Turkcell Hat Üzerine Telefon Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Turkcell Hat Üzerine Telefon Nasıl Alınır? Şartları nelerdir; Son yıllarda teknolojik cihazlara yapılan kredi kartına taksit sayısının oldukça düşük olması, telefon fiyatlarının son derece yüksek rakamlarda seyretmesi, müşterileri kredi kartı ile telefon satın almak yerine GSM operatörleri tarafından kampanya kapsamında sunulan akıllı telefonları satın almaya yönlendiriyor.

Öyle ki günümüzde yeni bir akıllı telefon almayı planlayan kişiler, ilk olarak GSM hizmeti aldıkları operatöre ait mağaza ya da bayiliklere giderek, faturalarına ek telefon almayı tercih ediyorlar.

Lakin müşterilerin akıllı telefon ya da başka bir cihazı faturalarına yansıtıp, her ay taksitle satın alabilmeleri için mutlaka puanlarının yüksek olmaları gerekiyor.

Puanı düşük olan müşteriler; faturaları üzerine ne yazık ki akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar vb. herhangi bir ürünü satın alamıyorlar.

Bu yazımızda Turkcell müşterileri için Turkcell hat üzerine telefon nasıl alınır? Turkcell hat üzerine telefon alma şartları nelerdir? vb. bu konuya dair en çok merak edilen soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Faturaya ek olarak, yani akıllı telefonu taksitlendirerek ve taksitleri faturaları ile birlikte ödeyerek akıllı telefon satın almak isteyen müşterilerin öncelikle Turkcell kredi puanlarının yüksek olması gerekiyor.

Turkcell puanı düşük olan kişiler, ne yazık ki mevcut puanlarını yükseltene kadar akıllı telefon ya da farklı bir cihazı taksitlendirerek alamıyorlar.

Turkcell puanınız yeterliyse yani satın almak istediğiniz akıllı telefonunun ücretini karşılıyorsa faturaya ek telefonunuzu size en yakın Turkcell mağazasına ya da bayiliğine giderek satın alabilirsiniz.

Bu noktada yanınızda giderken kimlik kartınızı da götürmeyi unutmamanız gerekiyor.

Turkcell mağazasındaki satış temsilcisine danışarak, puanlarınıza karşılık gelen cihazı satın alabileceğiniz gibi puanlarınızdan daha yüksek miktardaki bir telefonu da alabilirsiniz.

Bu noktada puanınız ile telefonun gerçek fiyatı arasındaki farklı nakit olarak ödemeniz gerekiyor.

Örneğin, Turkcell puanınız ile 6.000 liralık bir telefonu satın alabiliyorsanız lakin almak istediğiniz cihaz 10.000 TL ise bu durumda aradaki 4.000 TL farkı nakit olarak ödemeniz talep ediyor.

6000 TL ise faturanıza yansıtılıyor ve her ay eşit taksitlerle bu ücreti ödeme şansınız bulunuyor.

Aylık ödemeniz gereken miktar ise kaç taksitle akıllı telefonu satın aldığınıza göre değişiyor.

Günümüzde GSM operatörleri kampanya dahilinde akıllı cihazlara 6 ya da 12 taksit yapıyorlar.

Iphone cihazlarda yalnızca 6 taksit yapılabiliyor ve müşterinin aylık ödemesi gereken miktar, oldukça yüksek olabiliyor.

Üstelik müşteriler akıllı telefonları öderken yüksek faiz oranları ile de karşılaşıyorlar.

Akıllı telefon fiyatının bir miktarını kendiniz biriktirip, nakit ödeyerek, kalan miktarı da faturanıza taksitlendirerek, yüksek faizler ödemekten kurtulabilirsiniz.

Turkcell Financell ile Faturaya Ek Telefon Alma

BDDK denetimi sonrasında Turkcell tarafından kurulan bir şirket olan Financell, müşterilerin mobil ödeme, faturaya taksit vb. farklı şekillerde cihaz satın alabilmelerine olanak tanıyor.

Üstelik Financell, başvuran Turkcell faturalı ya da faturasız hat sahibi müşterilerine kredi de veriyor.

Yani Turkcell müşterileri faturalarına ek telefon almak istediklerinde Financell kredisinden yararlanabiliyorlar. Aynı şekilde faturasız hat kullanıcıları da Financell’e kredi için başvurabiliyorlar.

Financell, faturalı hat kullanan müşterilerine kredi verirken öncelikle onların Turkcell puanlarına bakıyor.

Turkcell puanı düşük olan müşterilerine kredi vermemeyi ya da düşük miktarda kredi vermeyi tercih ediyor.

Financell, BDDK’ya bağlı bir kuruluş olduğundan bankalara borcu olan ya da kara listedeki müşterilerine de kredi vermiyor.

Banka borcu fazla olan, ödemediği borçları birikmiş olan veya kara listedeki müşteriler, Financell kredisinden yararlanamıyorlar.

Turkcell puanı yüksek olan ve kendisine Financell kredisi çıkan kişiler, kredi miktarınca telefon alabiliyorlar.

Kredi, telefonun yanı sıra pc, laptop, bilgisayar vb. farklı teknolojik cihazların kolaylıkla alınabilmesi için de verilebiliyor.

Turkcell müşterilerinin çektikleri krediyi daha sonra faturalarına ek olarak her ay, sözleşme süresi boyunca ödemeleri gerekiyor.

Müşteriler, 6 ya da 12 ay geri ödemeli krediler çekebiliyorlar.

Müşteriler, aynı zamanda Dijital Operatör uygulamasında yer alan Dijital Mağaza üzerinden ya da turkcell.com.tr sitesinden de puanları doğrultusunda faturalarına ek cihaz satın alabiliyorlar.

Turkcell Hat Üzerine Telefon Kaç Taksit Alınır

Turkcell faturalı hat sahipleri faturalarının üzerinde taksitler telefon alma imkanı bulunmaktadır. Telefon model ve fiyatına göre Turkcell hat üzerine 3, 6, 12 ve 24 ay kadar taksit yapma imkanınız bulunmaktadır.

Turkcell Fatura Üzerine Telefon Alma Şartları

Faturasına ek olarak telefon almayı düşünen kişilerin birtakım kriterleri karşılıyor olmaları gerekiyor.

Bu önemli kriterleri kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Turkcell kredi puanının yüksek olması
 • En az 6 aydır aynı Turkcell faturalı hattı kullanıyor olmak
 • Bankaların kara listesinde yer almıyor olmak
 • Turkcell faturalarını bir gün bile geciktirmeden ödüyor olmak
 • Aynı hat üzerine daha önce maksimum bir adet cihaz almış olmak

**Aynı hat üzerine daha önce iki adet cihaz alan kişiler, üçüncü cihazı ne yazık ki alamıyorlar.

Yani daha önce aynı numara üzerine 2 adet akıllı telefon alan ve bunu faturasına yansıtarak ödeyen kişi, 3. sefer faturaya ek akıllı telefon satın alamıyor.

turkcell tarifeye ek telefon

Turkcell Puan Nedir?

Turkcell müşterilerinin fatura ve borç ödeme alışkanlıklarına göre Financell tarafından kendilerine verilen puana Turkcell kredi puanı deniyor.

Faturasını, mobil ödeme sonrası borçlarını ya da sözleşme kapsamındaki diğer taksitlerini zamanında ödeyen kişilerin Turkcell kredi notları yüksek oluyor.

Kredi notu yüksek olan müşteriler, Financell kredisi ile ya da Turkcell puanları ile faturalarına ek cihaz satın alabiliyorlar.

Yani Turkcell kredi puanı, müşterilerin taksitli ürün satın alabilmelerinin yolunu açıyor.

Faturanın bir gün gecikmesi bile Turkcell kredi notunu olumsuz yönde etkileyip, düşürdüğünden puanlarını ileride kullanmayı düşünen kişilerin ödemelerine dair son ödeme tarihini asla geçirmemeleri gerekiyor.

Turkcell Puan Nasıl Yükseltilir?

Müşteriler, faturalarını ertelemeden ve zamanında ödediklerinde, mobil ödeme yaptıklarında ya da Turkcell mağazalarından nakit ürün satın aldıklarında veya sözleşme ile aldıkları ürünleri düzenli ödediklerinde Turkcell puanları da her ay artıyor.

Yani Turkcell puanı kazanmak isteyen müşterilerin sık sık alışveriş yapmaları ve faturalarını geciktirmeden ödemeleri, son derece önem arz ediyor.

Turkcell puan yükseltme yollarını kısaca aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Turkcell faturalarınızı son ödeme günü geçmeden ödeyin.
 • Turkcell faturalarınızı kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı vererek ödeyin.
 • Bankalara olan borçlarınızı zamanında ödeyin.
 • İkinci bir Turkcell faturalı hat çıkarın ve bu hattınızın ödemelerini de asla aksatmayın.

Yukarıdaki önerilerimizi zamanında dikkate aldığınız takdirde puanınızın yüksek olmasını garantileyebilmeniz mümkün!

Banka borçlarınızı da zamanında ödeyerek, kara listeye düşmemeye çalışarak, Turkcell puanınızı hızlıca yükseltebilirsiniz.

Turkcell Puan Nasıl Sorgulanır

Hattınızın üzerine taksitle akıllı telefon ya da pc satın alıp alamayacağınızı Turkcell puanınızı sorgulayarak da öğrenebilirsiniz.

Turkcell puan sorgulama ve öğrenme yöntemlerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • 532 ya da 532 532 00 00 şeklinde olan Turkcell Müşteri Hizmetleri numaralarını çevirerek, Turkcell müşteri temsilcisinden Turkcell puanınızı dilediğiniz an öğrenebilirsiniz.
 • Herhangi bir Turkcell mağazasına ya da bayiliğine giderek, Turkcell puanınızı sorgulayabilirsiniz.
 • Turkcell resmi sitesi turkcell.com.tr sitesinde alışveriş yaparken, puanınızı görebilirsiniz.
 • Turkcell Dijital Operatör uygulaması Dijital Mağaza’da alışveriş esnasında Turkcell puanınızı, puanınızla hangi cihazları alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızda Turkcell puanla telefon alma yolları nelerdir? Turkcell hat üzerine telefon nasıl alınır? sorularını yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuya dair görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu