bedava internet

Vodafone Puanla Nasıl Telefon Alınır?

Vodafone Puanla Nasıl Telefon Alınır?
23.01.2021 09:07
0
A+
A-

Vodafone Puanla Nasıl Telefon Alınır? Vodafone faturalı hat müşterilerinin faturalı hatları üzerine taksit yaparak akıllı telefon ya da başka bir elektronik cihaz alabilmelerine olanak tanıyan Vodafone puanlar; en genel tanımıyla Vodafone tarafından müşterilerine verilen müşteri skorunu ifade ediyor.

Yüksek Vodafone puanlar sayesinde müşteriler; tarifelerine ek olarak, akıllı telefon satın alabiliyor ve aldıkları telefon ücretini her ay eşit taksitlerle sözleşmeleri boyunca ödeyebiliyorlar.

Son dönemlerde kredi kartına akıllı telefon satın alımlarında yapılan taksit sayısının oldukça az olması; müşterilerin daha çok Vodafone puanları ile telefon almak istemelerinin en önemli nedenleri arasında yer alıyor.

Bu yazımıza faturalı hat kullanan Vodafone müşterileri için Vodafone puanla nasıl telefon alınır? sorusunu yanıtlamaya, konuya dair sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Vodafone Puan Nedir? Ne İşe Yarar?

Vodafone müşterilerine Vodafone tarafından verilen bu puanlar; müşterilerin hatları üzerine yani tarifelerine ek akıllı telefon ya da pc, tablet, akıllı saat gibi başka elektronik cihazları satın alabilmelerini mümkün bir hale getiriyor.

Böylelikle yeterli bütçesi olmayan, bu yüzden de istediği telefonu satın alamayan faturalı müşteriler; Vodafone puanlarını yüksek tutarak, ihtiyaç duydukları telefonu ya da elektronik cihazı kolaylıkla alabilmeyi tercih ediyorlar.

Vodafone puanı yüksek olan kişiler; daha yüksek fiyatlı ürünleri rahatlıkla satın alabiliyorlar.

Yani yüksek fiyatlı bir akıllı telefonu 6 ya da 12 ay taksitle faturalarına yansıtılacak şekilde alabiliyorlar.

Ürünün 6 mı yoksa 12 ay taksitle mi alınacağı hangi ürünün satın alınmak istediğine göre değişiklik gösterebiliyor.

Müşteriler; yalnızca kampanya kapsamında sunulan cihazları tarifelerine ek olarak alabiliyorlar.

Yani her telefonu tarifeye ek olarak satın almak, mümkün olmuyor.

Örneğin, Vodafone puanı 7000 olan kişi, 7000 TL değerinde bir akıllı telefon ya da elektronik cihazı tarifesine ek alabiliyor.

Her ay faturasına yansıtılan eşit taksitleri ödeyerek, ürünün sahibi olabiliyor.

Vodafone puanla telefon ya da başka bir elektronik cihaz almak isteyen kişilerin en az 6 aydır aynı faturalı tarifeyi kullanıyor olmaları gerekiyor.

Kişi; puanından daha yüksek fiyatlı bir cihaz almayı dilediğinde ise ürün fiyatı ile telefon fiyatı arasındaki farkı nakit ödeyerek, cihazı alabiliyor.

Vodafone puanlarla aynı hat üzerine maksimum 2 cihaz satın alınabiliyor.

Vodafone puanla telefon alan kişilerin faiz ödemek zorunda kalacaklarını da hatırlatmak istiyoruz.

Vodafone Telefon Almak için Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon ya da Vodafone kampanyaları dahilinde sunulan teknolojik cihazlardan birini satın almak isteyen müşteriler, ilk olarak Vodafone puanlarının yüksek olup olmadıklarını öğrenmek yani sorgulamak istiyorlar.

Müşteriler, Vodafone puanlarını farklı şekillerde öğrenebiliyorlar.

Vodafone puan sorgulama yöntemlerini aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Vodafone Bayiliklerine Giderek Vodafone Puan Sorgulama

Müşteriler; Vodafone puanlarını herhangi bir Vodafone bayiliğine ya da mağazasına giderek, sorgulayabiliyor; puanlarının yeterli olması haline diledikleri cihazı satın alabiliyorlar.

Puan sorgulama işlemi sadece hattın gerçek sahibi tarafından yapılabildiğinden müşterinin giderken yanında nüfus cüzdanını ya da TC kimlik numarasını götürmeyi asla unutmaması gerekiyor.

Vodafone Müşteri Hizmetlerini Arayarak Vodafone Puan Sorgulama

Faturalı hat sahibi müşteriler; Vodafone puanlarını müşteri hizmetlerini arayıp, müşteri temsilcisinden diledikleri zaman öğrenebiliyorlar.

Vodafone müşteri hizmetleri de bu bilgiyi sadece gerçek hat sahibine verdiğinden müşteriye güvenliğe dair birtakım sorular yöneltiyor.

542 ya da 542 542 00 00 şeklinde olan Vodafone müşteri hizmetleri numaralarından birini çevirerek, Vodafone puanınızı sorgulayabilmeniz mümkün!

Vodafone Online Mağazadan Vodafone Puan Sorgulama

Vodafone Online mağazaya giriş yapan müşteriler; hem puanlarını görüntüleyebiliyor hem de puanları ile satın alabilecekleri cihazları öğrenebiliyorlar.

Faturalı hattınıza dair tarifenize ek olarak alabileceğiniz Vodafone akıllı telefonların listesine ulaşmak ve Vodafone puanınızla telefon satın almak için https://www.vodafone.com.tr/telefonlar/ linkini tıklayabilirsiniz.

7070 Online Self Servis Hizmetini Kullanarak Vodafone Puan Sorgulama

Faturalı müşteriler; Online Self Servis hizmeti olan 7070 numaralarını arayarak da puanlarını öğrenebiliyorlar.

Bununla birlikte akıllı cihazlardan *7070# tuşlanarak da Vodafone puan sorgulanabiliyor.

Vodafone Puan Nasıl Yükseltilir?

Vodafone puanı düşük olduğu için pek çok faturalı hat müşterisi, tarifelerine ek akıllı telefon alamıyorlar.

Bu durumda da puanlarını en kısa sürede nasıl yükseltebileceklerini yani yeni Vodafone puanları nasıl kazanabileceklerini merak ediyorlar.

Vodafone puan yükseltme yollarını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

  • Faturalarınızı bir gün bile geciktirmeden, en geç son ödeme tarihinde ödeme alışkanlığı kazanarak, Vodafone puanlarınızı yükseltebilirsiniz.
  • Puanınız düşükse yeni bir faturalı hat alarak ve en az 6 ay faturaları düzenli ödeyerek, yeni puanlar kazanabilirsiniz.
  • Bankalara ya da diğer kurumlara birikmiş borcunuz varsa borçlarınızı temizleyerek, puanlarınızı arttırabilirsiniz.
  • Kredi kartınıza Vodafone fatura ödeme talimatı vererek, puanınızı yükseltebilirsiniz.
  • Telefon kılıfı, ekran koruyucu vb. ihtiyaçlarınızı ve satın almak istediğiniz diğer cihazları Vodafone mağazalarından, bayiliklerinden ya da Online Mağazadan alarak da puanınızın yükselmesini garantileyebilirsiniz.
  • Vodafone puanınızın sıfırlanmaması için her türlü borcunuzu zamanında ödemeniz ve bankaların kara listesine düşmemeye özen göstermeniz gerektiğini de söyleyebiliriz.

**Bankaların kara listesinde olan kişilerin Vodafone puanları oldukça düşük oluyor hatta zamanla sıfırlanıyor. Bu kişilerin ne yazık ki puanları ile akıllı telefon alabilmeleri için önce kara listeden çıkmaları, ardından en az birkaç yıl puanlarını yükseltmeleri gerekiyor.

Vodafone puanlar, her ay kişinin fatura ödeme alışkanlıklarına ve borçlarına göre yeniden düzenleniyor.

Örneğin bir ay borcunu zamanında ödeyen kişinin puanı yükselirken, ertesi ay ödemeyi geciktirmesi, kişinin puanının düşmesine yol açabiliyor.

Vodafone, yalnızca kendisine değil başka kamu kurumlarına ya da özel kurumlara da borcu olmayan, borcunu hiçbir şekilde aksatmayan, güvenilir müşterilerine faturaları üzerine taksitle akıllı telefon veriyor.

Bu yazımızda kısaca Vodafone puanla nasıl telefon alınır? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de Vodafone müşterisiyseniz; konuya dair görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Comments

No comments yet, be the first filling the form below.