Turkcell Rehber Yedekleme ve Yedekleri Geri Yükleme

Turkcell Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır Pek çok kişi telefonunun rehberini korumayı ve telefon değiştireceği zaman ya da numarasını farklı bir hatta taşıyacağı zaman rehberini yedeklemek istemektedir.

Genellikle android işletim sistemine veya IOS işletim sistemine sahip olmuş olan bu cihazların her birinin içerisin de belli bir uygulama mağazası yer almaktadır.

Android telefonlarda bulunan google Play Store üzerinden ya da İphone telefonlardın da ki App Store üzerinden kolayca ulaşılabilecek olan ‘’Turkcell Yedekleme uygulaması’’ olarak bilinen lifebox uygulaması ile tüm Turkcell kullanıcılarının cihazlarında ki kişi listesini kaybetmeden tutmak ve yedeklemek oldukça kolay ve mümkün bir durumdur.

Kullanmış olduğunuz telefona herhangi bir zarar gelmesi ya da bozulması durumunda telefonunuzu değiştirip yeni bir cihaz alımı yapmak zorunda kalabilirsiniz. Böyle olduğu takdirde lifebox uygulamasıyla daha önceden yedeklemiş olduğunuz telefonunuzda ki kayıtlı rehber listesi yeni aldığınız cihaza eksiksiz bir şekilde kaydedilebilir.

Turkcell Rehber Yedekleme Ve Kaydetme

Turkcell hat kullanıcılarının kullanmakta oldukları cihaza yeni kişi kaydetme işlemi yaparken tercih edecekleri depolama alanı listesi üzerinden SIM karta yedekleme işlemi yapılabilmektedir.

Rehber kaydetme esnasında kullanıcının ayarlar menüsü üzerinden yapacağı SIM kart kaydetme işlemi ile cihaza her hangi bir durum olduğunda ve yeni cihaza geçildiği zaman Turkcell hattına kaydedilmiş olan numaralara aynı şekilde erişim sağlayabilmek mümkün olur.

Turkcell hattına sahip olan kullanıcılar için rehber yedekleme işlemi oldukça basit adımlar uygulanarak tamamlanabilmekte ve yeni cihaza geçiş yapıldığında aynı listeyi kullanabilmek mümkün hale gelmektedir.

Turkcell Rehber Yedekleme Ücretli Mi

Turkcell yedekle hizmetini kullanmak isteyenler çok sık sorduğu sorulardan biri ise turkcell yedekleme ücretlimi sorusudur. Tamamen ücretsiz olan turkcell yedekle hizmetini YEDEK yazıp 2222 gönderebileceğiniz gibi direk uygulama olarak indirip kullanmanız mümkün.

Turkcell Rehber Yedekleme Nasıl Kullanılır

Kullanımı oldukça basit olan turkcell yedekleme uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra otomatik olarak karşınıza kurulu halde gelecektir. Uygulama kısmına YEDEKLEME, AYARLAR ve GERİ YÜKLE kısmından rehberi yedeklemek için yedekleme kısmına basmanız gereklidir. Yedekleme işlemi sonrası tekrar rehberinizi yüklemek için geri yükle demeniz yeterlidir.

Lifebox Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır

Kullanımı her geçen gün artan Turkcell Lifebox uygulaması giriş yapan bütün Turkcell abonelerine 5 GB hediye saklama alanı vermektedir. Rehber yedeklemek yada telefon değişikliği sonrası yedeklediğiniz rehberinizi tekrar yüklemek için ücretsiz olarak Lifebox uygulamasını kullanabilirsiniz.

Lifebox uygulaması İOS ve Android işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılan lifebox Samsung yada Iphone marka telefon modellerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Lifebox uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra kullanıcı giriş yapıp yedekle tuşuna basmanız yeterlidir. Ayrıca rehberinizi yedekleyebileceğiniz gibi telefonunda bulunan resim yada dosyaları yükleme olanağınız da bulunmaktadır.

Sizlere bu yazımızda turkcell rehber yedekleme nasıl yapılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Peki yaz siz rehberi nasıl yedekliyorsunuz yorum kısmına yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu