bedava internet

Vodafone Fatura Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Vodafone Fatura Borcu Ödenmezse Ne Olur?
23.01.2021 08:12
0
A+
A-

Vodafone Fatura Borcu Ödenmezse Ne Olur? Faturalı hat kullanan pek çok kişi; kabarık gelen faturalarını kimi zaman ödemekte maddi anlamda zorluğa düşebiliyorlar. Özellikle tarife ve paket aşımına bağlı olarak internet, sms ve dakika kullanımının aşılması; fatura döneminde ödenmesi gereken miktarın kat ve kat artması ile sonuçlanıyor.

Bu durumda müşteriler; normal faturalarının en az 2-3 katı kadar fatura ile karşılaşabiliyorlar.

Müşteriler; yüksek meblağlarda fatura borcu ile karşılaştıklarında ise faturalarını ilerleyen günlerde yani maddi anlamda daha rahat oldukları bir süreçte ödemeyi tercih ediyorlar.

Bu yazımızda tüm Vodafone faturalı hat kullanıcıları için Vodafone fatura borcu ödenmezse ne olur? sorusunu yanıtlamaya, Vodafone fatura gecikme bedeliyle ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Vodafone Fatura Son Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur?

Vodafone faturalarının son ödenmesi gereken tarih; Vodafone tarafından müşterilere sms ya da e-mail ile yollanıyor.

Faturalı hat sahibi müşteriler, fatura son ödeme tarihlerini bu mesajla kolaylıkla öğrenebiliyorlar.

Üstelik Vodafone, gönderdiği bu mesajda fatura borcu ödenmediği takdirde hattın ne zaman kapatılacağına ve kişinin hattını tekrar açtırmak istediğinde hat açma kapama bedeli olarak ne kadar bir ücret ödemek zorunda kalacağına dair da bilgi veriyor.

Vodafone fatura son ödeme tarihi geçtiğinde Vodafone; müşterilerine fatura borçlarını ödemeleri için ekstra 1 haftalık bir süre daha veriyor.

Bu süre içerisinde kişinin faturasına gecikme zammı olarak %2,5 oranında bir faiz uygulanıyor.

1 haftalık süre de dolmasına rağmen faturalı hat müşterisi borcunu ödeyemediğinde ise kişiye ek 3 gün daha veriliyor.

Bu 3 günlük sürede kişinin hattına sınırlama getiriliyor. Kişi; farklı numaralar tarafından aranmaya ve mesaj almaya devam ediyor. Yani, hat sahibine ulaşılabiliyor.

Lakin müşteriler; kendi hatları ile başkalarını arayamıyor ya da onlara mesaj gönderemiyor.

3 günlük sürede fatura borcunun yine ödenmemesi durumunda ise müşterinin hattı tamamen kapanıyor ve servis dışı oluyor.

Bu durumda hattı geçici de olsa kapanan kişiyi arayanlar; ‘Bu hat, geçici olarak servis dışıdır’, uyarısı ile karşılaşıyorlar.

Müşteri; hattını tekrar açtırmak istediğinde ise fatura borcuna ek olarak, gecikme zammı ve hat açma kapama bedeli ödemek zorunda kalıyor.

Kısacası Vodafone son ödeme tarihi geçtiğinde ilerleyen süreçte müşterinin ödemesi gereken fatura borcunun katlanarak arttığını ifade edebiliriz.

Vodafone Fatura Ödenmezse Ne Olur 2021?

Vodafone fatura borcunu son ödeme tarihinin üzerinden 10 gün geçmesine rağmen henüz ödememiş olan kişilerin hattı kapanıyor.

Son ödeme tarihinden yaklaşık 30 gün geçtiğinde ise Vodafone, artık faturalı hat sahibi müşteriyi borcundan ötürü icraya veriyor.

İcra öncesi süreçte ise öncelikle müşteriye borcunu taksitlendirmesi için bir teklifte bulunuyor.

Bu teklifin müşteri tarafından kabul edilmemesi durumunda ise müşteri, artık icralık oluyor.

İcralık olan müşterinin ilk olarak maaşına haciz geliyor.

Vodafone fatura borcunun tahsili, maaşa konulan haciz ile gerçekleşiyor.

Şayet müşterinin düzenli bir geliri yani maaşı yoksa o halde kişinin gayrimenkullerinin olup olmadığına bakılıyor.

Müşterinin üzerine kayıtlı evi ya da arsası varsa bu durumda fatura borcu; gayrimenkullerden tahsil ediliyor.

Kişinin gayrimenkulünün olmaması halinde ise şayet arabası varsa arabasına haciz konuluyor.

