bedava internet

Vodafone Cayma Bedeli Öğrenme ve Sorgulama

Vodafone Cayma Bedeli Öğrenme ve Sorgulama
21.01.2021 03:29
0
A+
A-

Vodafone Cayma Bedeli Öğrenme ve Sorgulama; Vodafone faturalı hatlardan birine abone olan müşteriler; abone oldukları tarife ve paketten ayrıldıklarında ne kadar bir cayma bedeli ödemeleri gerektiğini merak ediyorlar.

Müşteri taahhüt süresi dolmadan Vodafone ile sözleşme imzalayan faturalı hat sahibi müşterilerin mutlaka ödemeleri gereken cayma bedeli; en genel tanımıyla kişinin sözleşme süresi sona ermeden, sözleşmeden ayrılması halinde ödemesi gereken miktarı tanımlıyor.

Yani faturalı hat sahibi Vodafone müşterileri; başka bir GSM operatörüne geçmek istediklerinde ya da ay sonunda faturaları kabarık geldiği için hat değiştirmeyi düşündüklerinde cayma bedelini ödemek zorunda kalıyorlar.

Bu yazımızda tüm Vodafone faturalı hat müşterileri için Vodafone cayma bedeli nasıl öğrenilir?

Vodafone taahhüt sorgulama nasıl yapılır? vb. bu konuya dair en çok merak edilen soruları yanıtlamaya, sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Vodafone Cayma Bedeli Nedir?

Bir firmadan hizmet ya da ürün temin eden müşterinin sözleşme süresi sona ermeden firmadan aldığı hizmeti sonlandırması doğrultusunda ödemesi gereken sözleşme iptal bedeline cayma bedeli ismi veriliyor.

Kişinin cayma bedeli ödemesi için müşteri ile firma arasında imzalanan bir sözleşmenin varlığından söz etmek gerekiyor.

Kişi, ürün ve hizmet alacağına dair taahhüt vermesine ve sözleşmeye sadık kalacağına dair söz vermesine rağmen sözleşme kurallarını yerine getirmediğinde cayma bedelini ödemekle yükümlü oluyor.

Cayma bedeli, kampanya kapsamında indirimli fiyatla satın alınan tarife ve paketlerin yanı sıra yine kampanya kapsamında alınan akıllı telefonları ve ücretsiz hizmeti de içeriyor.

Örneğin, bir kişi kampanya dahilinde normal fiyatı 70 TL olan tarifeyi 60 TL’ye aldığında aradaki 10 TL; cayma bedeline tekabül ediyor.

Kişi; bu tarifeden yararlandığı tüm aylar için cayma bedeli ödüyor.

Yani 5 ay boyunca kampanyalı tarifeden yararlandıktan sonra tarifesini iptal ettirmek ya da hattını kapatmak isteyen müşterinin ilk olarak 50 TL olan indirimi geri ödemesi gerekiyor.

Vodafone Cayma Bedeli Ne Kadar?

Vodafone cayma bedeli; müşterinin kampanya kapsamında ne kadarlık bir indirim elde ettiğine göre değişebiliyor.

Yukarıdaki örnekte de bahsettiğimiz gibi aylık 10 TL indirim kazanan kişi, 5. ayın sonunda toplam 50 TL indirimi Vodafone’a geri ödemekle yükümlü oluyor.

Aynı zamanda bu müşteri, faturasına ek olarak akıllı telefon aldıysa bu durumda yararlandığı akıllı telefon indirimlerinden de vazgeçmiş oluyor.

Yani taksitle ödediği telefonun geri kalan taksitlerini nakit olarak tek seferde ödemek zorunda kalıyor.

Kampanya kapsamında Vodafone hizmetlerinden bedava olarak yararlanan kişi, artık bu hizmetlerden yararlanamadığı gibi yararlandığı hizmetin ücreti de müşteriden talep edilebiliyor.

Kısacası cayma bedelinin zaman zaman oldukça külfetli olduğunu ve müşterinin bütçesini ciddi anlamda sarsacağını söyleyebiliriz.

Bu yüzden de sözleşme bitim tarihi yaklaşan müşterilere başka bir tarifeye geçmeden önce iyice düşünmelerini, mümkünse sözleşme bitim tarihini beklemelerini, karar vermekte acele davranmamalarını öneriyoruz.

vodafone cayma bedeli öğrenme

Vodafone Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Vodafone taahhüt ceza bedeli hesaplanırken müşterinin yararlandığı tüm indirimlerin dikkate alındığından yukarıda bahsetmiştik.

Cayma bedeli hesaplanırken hesaba katılan diğer faktörleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

  • Tarifeye ve pakete dair yapılan indirimler
  • Hizmet ücreti
  • Toplam vergiler
  • Başvuru ücreti
  • Hat aktivasyon ücreti
  • Kampanya kapsamında alınan cihazların kalan taksitleri

***Yukarıdaki tüm etmenler doğrultusunda hazırlanan cayma bedeli, kişinin son faturasına yansıtılıyor.

Yani müşteri, son faturasını öderken yukarıdaki cayma bedelini de ödüyor.

Vodafone Taahhüt Sorgulama SMS ile

Vodafone taahhüt bitiş tarihi sms ile sorgulanmamaktadır. Taahhüt sorgulaması yapmak için  ” Vodafone Online Self Servise ” giriş yapılması gerekmektedir. Vodafone self servise giriş yapmak için telefon numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız S yazarak 7000’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Kelime anlamı ‘yüklenme, sorumluluk alma’ olan taahhüt; iş ve hukuk dünyasında ise müşterinin firmadan ürün ya da hizmet alması durumunda birtakım yükümlülükleri kabul etmesi anlamına geliyor.

