bedava internet

Vodafone Puan Nasıl Sorgulanır? Nasıl Kazanılır? Yükseltme Yolları

Vodafone Puan Nasıl Sorgulanır? Nasıl Kazanılır? Yükseltme Yolları
23.01.2021 10:42
0
A+
A-

Vodafone Puan Nasıl Sorgulanır? Nasıl Kazanılır? Yükseltme Yolları; Vodafone faturalı hat kullanan müşteriler; faturalı hatları üzerine yani her ay eşit taksitlerle kolaylıkla ödeyebilecekleri şekilde cihaz satın alabilmek adına Vodafone puanlarını nasıl yükseltebileceklerini araştırıyorlar.

Öyle ki yüksek Vodafone puanına sahip olan faturalı müşteriler, rahatlıkla hatları üzerine akıllı telefon ya da başka bir cihaz satın alabiliyorlar.

Vodafone müşteri skoru yani puanı düşük olan kişiler ise ne yazık ki taksitle faturalarına yansıtılacak şekilde akıllı telefon ya da başka bir teknolojik cihaz alma haklarını kaybediyorlar.

Son yıllarda akıllı cihaz fiyatlarının oldukça yüksek rakamlarda seyretmesi, kredi kartına telefonlara yapılan taksit miktarının son derece düşük olması, Vodafone müşterilerini taksitle cihaz almaya yönelten en önemli etmenler arasında bulunuyor.

Sizler de hayalinizdeki akıllı telefonu bir an önce satın almak istiyorsanız, lakin bütçeniz yeni bir telefon almak için yeterli değilse ve Vodafone faturalı hat müşterisiyseniz; Vodafone puanınızı yükselterek, 6 ay ya da 12 ay taksitle faturalı hattınız üzerine akıllı telefon satın alabilirsiniz.

Vodafone Puan Nedir?

Vodafone tarafından müşterilerinin fatura ödeme alışkanlıklarına ve alışveriş deneyimlerine göre belirlenen Vodafone puan; müşterilerin taksitle alışveriş yapabilmelerini sağlayan, onlara kampanya kapsamında sunulan akıllı telefon, pc, tablet, ses sistemi vb. teknolojik cihazları bütçelerini sarsmadan alabilme imkanı tanıyan bir puanlama sistemi olma özelliği taşıyor.

Vodafone puanı yüksek olan kişiler; faturalı hatları üzerine cihaz alabiliyorlar. Yani her ay düzenli bir şekilde taksitlerini ödeyerek, akıllı telefonlarına beklemek zorunda kalmadan kavuşabiliyorlar.

Vodafone puan hesaplanırken, müşterilerin faturalarını düzenli ödeyip ödemedikleri, faturalarının son ödeme tarihini kaçırıp kaçırmadıkları dikkate alınıyor.

Aynı zamanda müşterilerin bankalara borçlarının olup olmadığına hatta kara listede bulunup bulunmadıklarına bile Vodafone tarafından bakılıyor.

Bir diğer deyişle Vodafone; her türlü borcunu düzenli bir şekilde ödeyen, ödemelerini aksatmayan, güvenilir müşterilerine yüksek puan veriyor.

Kara listede olan müşterilerin ise ne yazık ki puanları düşüyor ve bu müşteriler, akıllı telefon ya da başka bir cihazı taksitle alamıyorlar.

Vodafone Puan Sorgulama 2021

Vodafone müşteri skorunuzu yani puanınızı farklı şekillerde sorgulayabiliyor, faturalı hattınız üzerine cihaz alıp alamayacağınızı kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz.

Vodafone puan nasıl sorgulanır? sorusunu kısaca aşağıdaki şekilde yanıtlayabiliriz:

Vodafone Müşteri Hizmetlerini Arayarak Vodafone Puan Sorgulama

Müşteriler, hatlarına dair birçok işlemi Müşteri Hizmetlerini arayarak gerçekleştirebilecekleri gibi puan sorgulamak istediklerinde de müşteri hizmetlerini arayıp, müşteri temsilcisine bağlanabiliyorlar.

Müşteriler, müşteri temsilcisinden kaç puana sahip olduklarını dakikalar içerisinde öğrenebiliyorlar.

542 ya da 542 542 00 00 şeklinde olan Vodafone Müşteri Hizmetleri numaralarından birini arayarak, sizler de Vodafone müşteri skorunuzu sorgulayabilirsiniz.

Vodafone Bayilik ya da Mağazalarından Vodafone Puan Sorgulama

Faturalı hat kullanan müşteriler, bayilik ya da mağazalara giderek, müşteri temsilcisinden puanlarını öğrenebiliyorlar.

Puan sorgulama işlemi sadece hattın sahibi tarafından gerçekleştirebildiği için puanını öğrenip, hattı üzerine taksitle telefon almayı düşünen kişinin mağaza ya da bayiliğe giderken yanında muhakkak TC kimlik kartını ya da nüfus cüzdanı fotokopisini götürmeleri gerekiyor.

Vodafone Online Mağaza Üzerinden Vodafone Puan Sorgulama

Puanını sorgulamayı düşünen müşteriler, bu işlemlerini Müşteri Hizmetlerini aramadan veya Vodafone bayiliklerine gitmeden, kendi başlarına internet üzerinden de gerçekleştirebiliyorlar.

Tarifeye ek akıllı telefon almak isteyen kişiler, Online Mağaza üzerinden hem telefonlarını alabiliyor hem de puanlarını görüntüleyebiliyorlar.

Vodafone Puan Nasıl Kazanılır?

Vodafone puanla telefon, ancak en az 6 ay boyunca faturalı hat kullanan müşteriler tarafından satın alınabiliyor.

Yani ilk olarak müşterinin 6 ay boyunca beklemesi, bu 6 ay içerisinde de hiçbir şekilde ödemesini aksatmaması gerekiyor.

Vodafone müşteri skorunu yani Vodafone puanını yüksek tutmak isteyen müşterilerin her ay faturalarını tek bir gün bile geciktirmeden yani en geç son ödeme tarihinde mutlaka ödemeleri gerekiyor.

Faturanın bir gün bile geç ödenmesi, puanın düşmesine yol açabiliyor.

Aynı zamanda puan kazanmak isteyen müşterilerin mümkün olduğunca teknolojik cihaz alışverişlerini Vodafone mağazalarından ya da Vodafone Online Mağazasından gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Vodafone puanla hattın yasal sahibi, dilediği cihazı alabiliyor. Yani cihaz satın alma hakkı, yalnızca hat sahibi kişi için doğuyor.

Vodafone faturalı hat müşterisinin bankaların yanı sıra herhangi bir özel ya da kamu kurumuna da borcunun olmaması gerektiğini söyleyebiliriz.

Sizler de yukarıdaki noktalara dikkat ederek, birkaç ay içerisinde puan kazanabilirsiniz.

Vodafone Puan Nasıl Yükseltilir?

Puanınız düşük olduğu için hayalinizdeki akıllı telefonu bir türlü satın alamıyorsanız; birtakım noktaları göz önünde bulundurarak sizler de birkaç ay içerisinde puanınızı yükseltebilirsiniz.

Vodafone puan yükseltme yöntemlerini kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

  • Bankalara olan borçlarınızı zamanında ödeyin.
  • Gecikmiş banka borçlarınızı ödeyerek, borçlarınızı bir an önce kapatın.
  • Vodafone faturalarınızı son ödeme tarihini geçirmeden yatırın.
  • Mümkünse Vodafone faturalarınızı kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı vererek ödeyin.
  • Puanınızı hızlı bir şekilde yükseltmek istiyorsanız, ikinci bir faturalı hat çıkarın ve bu hattınızın faturalarını düzenli ödeyin. 6 ay bekledikten sonra bu hattınıza ait puanlarınız ile akıllı telefon satın alabilirsiniz.
  • Telefon kılıfı, aksesuar dahil ihtiyaçlarınızı Vodafone Online mağaza ya da bayiliklerinden karşılamaya öncelik verin.

**Bankalara borcu yüzünden kara listeye alınmış kişilerin faturalı hatları üzerine en az birkaç yıl beklemek zorunda kaldıklarını da hatırlatmak istiyoruz.

Bu yüzden her ne olursa olsun kara listeye düşmemeye, şayet kara listedeyseniz bir an önce kara listeden çıkmaya çalışmalısınız.

Vodafone Puanla Nasıl Telefon Alınır?

Vodafone puanlarıyla sadece faturalı hat kullanan müşteriler, faturaları üzerine yani tarifelerine ek akıllı cihaz alabiliyorlar.

Akıllı cihaz almak isteyen müşterilerin puanlarının mutlaka yüksek olmaları gerekiyor.

Örneğin, Vodafone puanı 6500 olan müşteri, 6500 TL’lik telefonu tarifesine ek alabiliyor.

Yani her ay eşit taksitlerle faturasıyla birlikte sözleşme süresi boyunca telefon taksitini ödeyerek, telefon sahibi olabiliyor.

Almak istediği akıllı telefon Vodafone puanından daha yüksek olan müşteriler ise aradaki farkı yani puanları ile telefonun fiyatı arasındaki farkı nakit ödeyerek, telefonu alabiliyorlar.

Yani 10 BİN TL fiyatlı bir cihazı almak isteyen ve puanı 6500 TL olan kişinin 3500 TL nakit ödeme yapması, kalan 6500 TL’yi ise her ay taksitle ödemesi gerekiyor.

Kişinin yararlanabileceği taksit sayısı ise satın almak istediği cihazın markasına göre değişebiliyor.

Müşteriler, cihaz markasına göre 6 ya da 12 ay taksit imkanından yararlanabiliyorlar.

Bu yazımızda kısaca Vodafone puan yükseltme hilesi önerilerimizi sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Sizler de Vodafone puanınız ile akıllı telefon aldıysanız; konuya dair görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Comments

No comments yet, be the first filling the form below.