bedava internet

Vodafone Fatura Kesim Tarihi Değiştirme

Vodafone Fatura Kesim Tarihi Değiştirme
23.01.2021 13:41
0
A+
A-

Vodafone Fatura Kesim Tarihi Değiştirme; Gsm operatörlerinden hizmet alan, bireysel ya da kurumsal faturalı hat kullanmayı tercih eden pek çok müşteri, zaman zaman fatura kesim tarihini değiştirmeyi düşünebiliyor.

Maaş tarihi ile fatura kesim yani son ödeme tarihinin birbirinden oldukça uzak olması, müşterileri fatura kesim tarihini değiştirmeyi iten en önemli nedenler arasında bulunuyor.

Bazen de yeni bir kredi kartı çıkartan müşteriler, gerek faturalarını kredi kartlarıyla ödemek gerekse kredi kartlarına otomatik ödeme talimatı verip, borçlarını her ay belirli günde düzenli bir şekilde ödemek amacıyla fatura kesim tarihini değiştirmeyi tercih edebiliyorlar.

Kimi zaman da müşterilerin tarife ve paket aşımları doğrultusunda ay sonunda kabarık faturalar ile karşılaşmaları, fatura son ödeme tarihini maaşlarına yakın bir tarihe almak istemelerini beraberinde getiriyor.

Diğer GSM operatörlerinde olduğu gibi Vodafone müşterileri de diledikleri zaman fatura kesim tarihini dolayısıyla fatura son ödeme tarihini değiştirebiliyorlar.

Bu yazımızda kısaca Vodafone fatura kesim tarihi nasıl değiştirilir? Vodafone fatura kesim tarihini nasıl öğrenebilirim? vb. bu konuya dair en çok merak edilen soruları yanıtlamaya, konuyla ilgili olarak sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Fatura Kesim Tarihi Nedir?

En genel tanımıyla fatura kesim tarihi, müşterilerin fatura dönemlerine dair internet, sms, dakika kullanımlarının ve diğer tüm kullanımlarının hesap edildiği ve faturalandırıldığı tarihi ifade ediyor.

Müşterilerin bu tarihten sonra kullandıkları tüm sms, internet ve dakikaları bir sonraki ayın faturasına yansıtılıyor.

Fatura kesim tarihi ile müşterinin ödemesi gereken güncel fatura tutarı; telefon numarasına sms ile gönderiliyor.

Aynı zamanda Vodafone tarafından faturalı hat kullanan müşterilerine yollanan bu mesajda fatura son ödeme tarihi ve fatura son ödeme tarihinin kaçırılması halinde kişinin hattının ne zaman kapatılacağı yani servis dışı olacağı da yer alıyor.

Aynı zamanda müşteriler, fatura kesim tarihlerini farklı şekillerde öğrenebiliyor ve diledikleri gibi de değiştirebiliyorlar.

Fatura kesim tarihinden sonra maksimum 15 gün içerisinde Vodafone müşterilerinin faturalarını mutlaka ödemeleri gerekiyor.

15 gün aşıldığında ise kişinin bir sonraki döneme ait faturasına gecikme zammı ilave ediliyor.

Ekstra verilen 7 gün içerisinde de ödeme yapılmadığında kişinin hattı arama ve sms gönderimine kapatılıyor.

Tekrar ilave verilen 3 günlük süre de dolduğunda bu sefer; müşterinin hattı servis dışı oluyor.

Yani artık müşterinin numarası aranamıyor. Aynı zamanda bu numaraya sms de gönderilemiyor.

Vodafone Fatura Kesim Tarihi Ne Zaman?

Vodafone faturalı hat kullanan tüm müşteriler; fatura kesim tarihlerini her ayın 1’i, 10’u ya da 21’i olarak tercih edebiliyorlar.

Yani müşteriler; yalnızca bu üç günden birini seçebiliyorlar. Fatura kesim tarihlerini değiştirmek istediklerinde de diğer iki günden biriyle değiştirebiliyorlar.

Örneğin, fatura kesim tarihi ayın 1’i olan kişi; bu tarihi değiştirmek istediğinde ayın 10’unu ya da 21’ini seçebiliyor.

Vodafone Fatura Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Vodafone müşterileri, fatura kesim tarihlerini değiştirerek, fatura son ödeme tarihlerini de değiştirmiş oluyorlar.

Günümüzde internet kullanımının artmasıyla birlikte pek çok müşteri, kesim tarihini internet üzerinden de değiştirebiliyorlar.

Vodafone fatura kesim tarihi değiştirme yöntemlerini aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Vodafone Müşteri Hizmetlerini Ayarak Fatura Kesim Tarihi Değiştirme

Vodafone müşterileri, 542 ya da 542 542 00 numaralarını çevirerek, fatura kesim tarihlerini değiştirebiliyorlar.

