bedava internet

Vodafone Hat Üzerine Telefon Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Vodafone Hat Üzerine Telefon Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?
23.01.2021 00:02
0
A+
A-

Vodafone Hat Üzerine Telefon Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? Faturalı hat sahibi olan Vodafone müşterileri, Vodafone puanlarını yüksek tutarak, faturalı hatları üzerine yani tarifelerine ek olarak akıllı telefon ve elektronik cihaz satın alabiliyorlar.

Kampanya kapsamında sunulan akıllı telefon ve cihazlar; yalnızca Vodafone puanı yüksek olan müşteriler tarafından tarifeye ek olarak alınabiliyorlar.

Bu yüzden de Vodafone müşterileri, Vodafone puanlarını yükselterek, nasıl akıllı cihaz alabileceklerini pek çok platformda araştırıyorlar.

Günümüzde kredi kartına taksitle akıllı telefon alımının oldukça zorlaşması, taksit sayılarının düşük olması ve telefon fiyatlarının yüksekliği; pek çok kişiyi kredi kartı yerine Vodafone puanla cihaz almaya yönlendiriyor.

Bu yazımızda kısaca Vodafone hat üzerine telefon nasıl alınır, şartları nelerdir? sorularını yanıtlamaya çalışacağız.

Vodafone Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Faturaya ek telefon almak isteyen müşterilerin mutlaka Vodafone puanlarının yüksek olmaları gerekiyor.

Aynı zamanda faturalı hat kullanan müşterilerden en az 6 aydır aynı hattı ve tarifeyi kullanıyor olmaları talep ediliyor.

Yani Vodafone puanı yüksek olan ve en az 6 aydır Vodafone müşterisi olan faturalı kullanıcılar; faturalarına ek telefon alabiliyorlar.

Telefon ücretini kaç taksitle ödeyecekleri ise almak istedikleri telefonun markasına göre değişiklik gösteriyor.

Bununla birlikte müşteriler, sadece Vodafone kampanyası kapsamında sunulan akıllı telefonları faturalarına ek olarak satın alabiliyorlar.

Müşteriler; Vodafone puanları ile akıllı telefon satın alabilecekleri gibi ihtiyaç duydukları farklı bir elektronik cihazı da alabiliyorlar.

Vodafone faturaya ek telefon almak isteyen müşterilerin öncelikle Vodafone puanlarını sorgulamaları gerekiyor.

Vodafone puanı yeterli ve yüksek olan kişiler; Vodafone bayilik ya da mağazalarından diledikleri cihazı alabilecekleri gibi puanlarını kullanarak Vodafone Online Mağaza üzerinden de cihaz alabiliyorlar.

Örneğin, Vodafone puanı 8000 olan bir müşteri; Vodafone kampanyası kapsamındaki 8000 TL değerinde olan bir telefonu ya da başka bir teknolojik cihazı satın alabiliyor.

Ürünün fiyatını faturasına yansıtılacak şekilde yani her ay eşit taksitlerle ödeyerek, hayalindeki telefona kavuşabiliyor.

Satın alınmak istenen ürünün Vodafone puanından daha yüksek olması halinde ise müşterilerin aradaki farkı nakit olarak ödemeleri gerekiyor.

Yani 10.000 TL değerinde bir cihaz almak isteyen lakin Vodafone puanı 8 BİN olan kişinin aradaki fark olan 2000 TL’yi telefonu satın alırken, nakit ödemesi gerekiyor.

Vodafone Puan Nasıl Sorgulanır?

Daha önce de belirttiğimiz gibi Vodafone puanı ile akıllı telefon satın almak isteyen müşterilerin ilk olarak Vodafone puanlarını öğrenmeleri gerekiyor.

Vodafone puan sorgulama yöntemlerini kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

Vodafone Bayilik ya da Mağazalarından Vodafone Puan Sorgulama

Vodafone bayilik ya da mağazalarına giderek, Vodafone puanınızı müşteri temsilcisinden hızlı bir şekilde öğrenebilir; puanınızın yeterli olması halinde akıllı telefonunuzu da sözleşme imzalayarak, alabilirsiniz.

Hem puan sorgulama hem de akıllı telefon satın alma işlemi esnasında nüfus cüzdanı talep edildiğinden yanınızda giderken TC kimlik kartınızı ve nüfus cüzdanınızı da götürmeyi ihmal etmemelisiniz.

Vodafone Müşteri Hizmetlerini Arayarak, Vodafone Puan Sorgulama

Müşteriler; Vodafone müşteri hizmetleri numaralarından birini arayıp, müşteri temsilcisine bağlanarak da kaç puana sahip olduklarını öğrenebiliyorlar.

Sizler de faturanıza ek telefon almak istiyorsanız; puanınızın yeterli olup olmadığını 542 veya 542 542 00 00 müşteri hizmetleri numaralarından birini arayarak, hızlıca öğrenebilirsiniz.

Vodafone Online Mağaza Üzerinden Vodafone Puan Sorgulama

Müşteriler, Vodafone online mağazayı ziyaret ederek, tarifelerine ek satın alabilecekleri akıllı telefonları ve kampanya kapsamında sunulan diğer cihazları da görüntüleyebiliyorlar.

Üstelik alışveriş esnasında Vodafone puanlarını da görebiliyorlar.

Tarifeye ek telefon şansını değerlendirmek ve Vodafone puanınızı sorgulamak için https://www.vodafone.com.tr/telefonlar/ linkini tıklayabilir, cazip fırsatlara hemen göz atabilirsiniz.

7070 Online Self Servis Hizmetini Arayarak Vodafone Puan Sorgulama

Faturalı hat kullanan Vodafone müşterileri, puanlarını öğrenmek istediklerinde 7070 Online Self Servis numarasını arayarak da bu isteklerini gerçekleştirebiliyorlar.

Aynı zamanda telefondan *7070# tuşlanarak da puan öğrenilebiliyor.

Vodafone Faturaya Ek Telefon Alma Şartları

Faturaya ek olarak akıllı telefon, yalnızca Vodafone puanı yüksek olan müşterilere veriliyor.

Aynı zamanda müşterilerin birtakım kampanya katılım koşullarını da taşıyor olmaları gerekiyor.

Vodafone hat üzerine telefon alma şartlarını kısaca aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

  • En az 6 aydır aynı Vodafone hattı ve tarifeyi kullanıyor olmak,
  • Yüksek Vodafone puanına sahip olmak
  • Vodafone faturalarını bir gün bile geciktirmeden ödüyor olmak
  • Daha önce aynı hat üzerine en fazla bir cihaz satın almış olmak

**Kampanya kapsamında Vodafone puanlar kullanılarak, aynı hat ve faturalı tarife üzerine maksimum 2 cihaz faturaya ek alınabiliyor.

Yani müşteriler, 3. cihazı da taksitle tarifelerine ek alamıyorlar.

Bu durumda müşterinin yeni bir Vodafone faturalı hat çıkartması ve en az 6 ay boyunca faturalarını son ödeme tarihini geçirmeden ödemesi gerekiyor.

Vodafone Puan Yükseltme Yolları

Düşük Vodafone puana sahip müşteriler, akıllı telefon alabilmek için puanlarını nasıl yükseltebileceklerini de öğrenmek istiyorlar.

Vodafone puan nasıl yükseltilir? sorusunu aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

  • Vodafone faturalarınızı bir gün bile geciktirmeden zamanında ödeyin.
  • Puanınızın yükselmesi için faturalarınızı mümkünse kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı vererek ödeyin.
  • Bankalara birikmiş borçlarınız mevcutsa tüm borçlarınızı ödeyerek, kapatın.
  • Diğer kamu kurumlarına ya da özel kuruluşlara olan borçlarınızı da ödeyerek, kapatın.
  • Puanınız düşükse ikinci bir faturalı hat çıkarın ve bu hattın faturalarını düzenli bir şekilde zamanında ödeyin.

**Banka kara listesinde olan kişilerin otomatik olarak Vodafone puanları sıfırlandığından bankaların kara listesine düşmemeye de özen göstermeniz gerekiyor.

Kara listeye düşen kişiler, en az birkaç sene puanlarını kullanıp, tarifelerine ek akıllı cihaz ya da başka bir teknolojik cihaz ne yazık ki alamıyorlar.

Bu yazımızda kısaca Vodafone faturalı hat üzerine telefon alma şartlarına dair merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuya dair görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.