeme tarihi geçmiş faturanız olmamalı
  • Adınıza kayıtlı hatlarda her hangi bir sorun olmamalıdır

Yasal olarak yapılan düzenleme ile 36 aya kadar taksitlendirme imkanı bulunmaktadır.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Borcu Kapatma

Turkcell faturaya ek telefon borcu kapatma işlemi için sizden erken iptal bedeli talep etmektedir. Faturaya ek telefon aldıktan sonra iptal işlemi yapmak kalan ayların telefon bedeli sizden peşin olarak talep edilir ayrıca taahhüt verilmişse taahhüt bedeli toplu olarak alınır.

Turkcellden Taksitle Telefon Almak İçin Gerekli Evraklar

Turkcell hattınız üzerinde telefon almak için mutlaka hat sahibinin bireysel olarak kimlik kartı ile Turkcell mağazalarına başvurması yada Turkcell hesabım üzerinden başvurması gereklidir.

Sizlere bu yazımızda Turkcell faturaya ek telefon nasıl alınır sorularına cevap vermeye çalıştım. Faturaya ek taksitli telefon almayı düşünenler aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu