bedava internet

Vodafone Fatura Üzerinden Telefon Nasıl Alınır?

Vodafone Fatura Üzerinden Telefon Nasıl Alınır?
23.01.2021 07:46
0
A+
A-

Vodafone Fatura Üzerinden Telefon Nasıl Alınır? Günümüzde akıllı telefon ve teknolojik cihaz fiyatlarının oldukça yüksek rakamlarda seyretmesi, teknolojik cihazlara kredi kartına taksit miktarının son derece düşük olması; müşterilerin bütçesini ciddi anlamda zorluyor.

Gerek yeni bir akıllı cihaz satın almayı düşünen gerekse eski bilgisayarını yenilemek isteyen müşteriler; uygun fiyatlı cihazları bulma konusunda oldukça zorlanıyorlar.

Kredi kartına taksit imkanının da düşük olması, müşterileri kendi GSM operatörlerine ve bu operatörler tarafından başlatılan kampanyalar dahilinde müşterilere sunulan akıllı cihazlardan birini satın almaya yönlendiriyor.

Ülkemizin en büyük GSM şirketlerinden biri olan Vodafone; düzenlediği kampanyalar ile en popüler akıllı telefonları fatura üzerine alabilmenizi sağlıyor.

Yani faturalı hat sahibi olan Vodafone müşterileri, kampanyadaki akıllı telefonlar arasından kendi beklentilerine ve bütçelerine hitap eden telefonu aylık eşit taksitlerle satın alabiliyorlar.

Bu yazımızda kısaca tüm Vodafone faturalı hat müşterileri için Vodafone fatura üzerine telefon nasıl alınır, Vodafone cihaz almak için puan sorgulama nasıl yapılır? vb. soruları yanıtlamaya, konuya dair sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Vodafone Fatura Üzerine Telefon Alma Şartları

Vodafone faturalı hat sahibi müşteriler, Vodafone puanları yüksek oldukları takdirde faturalarına yansıtmak üzere akıllı telefon alabiliyorlar.

Aldıkları akıllı telefonu eşit taksitlerle her ay ödeyebiliyorlar.

Yani akıllı telefonunu faturasına ek almayı düşünen kişilerin ilk olarak Vodafone puanlarının yüksek olmaları gerekiyor.

Vodafone fatura üzerine telefon alma şartlarını kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

  • Yüksek bir Vodafone müşteri puanına sahip olmak
  • Faturaları bir gün bile geciktirmeden düzenli bir şekilde her ay ödüyor olmak
  • En az 6 aydır aynı Vodafone faturalı hattı kullanıyor olmak
  • Mevcut hat üzerine daha önce maksimum bir cihaz almış olmak
  • Findeks kredi notunun yüksek olması

**Findeks kredi notu düşük olan yani bankalara borcu olan ya da kara listede bulunan kişilerin Vodafone puanları oldukça düşük oluyor.

Bu noktada Vodafone; fatura üzerine telefon almak isteyen müşterilerin ilk olarak kredi notlarının düşük olup olmadığına bakıyor.

Yani kişinin Vodafone faturalarını düzenli ve son ödeme günü gecikmeden ödemesi, tek başına yeterli olmuyor.

Aynı zamanda müşterilerin başka bankalara da borcunun olmaması gerekiyor.

Daha önce aynı hat ve tarife üzerine en az 2 adet cihaz satın almış kişiler; tekrar akıllı telefon alamıyorlar. Yani Vodafone müşteri skoru ile bir hat üzerine maksimum 2 cihaz alınabiliyor.

Vodafone Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Vodafone faturalı hat müşterisiyseniz; faturanıza ek telefonunuzu alma talebinizi size en yakın Vodafone mağazasına ya da bayiliğine iletebilirsiniz.

Vodafone mağazasına ya da bayiliğine giderken, yanınızda kimlik kartınızı da götürmeyi asla ihmal etmemelisiniz.

Vodafone faturaya ek telefon almak istediğinizde ilk olarak bayilik ya da mağazadaki satış temsilcisi Vodafone puanınızı yani müşteri skorunuzu inceliyor.

Müşteri skorunuz düşük olduğu taktide faturanıza ek telefon alma şansınız da ne yazık ki olmuyor.

Vodafone puanınız; direk olarak satın alabileceğiniz akıllı cihazı da belirliyor.

Örneğin, 6000 Vodafone müşteri skoruna sahipseniz; 6000 TL değerinde bir akıllı cihaz satın alabiliyorsunuz.

Almak istediğiniz telefonun fiyatı, 8000 TL ise bu durumda aradaki farkı 2000 TL’yi nakit olarak ödemeniz gerekiyor.

6.000 TL ise faturanıza aylık eşit taksitlere bölünerek, yansıtılıyor.

Vodafone müşterileri, Vodafone puanları doğrultusunda 6 ya da 12 ay taksitlerle akıllı telefon alabiliyorlar.

Ancak akıllı telefonunun nakit fiyatının üzerine faiz ekleniyor ve ödemeniz gereken miktar, biraz kabarıyor.

Vodafone hat üzerine telefonu mağaza ya da bayiliklerden satın alabileceğiniz gibi internetten kullanıcı bilgileriniz ve şifreniz ile Vodafone Yanımda uygulamasına girerek de satın alabilirsiniz.

Vodafone Yanımda uygulamasındaki Online Mağaza’ya girdiğinizde kampanya dahilinde Vodafone puanlarınız ile satın alabileceğiniz tüm cihazları görüntüleyebilir, faturanıza ek olacak şekilde beğendiğiniz akıllı cihazı anında sipariş verebilirsiniz.

Vodafone Puan Ne İşe Yarar?

Vodafone puanlama sistemi ile her müşteriye puanlar veriliyor. Bu puanlarla müşteriler; faturalarına ek yani taksitle akıllı telefon satın alabiliyor, Vodafone cihaz kampanyalarına katılabiliyorlar.

Aynı zamanda Vodafone kampanyaları dâhilindeki tablet, pc, akıllı saat, masa üstü bilgisayar, ses sistemi vb. diğer elektronik cihazları da taksitle alabiliyorlar.

Sizler de Vodafone kampanyalarına katılarak, cazip avantajlardan ve taksitle elektronik cihaz satın alabilme imkanından yararlanmak istiyorsanız; Vodafone puanınızı mümkün olduğunca yüksek tutmaya özen göstermelisiniz.

Vodafone Cihaz Almak için Puan Sorgulama

Vodafone puan sorgulama işlemi için Vodafone müşteri hizmetleri numarası olan 542 arayabilir. Vodafone yanımda uygulaması ve Vodafone mağazalarından öğrenebilirsiniz.

Vodafone müşteri skorunuzun yani puanlarınızın akıllı telefon satın alabilmek için yeterli olup olmadığını sorgulayabilmenizin birden çok yöntemi bulunuyor.

Bu yöntemleri kısaca aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

Vodafone mağaza ya da bayiliklerine giderek, puan sorgulama

Herhangi bir Vodafone mağazasına ya da bayiliğine giderek, müşteri skorunuzu öğrenebilirsiniz.

Müşteri skor bilgileri sadece hat sahibine verildiğinden yanınızda giderken mutlaka kimliğinizi de götürmelisiniz.

Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak, puan sorgulama

Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayarak, müşteri temsilcisinden Vodafone puanınızı anında öğrenebilirsiniz.

Müşteri temsilcisinden puanınızı öğrenmek için 543 ya da 543 543 00 00 şeklinde olan Vodafone müşteri hizmetleri numaralarından birini telefonunuzdan çevirebilirsiniz.

Vodafone Yanımda Self Servis Puan Sorgulama

İnternet üzerinden ya da akıllı cihazınıza Google Play Store veya Apple Store aracılığıyla indirdiğiniz Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yaparak da Vodafone puanınızı öğrenebilmeniz mümkün.

İnternetten Vodafone puanlarınızı hızlıca sorgulamak için https://www.vodafone.com.tr/telefonlar/ linkini tıklayabilir; Online Mağaza’da hem puanınızı hem de puanınızla alabileceğiniz cihazları görüntüleyebilirsiniz.

Vodafone Puan Neden Silinir?

Yüksek puana sahip olan müşterilerin attıkları bazı yanlış adımlar, Vodafone puanlarının düşmesi, silinmesi hatta sıfırlanması ile sonuçlanabiliyor.

Bu durum, faturaların zamanında ödenmemesinin yanı sıra kişinin banka borçlarını ödememesinden, kara listeye düşmesinden ya da icralık olmasından kaynaklanabiliyor.

Kısacası Vodafone faturalarının ya da diğer banka borçlarının birikmesi ve zamanında ödenmemesi, ne yazık ki yüksek puanları bile zamanla düşürebiliyor.

Puanlama, her 30 günde bir yenileniyor ve güncelleniyor.

Vodafone Puan Yükseltme Yolları

Hattınız üzerine akıllı telefon almak istiyor lakin puanınız yetmiyorsa; Vodafone puanınızı yükselttikten sonra telefon almayı deneyebilirsiniz.

Vodafone müşteri skoru yani puan yükseltme yollarını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

  • Faturalarınızı her ay bir gün bile geciktirmeden ödeyin.
  • Bankalara borcunuz varsa banka borçlarınızı ödeyerek, kapatın.
  • Kara listedeyseniz, kara listeden bir an önce çıkın.
  • Yeni bir Vodafone faturalı hat daha alın ve borçlarınızı zamanında ödeyin.
  • Teknolojik cihazları mümkün olduğunca Vodafone mağazalarından ya da Vodafone Online mağazadan alın.

Yukarıdaki önerilerimizi dikkate alarak, birkaç ay içerisinde puanınızı yükseltebilmeniz mümkün.

Lakin kara listedeyseniz; hattınız üzerine akıllı telefon alabilmeniz için öncelikle kara listeden çıkmanız gerekiyor. Kara listeden çıksanız dahi en az birkaç yıl hattınız üzerine telefon alamayacağınızı da hatırlatmak istiyoruz.

Bu yazımızda kısaca Vodafone puan nasıl yükseltilir? Vodafone online puan sorgulama nasıl yapılır? vb. konuya dair en çok merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de Vodafone faturalı hat müşterisiyseniz; konuya dair görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Comments

No comments yet, be the first filling the form below.