bedava internet

Vodafone Arama Geçmişi Nasıl Bulunur? Silinir ve Öğrenme

Vodafone Arama Geçmişi Nasıl Bulunur? Silinir ve Öğrenme
23.01.2021 16:05
0
A+
A-

Vodafone Arama Geçmişi Nasıl Bulunur? Silinir ve Öğrenme; Pek çok Vodafone müşterisi; standart tarifelerinden daha yüksek rakamlar içeren faturalar ile karşılaştıklarında genellikle faturalarının neden yüksek geldiğini öğrenmek adına Vodafone fatura dökümü almayı tercih ediyorlar.

Faturaları kabarık gelen müşteriler; faturaya yansıyan arama, internet ve sms kullanımlarının detaylı bir şekilde nereden öğrenebileceklerini merak ediyorlar.

Müşterilerin rahatlıkla ulaşabilecekleri arama geçmişinde müşterilerin son fatura döneminde kimlerle konuştukları, konuşmaların kaç dakika sürdüğü ve nasıl ücretlendirildiği açık ve net rakamlarla ifade ediliyor.

Müşteriler, arama geçmişinin yanı sıra sms geçmişine ve internet kullanım geçmişine de Vodafone fatura dökümünü sorgulayarak, erişebiliyorlar.

Bu yazımızda kısaca Vodafone arama geçmişi nasıl bulunur, Vodafone arama geçmişi dökümü nasıl çıkarılır? vb. konuya dair en çok merak edilen soruları yanıtlamaya ve sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Vodafone Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Alınır?

Vodafone arama geçmişi dökümü de Vodafone fatura dökümünün bir parçası olduğundan Vodafone fatura dökümü alan kişiler; arama geçmişlerine hızlıca erişebiliyorlar.

Müşteriler, aynı zamanda fatura dökümleri sayesinde mesajlaşma geçmişlerini de internet kullanım geçmişlerini de öğrenebiliyorlar.

Fatura dökümünde müşterinin tarifesi ve paketi kapsamındaki internet, sms ve dakika kullanımlarının yanı sıra faturasını aşması halinde aşım ücreti de detaylı bir şekilde bulunuyor.

Böylelikle Vodafone faturalı hat müşterileri, faturalarının neden kabarık geldiğini ve faturanın nasıl hesaplandığını da kolaylıkla öğrenebiliyorlar.

Vodafone arama geçmişi yani fatura dökümü almanın günümüzde birden çok yöntemi bulunuyor.

Bu yöntemleri kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Vodafone mağaza ya da bayiliklerine giderek fatura dökümü sorgulama

Vodafone müşterileri, fatura dökümünü ya da arama geçmişini Vodafone bayilik ya da mağazalarından diledikleri zaman sorgulayabiliyorlar.

Fatura dökümü, yalnızca hat sahibine verildiğinden bayilik ya da mağazaya hattın kendi sahibinin gitmesi gerekiyor.

Yani fatura dökümü; müşterilerin annesine, babasına, yakın tanıdığına hatta eşine bile verilmiyor.

Fatura ve arama geçmişi döküm talebinde bulunacak olan müşterinin mağaza ya da bayiliğe giderken yanında kimlik kartını götürmesi gerekiyor.

Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak fatura dökümü sorgulama

Vodafone faturalı hat sahibi müşteriler, fatura dökümünü Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak da sorgulayabiliyorlar.

Müşteri temsilcisi, müşteriye ait arama geçmişi ve fatura dökümünü müşterinin e-mail ya da hotmail adresine gönderiyor.

Bu yüzden müşterinin güncel e-mail ya da hotmail adresini müşteri temsilcisine iletmesi gerekiyor.

Sizler de 542 ya da 542 542 00 00 müşteri hizmetleri numaralarından birini çevirerek, fatura döküm talebinizi iletebilirsiz.

Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden fatura dökümü sorgulama

Arama geçmişi, Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden de pratik bir şekilde ve hızlıca sorgulanabiliyor.

Fatura dökümünü sorgulamak, arama geçmişini öğrenmek isteyen müşterilerin ilk olarak https://online.vodafone.com.tr/yanimda/#/giris linkine tıklamaları gerekiyor.

Ardından müşterinin telefon numarası ve şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra Tarifem ve Kullanımlarım kategorisine tıklaması gerekiyor.

Tarifem ve Kullanımların kategorisine tıklayan faturalı hat sahibi müşteriler, son faturalarının yanı sıra son 6 aya dair faturalarına ve fatura kullanım detaylarına da ulaşabiliyorlar.

Kullanım detaylarında kişilerin dakika, sms ve internet kullanımlarına dair temel bilgiler bulunuyor.

Müşteri, arama geçmişini, dilediği fatura döneminde hangi numaralarla konuştuğunu ve çok daha fazlasını kullanım detaylarında bulabiliyor.

Müşteriler, aynı zamanda Vodafone Yanımda uygulamasını Google Play Store ya da Apple Store üzerinden akıllı telefonlarına indirip, uygulama üzerinden de arama geçmişi detaylarına ulaşabiliyorlar.

Üstelik Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden TL yükleme, paket satın alma, fatura ödeme, fatura detay görüntüleme vb. hatları ile ilgili diğer işlemleri de dijital platformda vakit kaybetmeksizin gerçekleştirebiliyorlar.

Vodafone Self Servis Hat Dokümanı

Vodafone’lu müşteriler, hatlarına dair konuşma, sms ve internet dökümanı almak istediklerinde Vodafone Online Self Servis uygulamasından da yararlanabiliyorlar.

Vodafone Online İşlemler ile hat dokümanınıza ulaşmak için https://www.vodafone.com.tr/Servisler/online-islemler.php linkini tıkladıktan sonra sayfanın en üstündeki Online İşlemler kategorisine giriş yapmalısınız.

Tarifem ve kullanımlarım seçeneği ile hattınıza ait fatura geçmişine hızlıca erişebilirsiniz.

Vodafone Arama Geçmişi Silme

Arama geçmişine ulaşan müşteriler, bazen de arama geçmişlerindeki numaraları silip silemeyeceklerini de merak ediyorlar.

Vodafone arama geçmişini silmenin herhangi bir yönteminin bulunmadığını söyleyebiliriz.

Yani Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yaptığınızda ya da Vodafone bayiliklerindeki satış temsilcisinden rica ettiğinizde ne yazık ki fatura döküm bilgileriniz silinmiyor.

Bununla birlikte fatura dökümü; hat sahibi dışında hiçbir şekilde üçüncü kişilerle de paylaşılmıyor.

Vodafone fatura dökümünüze sizin dışınızda eşiniz de dahil başka hiç kimsenin ulaşmamasını diliyorsanız; Vodafone Yanımda uygulamasına girerken kullandığınız şifrenizi hiç kimseyle paylaşmamalısınız.

Mail ya da e-mail adresinize gönderilen fatura dökümünü okuduktan sonra silmeli ya da şifrenizi kimseye vermemelisiniz.

**İstisnai olarak boşanma davalarında çiftler, aldatılmayı kanıtlamak amacıyla eşlerinin arama geçmişi ve fatura dökümlerini aile mahkemelerinden talep edip, alabiliyorlar.

Yani başka birinin fatura dökümünü alabilmek için arkasında mutlaka yasal bir dayanak ve mahkeme kararı bulunması gerekiyor.

Aksi halde müşterilerin fatura döküm ve diğer bilgileri, gizlilik çerçevesinde GSM operatörleri tarafından korunuyor.

Müşteriye ait bilgileri eşi dahi olsa 3. şahıslarla paylaşan satış ya da müşteri temsilcilerine de ceza kesiliyor.

Vodafone Fatura Dökümünde Neler Yer Alır?

Vodafone fatura dökümü; arama geçmişi, internet ve sms kullanım geçmişi olacak şekilde toplamda 3 kategoriden oluşuyor.

Arama geçmişine tıkladığınızda son altı aya dair fatura dönemlerinde hangi numaraları aradığınızı hatta konuşmanın kaç dakika sürdüğünü görüntüleyebiliyorsunuz.

İnternet kullanım geçmişinde ise fatura döneminizde toplam kaç GB internet kullandığınızı, tarifeniz kapsamındaki internet hakkınızı aşıp aşmadığınızı, interneti hangi adreslerde harcadığınızı öğrenebiliyorsunuz.

Sms geçmişinde ise hangi numaralarla mesajlaştığınızı, hangi numaralara kaç mesaj attığınızı görebiliyorsunuz.

Lakin mesaj içeriklerini görüntüleyemiyorsunuz.

***Fatura dökümünde yalnızca son 6 aya dair fatura detaylarına ulaşabildiğini de belirtmek istiyoruz. Yani müşterinin daha önceki fatura dönemlerine dair bilgiler ve detaylar; düzenli bir şekilde siliniyor. Yani eski fatura dönemleri silinip, yerine yeni yani güncel fatura dönemlerine dair yazılıyor.

Müşteri, her fatura dökümü almak istediğinde yalnızca güncel bilgileri yani son 6 ayın bilgilerini görüntüleyebiliyor.

Bu yazımızda kısaca Vodafone arama geçmişine nasıl bakılır? Vodafone arama geçmişi silme mümkün mü? vb. konuya dair en çok merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de Vodafone faturalı ya da faturasız hat kullanıcısıysanız; konuya dair görüşlerinizi yazımızın yorum kısmını yazabilir, önerilerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Comments

No comments yet, be the first filling the form below.