Turkcell Lifebox Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanır?

Turkcell Lifebox Nedir? Nasıl Kullanır? Turkcell depolama Turkcell’in 2014 yılın itibari ile devreye aldığı akıllı depolama sistemidir. Lifobox bulut depolama sistemi sayesinde dosyalarınız, video ve resimlerinizi telefonunuzdan silmeden hem saklamak hemde telefonunuza bir şey olması durumunda yedekleme hizmetidir.

Turkcell depolama diğer adı ile Lifebox hizmeti sayesinde otomatik olarak yedeklenerek saklanır bu sayede cihazına her hangi birşey olması durumunda tek tıkla bütün verilerinizi kurtarmaya olanak sağlar. 2014 yılında akıllı depo adı ile kurulmasına karşın isim değişikliği ile Lifebox olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Sizlere bu yazımızda Turkcell depolama nedir? Turkcell depolama ne işe yarar? Nasıl kullanılır sorularına cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca Lifebox bulut depolama sistemi hakkında merak ettiklerini ayrıntılı olarak yazımızda bulabilirsiniz.

Turkcell Lifebox Nedir?

Turkcell lifebox bulut depolama sistemi telefon yada tabletinizdeki fotoğraf, müzik, video ve dosyalarınızın otomatik olarak lifebox’a yani akıllı depoya kaydedilmesidir. Özellikle cihaz değişikliği yada telefonunuzun bozulması durumunda rehberinizi kolay şekilde yedekleyerek geri yüklemenize sağlar.

İnternet bağlantısının olduğu her yerden rahatlıkla dosyalarına ulaşıp yükleyebilirsiniz. Turkcell Lifebox bulut depolama sistemi sayesinde hiç bir resim, dosya yada videonuz kaybolmaz ve asla silinmez.

Turkcell Lifebox Nasıl Kullanılır?

Turkcell Lifebox kullanarak resimlerinizi, video ve rehberinizi yedekleyip saklamak istiyorsanız ilk olarak Lifebox bulut depolama sistemine kayıt olmanız gerekmektedir.

Turkcell bulut depolama sistemini kullanmaya başlamak için Lifebox uygulamasını telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir. Yükleme işlemi Google Play ve İOS mağazalarından yaptıktan sonra kayıt işlemini için e-posta adresi, telefon numarası ve şifre belirleyerek hemen giriş yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Akıllı depolama sistemi lifebox kayıt olmanız ile beraber 5 GB ücretsiz veri saklama hakkınız sınırsız süre ile kullanmaya başlayabilirsiniz. 5GB üstünde kullanım için sizden ücret talep edilecektir.

Turkcell Lifebox Bilgisayarda Giriş

Turkcell lifebox hesabınıza ister telefondaki uygulamadan isterseniz her hangi bir bilgisayardan rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Buradaki dikkat etmeniz gereken husus kayıt işlemi sırasında kullandığınız e-posta adresi, telefon  numarası ve şifrenin doğru olmasıdır.

Lifebox bilgisayardan erişim sağlamak için mylifebox.com​ adresine giriş yapmanız yeterlidir. Bilgisayardan bulut depolama sistemlerine giriş yaparak bütün yedekleme işlemlerini görebilirsiniz.

Lifebox’u Kimler Kullanabilir; Sadece tukcell müşteriler değil Türk Telekom ve Vodafone müşterilerinin de kullanımına açıktır.

Turkcell Lifebox Nasıl İptal Edilir

Paket alımı Turkcell kanaldan yapıldıysa iptal de Turkcell kanalından yapılmalıdır. Uygulama içinden satın alınan paketler (App Store ve Google Play) sadece uygulama içinden iptal edilebilir
Eğer paketinizi Turkcell’den aldıysanız;

 • 50GB Paket (50 GB saklama alanı) IPTAL LIFEBOX 50GB yazıp 2200’a gönderin.
 • 100GB Paket (100 GB saklama alanı) IPTAL LIFEBOX 100GB yazıp 2200’a gönderin.
 • 500GB Paket (500 GB saklama alanı) IPTAL LIFEBOX 500GB yazıp 2200’a gönderin.
 • 2.5TB Paket (2,5 TB saklama alanı) IPTAL LIFEBOX 25TB yazıp 2200’a gönderin.
 • Saklama alanı paketlerine ek olarak lifebox Premium Paketini iptal etmek istiyorsanız Lifebox Premium İptal yazıp 2200’a gönderin.

İptal işleminden sonra Lifebox’a yükleme yapamazsınız ayrıca 90 gün boyunca bütün yedeklerinizi görebilir ve bunları kullanabilirsiniz. İptal işleminden sonraki 90 gün bittiğinde bütün yedekler silinir.