Müşteri; Vodafone ile anlaşarak, haciz gelmiş borcunu taksitle ödemeyi de tercih edebiliyor. Bu noktada, Vodafone müşterilerine pek çok kolaylık tanıyor diyebiliriz.

***Vodafone fatura borcunun zamanında ödenmemesi,  ödemenin bir gün bile aksatılması; aynı zamanda müşterinin Vodafone puanını da düşürüyor.

Fatura borcunun sürekli gecikmeli olarak ödenmesi, Vodafone puanlarının ciddi anlamda azalması ile sonuçlanıyor.

Bu durumda müşteriler; Vodafone puanları ile akıllı cihaz ya da farklı bir elektronik cihazı faturalarına ek olarak satın alma şansını da ne yazık ki kaybediyorlar.

Vodafone faturalarının düzenli ödenmesi ise kişinin puanını olumlu yönde etkiliyor ve yükseltiyor.

Vodafone puanı yüksek müşteriler; faturalarına ek olarak, her ay eşit taksitlerle, 6-12 taksit imkanlarından yararlanarak, Vodafone cihaz kampanyaları kapsamında sunulan akıllı telefonları ya da pc, tablet, ses sistemleri vb. diğer cihazları satın alabiliyorlar.

Bununla birlikte müşterilerin ödenmemiş banka borçlarının olması, kara listede olmaları ya da banka borçlarını geç ödemeleri de Vodafone puanlarını düşürüyor.

Vodafone Fatura Taksitlendirme 2021

Daha önce de belirttiğimiz gibi Vodafone faturalı hat müşterileri, icraya verilmeden önce Vodafone bayiliklerine giderek, borçlarını taksitlendirebiliyorlar.

Böylelikle borçlarını bütçelerini sarsmadan ödeyebiliyorlar. Haciz sonrası süreçte de müşteriler, borçlarını kredi kartına taksitle ya da elden taksitle ödeyebiliyorlar.

Lakin kişi, icraya verildiğinde işin içine bir de avukat ve dava masrafı da eklendiğinden müşterinin ödemesi gereken fatura borcu; oldukça yüklü miktarda olabiliyor.

Bu yüzden fatura borcunuzu ödeyemiyorsanız; icraya verilmeden önce mutlaka bir Vodafone bayiliğine uğramanızı ve borcunuzu taksitlendirmek istediğinizi söylemenizi öneriyoruz.

Böylelikle fatura borcunuzun katlanmasından, maaşınıza, evinize ya da aracınıza fatura borcunuz yüzünden haciz gelmesinden kurtulabilirsiniz.

**Vodafone fatura borcunu ödeyemeyen müşterilerin en çok merak ettikleri sorular arasında ev eşyalarına haciz gelip gelmeyeceği de bulunuyor.

2012 yılından bu yana ev eşyalarına gelen hacizin kaldırıldığını, bu durumun GSM müşterileri için de geçerli olduğunu söyleyebiliriz.

Yani müşterilerin ev eşyalarına fatura borçları ya da başka bir borçları yüzünden artık haciz gelmediğini ifade edebiliriz.

Vodafone Hat Açma Ücreti 2021

2021 yılı itibariyle hattı fatura borcu yüzünden kapanan Vodafone faturalı hat müşterilerinin hat açma kapama bedeli olarak, tüm vergiler dahil 31.9 TL ödemeleri gerekiyor.

Yani fatura son ödeme tarihini 10 gün geçiren kişiler, daha sonraki süreçte faturalarını ödemek istediklerinde gecikme faiziyle birlikte 31.9 TL daha ödemek zorunda kalıyorlar.

Vodafone Kapanan Hat Nasıl Açılır 2021?

Kapanan hattını açtırmak isteyen müşterilerin fatura borçlarını, gecikme faizlerini ve 31,9 TL hat açma kapama bedelini ödemeleri gerekiyor.

Bu borcun ödenmesini takiben kişinin hattı, aynı gün içerisinde birkaç saat içerisinde açılıyor.

Müşteriler; dilerlerse fatura borçlarını taksitlendirerek de ödeyebiliyorlar.

Vodafone Net Fatura Ödenmezse Kaç Günde Kapanır?

Vodafone son ödeme tarihi geçtikten 5 gün sonra hat kısıtlanıyor. 5 gün sonunda kısıtlanan hat 3 gün içerisinde aramalara ve SMS gönderimi kapatılır.

Vodafone fatura ödenmediği takdirde son ödeme tarihinden 5 gün sonra ise geçici de olsa kapanıyor.

Vodafone fatura borcunuzu ya da birikmiş fatura borçlarınızı internetten hızlıca ödeyebilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca Vodafone fatura borcu ödenmezse ne olur? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de Vodafone faturalı hat müşterisiyseniz; konuya dair görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Comments

No comments yet, be the first filling the form below.