Örneğin; faturalı hattı üzerine akıllı cihaz satın alan kişi, sözleşme imzaladığında 12 ay boyunca aynı hattı kullanacağına ve cihaz ücretini her ay eşit taksitlerle faturasına ek olarak 12 ay ödeyeceğine söz verdiğinde bir ‘taahhüt’ doğmuş oluyor.

Kişi; 12 aylık sözleşme dolmadan başka bir tarifeye da GSM operatörüne geçtiğinde ise cayma bedeli ödüyor.

Vodafone Taahhüt Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Taahhüt süresi dolmadan sözleşmeden dönmek isteyen müşteriler; ödemeleri gereken taahhüt cezasını yani cayma bedelini farklı şekillerde sorgulayabiliyor yani öğrenebiliyorlar.

Böylelikle sözleşmeden caymadan önce cayma bedeli olarak ödemeleri gereken miktar hakkında detaylı bilgi edinebiliyorlar.

Vodafone taahhüt ceza sorgulama yöntemlerini kısaca aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

Müşteri Hizmetlerini arayarak Vodafone cayma bedeli sorgulama

Müşteriler, müşteri hizmetlerini arayıp, müşteri temsilcisinden sözleşme bitim tarihini ve sözleşmeden erken ayrıldıkları taktirde ne kadar bir bedel ödemeleri gerektiğini hızlıca öğrenebiliyorlar.

Bu bilgi, sadece hat sahibine verildiğinden kişiye güvenlik önlemleri çerçevesinde birtakım sorular yöneltiliyor.

Vodafone faturalı hat cayma bedelinizi 542 542 00 00 ya da 542 şeklinde olan Vodafone müşteri hizmetleri numaralarından birini çevirip, müşteri temsilcisine bağlanıp, öğrenebilmeniz mümkün!

Vodafone bayilerine yada mağazalarına giderek cayma bedeli sorgulama

Tarifenizden sözleşme süresi dolmadan ayrılmak istemeniz halinde ödemeniz gereken cayma bedelini herhangi bir Vodafone mağazasından ya da bayiliğinden de öğrenme şansınız bulunuyor.

Bu bilgi, yalnızca hat sahibine verildiğinden mağaza ya da bayiliğe giderken yanınızda kimlik kartınızı ya da nüfus cüzdanınızı götürmeyi de unutmamanız gerekiyor.

vodafone taahhüt bitiş tarihi

Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden cayma bedeli sorgulama

Vodafone’un resmi sitesi olan vodafone.com.tr sitesine, daha sonra da Vodafone Yanımda’ya kullanıcı bilgileriniz ve şifrenizle giriş yaparak da cayma bedelini detaylı olarak sorgulayabiliyorsunuz.

Bu noktada ilk olarak https://online.vodafone.com.tr/yanimda/#/giris linkini tıklamalı, telefon numaranızı ve şifrenizi sisteme girmelisiniz.

Ardından açılan sayfadaki kategoriler arasından ‘Tarife ve paketlerim’ kategorisine tıklamalısınız.

Tarife ve Paketlerim kategorisine tıklayarak, kampanya bilgilerinizi detaylı bir şekilde görüntüleyebilir, taahhüt başlangıç ve bitiş tarihlerini öğrenebilirsiniz.

‘Taahhüt’ ve ‘kalan taahhüt sürenizin’ de açıkça yazılı olduğu bu kategoride taahhüt bilgilerinizin hemen altında kampanyayı bitiş tarihinden önce sonlandırmanız halinde ödemeniz gereken cayma bedelini de net rakam olarak görebilirsiniz.

Vodafone Yanımda uygulamasına vodafone.com.tr sitesi üzerinden giriş yapabileceğiniz gibi bu uygulamayı Google Play Store ya da Apple Store üzerinden akıllı cihazınıza hızlıca indirip; taahhüt sorgulama, cayma bedeli sorgulama, fatura görüntüleme, fatura ödeme, TL yükleme vb. faturalı ya da faturasız hattınıza dair pek çok işlemi de uygulama aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Faturalı Taahhüt Bitince Ne Olur?

Vodafone, faturalı hat sahibi müşterilere genellikle 12 ya da 24 ay taksitle taahhüt imzalatıyor.

Bu süre dolduğunda ise müşteriler, artık indirimli fiyatlardan ve kampanyadan yararlanamıyorlar.

Taahhüt yani sözleşme bitiş tarihinden önce Vodafone tarafından müşterilerin hattına mesaj gönderiliyor.

Bu mesajda müşterilerin dilerlerse tekrar tarifelerine indirimli olarak devam edebilecekleri isterlerse de başka bir tarifeye geçebilecekleri belirtiliyor.

Fatura üzerine cihaz alan, fatura taahhüttü biten ve başka tarifeye geçmek isteyen kişiler ise cihaz taksitlerini kaldıkları yerden ödemeye devam ediyorlar.

Vodafone Taahhüt Bitiş Tarihi Sorgulama

Vodafone cayma bedeli sorgulama işlem sırasını takip ederek, aynı zamanda tarifenize dair taahhüt bitiş tarihini de öğrenebilirsiniz.

Yani sözleşme bitim tarihini Vodafone bayilik ya da mağazalarına giderek, Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak ya da Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Vodafone Yanımda ile taahhüt bitiş tarihi sorgulamak için telefon numaranız ve şifrenizle sisteme giriş yaptıktan sonra ‘Tarife ve Paketlerim’ kategorisine tıklamalısınız.

Bu yazımızda Vodafone cayma bedeli nasıl sorgulanır? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuya dair görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Comments

No comments yet, be the first filling the form below.