Sadece hat sahibi, bu değişiklik işlemini gerçekleştirebiliyor.

Bu yüzden kişinin hat sahibi olup olmadığını test etmeye yönelik olarak kişiye birtakım sorular yöneltiliyor.

Sizler de yukarıdaki numaralardan birini arayarak, kesim tarihi değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.

Vodafone Mağaza ya da Bayiliklerine Giderek Fatura Kesim Tarihi Değiştirme

Faturalı hat sahibi kişiler; mağaza ya da bayiliklere giderek, satış temsilcisi aracılığıyla da fatura kesim tarihlerini değiştirip, diğer iki tarihten birini seçebiliyorlar.

Bu işlem, sadece hat sahibi tarafından yapılabildiğinden kişinin giderken yanında TC nüfus cüzdanını ya da kimlik kartını götürmeyi unutmaması gerekiyor.

Kişinin annesi, babası ya da eşi bile değişiklik talebinde bulunamıyor.

Vodafone Yanımda Uygulaması ile Fatura Kesim Tarihi Değiştirme

Müşteriler, interneti kullanarak da fatura kesim tarihinde değişikliği bizzat kendileri yapabiliyor.

Bu noktada müşterilerin öncelikle Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yapabilmelerini sağlayan https://online.vodafone.com.tr/yanimda/#/giris linkini tıklamaları, telefon numara ve şifre bilgileri ile sisteme girmeleri gerekiyor.

Ardından ‘Faturalarım’ kategorisinin alt başlıklarından biri olan ‘Fatura detaylarım’ tıklanarak, hem fatura son ödeme tarihi hem de fatura kesim tarihi görüntülenebiliyor.

Müşteriler, fatura detaylarına göz atarak hem fatura kesim tarihini öğrenebiliyor hem de değiştirebiliyorlar.

Aynı zamanda fatura son ödeme tarihini de öğrenebiliyorlar.

Müşterilerin fatura detay görüntüleme, fatura ödeme, TL yükleme, paket satın alma vb. temel işlemlerini pratik ve kolay bir şekilde yapabilmeleri için geliştirilen bir uygulama olma özelliği taşıyan Vodafone Yanımda uygulaması aynı zamanda Google Play Store ya da Apple Store üzerinden de akıllı telefonlara indirilebiliyor.

Pek çok işleminizi tek bir tıkla gerçekleştirebilmek istiyorsanız; hala bu uygulamayı kullanmıyorsanız; en yakın zamanda akıllı telefonunuza indirmenizi öneriyoruz.

Online Self Servis numarası olan 7000 aranarak da kişiler, fatura detaylarını, fatura son ödeme tarihlerini öğrenebiliyor ve fatura kesim tarihlerini değiştirebiliyorlar.

7000 sesli servisin yanı sıra 7001 servisi aranarak da bu işlemler, gerçekleştirilebiliyor.

vodafone fatura kesim tarihi

Vodafone Fatura Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?

Vodafone müşterilerinin daha önce de belirttiğimiz gibi fatura kesim tarihinden sonra maksimum 15 gün içerisinde faturalarını ödemeleri gerekiyor.

Aksi halde bu sürenin kaçırılması, kişinin sonraki faturasına gecikme zammı olarak yansıdığı gibi kişinin Vodafone müşteri skorunun yani Vodafone puanının düşmesiyle de sonuçlanabiliyor.

Vodafone Fatura Son Ödeme Tarihi Öğrenme

Vodafone fatura son ödeme tarihini öğrenmek isteyen kişiler; bayiliklere giderek, Müşteri Hizmetlerini arayarak, Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yaparak ya da 7000 veya 7001 sesli servisleri arayarak, bu işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Vodafone fatura son ödeme tarihinde direk olarak değişiklik yapılamıyor. Yalnızca fatura kesim tarihi değiştirilebiliyor.

Yani fatura kesim tarihi değiştirildiğinde dolayısıyla son ödeme tarihi de değişmiş oluyor.

Müşteriler; fatura son ödeme tarihi olarak, kesim tarihinden sonraki 15.günü seçebiliyorlar.

Yani fatura kesim tarihi ayın 1’i olarak seçildiğinde son ödeme tarihi ayın 15’i; ayın 15’i seçildiğinde son ödeme tarihi ayın 30’u, ayın 21’i seçildiğinde ise son ödeme tarihi sonraki ayın 5’i olarak güncellenmiş oluyor diyebiliriz.

Bu yazımızda kısaca Vodafone fatura kesim tarihi değiştirme yöntemlerine dair sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

Sizler de konuya dair görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.