bedava internet

Vodafone Taahhüt Bitiş Sorgulama ve Öğrenme

Vodafone Taahhüt Bitiş Sorgulama ve Öğrenme
23.01.2021 12:13
0
A+
A-

Vodafone Taahhüt Bitiş Sorgulama ve Öğrenme; Faturalı hat kullanan Vodafone müşterileri; zaman zaman sözleşme yani taahhüt bitiş tarihini sorgulama ve öğrenme ihtiyacı hissedebiliyorlar.

Müşterilerin yeni bir faturalı tarifeye geçmek istemeleri ya da farklı bir GSM operatöründen hizmet almayı tercih etmeleri; sözleşme bitiş tarihini sorgulamak istemelerinin en önemli nedenleri arasında bulunuyor.

Sözleşme bitişini sorgulayan kişiler; aynı zamanda taahhüt cayma bedelini de öğrenerek, sözleşmeden caymaları halinde ödemeleri gereken miktarı da kolaylıkla öğrenebiliyorlar.

Bu yazımızda Vodafone müşterileri için kısaca Vodafone taahhüt bitiş tarihi sorgulama nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya, konuya dair sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Sizler de faturalı bir hat kullanıyorsanız; taahhüt yani sözleşme bitiş tarihinizi öğrenerek, yeni bir tarifeye ne zaman geçebileceğinize dair fikir edinebilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Nedir?

En genel tanımıyla taahhüt; bir firma ya da kurumdan hizmet almayı düşünen kişinin alacağı bu hizmet karşılığında üstlendiği sorumluluğu ifade ediyor.

Faturalı hat kullanıcıları söz konusu olduğunda taahhüt; faturalı hatları indirimli fiyatlara ve kampanya kapsamında satın alan, aynı zamanda faturası üzerine cihaz da alan kişinin aldığı bu hizmet karşılığında en az 12 ya da 24 ay boyunca sözleşmeye sadık kalacağına yani aynı hat ve tarifeyi kullanacağına dair söz vermesi anlamına geliyor.

Yani kişinin faturalı hattına dair tarifesine Vodafone ile imzaladığı sözleşme boyunca bağlı kalmasını tanımlıyor.

Kişi; taahhütüne uymadığında ve sözleşmeden erken ayrılmak istediğinde ise sözleşmeyi bozduğu için cayma bedeli ödemek zorunda kalıyor.

Vodafone Cayma Bedeli Nedir?

En genel tanımıyla cayma bedeli, bir firma ya da kurumdan hizmet alan ve hizmet karşılığında sözleşme imzalayan kişinin sözleşmeyi erken iptal etmek istediğinde firmaya ödemesi gereken miktarı tanımlıyor.

GSM operatörlerinden hizmet alan kişiler; sözleşmeden caydıklarında indirimli yararlandıkları tarifeye dair indirimleri, kampanya kapsamında satın aldıkları cihazların kalan taksitlerini geri ödemekle yükümlü oluyorlar.

Cayma bedeli, yararlanılan indirimlerin yanı sıra vergileri, hat aktivasyon ücretini de kapsıyor.

Faturalı hat kullanan müşterinin ödemesi gereken cayma bedeli ise yararlandığı tarife indirimine, faturalı hattı üzerine akıllı telefon, pc, ses sistemi vb. başka teknolojik cihazları taksitli bir şekilde alıp almadığına göre de değişebiliyor.

Kısacası müşteri, sözleşmeden erken ayrıldığında Vodafone’a cayma bedeli olarak, vergileri, faydalandığı tarife ve paket indirimlerini, hat aktivasyon ve hizmet ücretini ve satın aldığı cihazların kalan taksitlerini ödemek zorunda kalıyor.

Yani kişinin taahhütünü bozarak, sözleşmeyi iptal etmesi; bütçesini ciddi anlamda sarsabiliyor.

Örneğin, üye olacağı tarifenin taksitsiz fiyatı 70 TL olan bir tarifeye indirimli fiyatla 50 TL’ye abone olan, faturalı hattı üzerine 12 ay taksitle akıllı telefon satın alan kişi; 4 ay tarifesini kullanıp, tarifesini değiştirmek istediğinde ilk olarak tarife indirimini geri ödemekle sorumlu oluyor.

Her ay için 20 TL olan bu indirimin 4 ay için hesaplanması yani müşterinin 80 TL’yi geri ödemesi gerekiyor.

Faturalı hattı üzerine satın aldığı akıllı telefonun sadece bir kısmını ödeyen kişinin aynı zamanda kalan taksitleri tek seferde ödemesi de zorunlu oluyor.

Devlete ödenmesi gereken vergiler, hizmet bedeli ve hat aktivasyon ücreti de cayma bedeli hesaplanırken dikkate alınıyor.

Bu yüzden de kişinin sözleşmeden ayrılmadan önce iyice düşünmesi, ödemesi gerekecek olan cayma bedelini de mutlaka öğrenmesi gerekiyor.

Vodafone Taahhüt Bitiş Tarihi Sorgulama

Vodafone faturalı hat müşterileri sözleşme yani taahhüt bitiş tarihini, sözleşme başlangıç tarihini ve sözleşmeden erken ayrılmaları durumunda ödemeleri gereken cayma bedelini farklı şekillerde öğrenebiliyorlar.

Vodafone taahhüt ve cayma bedeli sorgulama yöntemlerini kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Vodafone Müşteri Hizmetlerini Arayarak Taahhüt Bitiş Sorulama

Müşteriler, hatlarına dair her konuda danışabilecekleri ve bilgi edinebilecekleri Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayarak, sözleşme başlangıç ve bitiş tarihini, aynı zamanda cayma bedelini de öğrenebiliyorlar.

Sizler de tarifenizi değiştirmeyi düşünüyorsanız; taahhüt bitiş tarihinizi sorgulamak için 542 ya da 542 542 00 00 şeklinde olan Vodafone Müşteri Hizmetleri numaralarını çevirebilir, müşteri temsilcisine sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Vodafone Bayiliklerine Giderek Taahhüt Bitiş Sorgulama

Faturalı hattına dair taahhüt bitiş tarihini öğrenmek isteyen müşteriler; herhangi bir Vodafone bayiliğine ya da mağazasına giderek de sorgulama işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Vodafone Taahhüt sorgulama ve öğrenme işlemi sadece hat sahibi tarafından yapılabiliyor.

Bu yüzden de kişinin hat sahibi olduğunu kanıtlayan TC kimlik kartını ya da nüfus cüzdanını sorgulama işlemi için mağaza ya da bayiliğe giderken yanında götürmesi gerekiyor.

Vodafone Yanımda Uygulamasından Taahhüt Bitiş Sorgulama

Müşteri hizmetlerini arayarak ya da Vodafone bayiliklerine giderek, vakit kaybetmek istemeyen faturalı hat sahibi müşteriler, sözleşme bitiş tarihini Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden de hızlıca öğrenebiliyorlar.

İnternetten sorgulama işlemini gerçekleştirmeyi düşünen müşterilerin ilk olarak https://online.vodafone.com.tr/yanimda/#/ linkini tıklamaları, ardından da faturalı hatlarına ait telefon numaralarını ve şifrelerini sisteme girerek, anasayfadaki ‘Tarife ve kullanımların’ kategorisine giriş yapmaları gerekiyor.

Tarife ve Kullanımlarım kategorisinde kişinin abone olduğu tarifesi, tarife başlangıç ve bitiş tarihleri, kişinin sözleşmeden ayrılması halinde ne kadar bir cayma bedeli ödeyeceği de yazıyor.

Vodafone Yanımda uygulaması aynı zamanda akıllı telefonlara Google Play Store ya da Apple Store üzerinden de dakikalar içerisinde indirilebiliyor.

Üstelik müşteriler, bu uygulama sayesinde paket satın alma, tarife değiştirme, fatura öğrenme, fatura ödeme vb. hatlarıyla ilgili ihtiyaçlarına yönelik temel işlemlerini de hızlı bir şekilde tamamlayabiliyorlar.

23

7000 sesli yanıt sistemi aranarak da müşteriler, fatura miktarını, fatura son ödeme tarihini, sözleşme bitiş tarihini, cayma bedelini ve faturalı hatlarına dair pek çok sorunun cevabını öğrenebiliyorlar.

Aynı zamanda *70000# tuşlanarak da taahhüt sorgulama işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Vodafone Fatura Taahhüt Bitince Ne Olur?

vodafone taahhüt bitiş tarihi

Fatura taahhütü biten yani sözleşme süresi dolan müşteriler; sözleşme bitimi ile farklı bir tarifeye geçebilecekleri gibi aynı tarifeye de yeniden sözleşme imzalayarak devam edebiliyorlar.

Ancak kişinin sözleşmeye devam etmek istediğine dair Vodafone’a bilgi vermesi gerekiyor.

Müşteri, Vodafone bayilik ya da mağazalarına gidebileceği gibi müşteri hizmetlerini arayarak da sözleşmeyi yenileyebiliyor.

Kişi, farklı bir tarifeye geçmediği ya da sözleşmeyi yenilemediği takdirde ise aynı tarifenin indirimsiz fiyatından ücretlendirme yapılıyor.

Bu durum, kişinin daha yüksek bir fatura ödeyeceği anlamına geldiğinden kişinin bir an önce yeni bir sözleşme imzalaması gerekiyor.

Bu yazımızda kısaca Vodafone taahhüt sorgulama ve öğrenme yöntemlerine dair sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

Sizler de konuya dair görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.