Turkcell Lifebox Hesap Silme

Lifebox hesap silme işlemini dilediğiniz zaman yapabilirsiniz. Lifebox hesap silme işlemi için izleyeceğiniz adımlar ise;

 • Bilgisayar yada cep telefonundan https://mylifebox.com/ hesabına giriş yapınız
 • E-posta, telefon ve şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz
 • Kullandığınız lifebox hesabı karşınıza çıkacaktır
 • Sağ köşede bulunan profil resmine tıklayın
 • Açılan sayfadan Ayarlar linkine tıklayın
 • Profili düzenle sayfasında Hesabımı Sil linkini görebilirsiniz
 • Hesabımı Sil dediğinizde bu işlemin geri alınmayacağını ve içerisinde bilgilerin kaybolacağı uyarısını size gösterecektir.
 • Eğer silme işlemine devam etmek istiyorsanız Hesabımı Sil tuşuna basarak ilkeme devam edin
 • Sizden kullanıcı adı ve şifrenizi tekrar talep edecektir
 • Bilgileri girdikten sonra onayla tuşuna basınız
 • Artık hesabınız açılmamak üzere kapatılacaktır

Hesap silme işlemi başarı ile gerçekleşirse 30 gün içerisinde tüm bilgileriniz bir daha geri gelmeyecek şekilde silinecektir. Siz 30 gün içerisinde hesabınıza tekrar giriş yaparsınız hesap silme işlemi iptal olacaktır.

Lifebox Cayma Bedeli

Lifebox cayma bedeli bir çok kişinin yüksek fatura ödemesine neden olan sorunlardan biridir. Aylık ve yıllık abonelik bedeli bulunan Lifebox eğer taahhütlü olarak alınırsa taahhüt bitmeden iptal edilmesi cayma bedeli ödemenize neden olur. 12 ay kontratlı lifebox 9,99TL olan paket eğer iptal edilirse kullandığınız ay kadar yapılan indirim faturanıza cayma bedeli olarak yansıtılır.

Oldukça fazla kişinin şikayetçi olduğu lıfebox cayma bedeli ödememek için mutlaka taahhüt verilirken müşteri hizmetlerine iletişime geçmelisiniz.

Turkcell Lifebox Ücretlimi

Lifebox akıllı depolama sistemine üye olan herkese sınırsız süre ile 5 GB kullanım hakkı ücretsiz olarak verilir. Turkcell lifebox ücretli sorusunu cevap vermek gerekirse Turkcell abonesi olsun yada olmasın 5 GB depolama alanı herkes için ücretsizdir. Eğer size 5 GB yetmiyorsa uygun üst paketlerden birine geçiş yapabilirsiniz.

Saklama Alanı Ücret Standart + Üyelik Premium Üyelik
Hoş Geldin Paketi (5 GB saklama alanı) Ücretsiz +6,99 TL/ay +11,99 TL/ay
10 GB Paket (10 GB saklama alanı) 4,99 TL/ay
25 GB Paket (25 GB saklama alanı) 5,49 TL/ay
50 GB Paket (50 GB saklama alanı) 5,99 TL/ay
100 GB Paket (100 GB saklama alanı) 9,99 TL/ay
500 GB Paket (500 GB saklama alanı) 15,99 TL/ay
2.5 TB Paket (2,5TB saklama alanı) 59,99 TL/ay

Turkcell Lifebox Paketi Nedir

Turkcell lifebox paketleri 5 GB ücretsiz depolama alanının yetmediği durumlarda daha üst paketlere geçiş yapmak için kullanabileceğiniz tarifelerdir.

10 GB Paket (10 GB saklama alanı) LIFEBOX 10GB yazıp 2200’a gönderin.
25 GB Paket (25 GB saklama alanı) LIFEBOX 25GB yazıp 2200’a gönderin.
50 GB Paket (50 GB saklama alanı) LIFEBOX 50GB yazıp 2200’a gönderin.
100 GB Paket (100 GB saklama alanı) LIFEBOX 100GB yazıp 2200’a gönderin.
500 GB Paket (500 GB saklama alanı) LIFEBOX 500GB yazıp 2200’a gönderin.
2.5 TB Paket (2,5 TB saklama alanı) LIFEBOX 25TB yazıp 2200’a gönderin.
Premium Paket (Premium Paket Üyeliği) LIFEBOX PREMIUM yazıp 2200’a gönderin.

Turkcell Lifebox Şifre Değiştirme

Lifebox’a giriş yapmak için şifrenizi unutursanız yada şifrenizi değiştirmek istiyorsanız SIFRE yazıp 2200 mesaj göndermeniz yeterlidir yeni şifreniz size mesaj olarak gelecektir.

Turkcell Lifebox Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Telefonunuzun bozulması, arıza yada kaybolma gibi durumlarda Lifebox uygulamasına giriş yaparak tek tıkla bütün fotoğraf, resim, video ve dosyalarınıza geri getirebilirsiniz. Lifebox uygulaması içeresinde bulunan dosya yükle tuşuna basarak resimlerinizi yedeklemeniz mümkün.

Yedeklediğiniz ve telefonunuzdan silinen resimleri tekrar telefona yüklemek için indirmek istediğiniz içeriğe geldikten sonra sağ köşede bulunan Telefona İndir linkine tıklayarak kolay şekilde silinen fotoğrafları geri getirebilirsiniz. Eğer bu işlemi bilgisayardan yapacaksınız hesabınıza giriş yapıp dosya seçildikten sonra indir tuşuna basmanız yeterli.

Turkcell Lifebox Rehber Yedekleme

Telefon değişikliği, kaybolması yada çalınması gibi durumlarda kolay şekilde lifebox ile rehberinizi hızlı şekilde tekrar geri yükleyebilirsiniz.

İlk olarak lifebox rehber yedekleme nasıl yapılır sorusuna cevap vererek başlamak istiyorum. Lifebox uygulamasına giriş yaptıktan sonra Ana Menüde bulunan Telefon Rehberi seçilerek Lifebox’a Yükle kısmına basarak kolay şekilde telefon rehberinizi yedeklersiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu