bedava internet

Vodafone Taahhüt Bozma Cezası Ne Kadar? Taahhüt Cayma Bedeli Hesaplama

Vodafone Taahhüt Bozma Cezası Ne Kadar? Taahhüt Cayma Bedeli Hesaplama
23.01.2021 11:29
0
A+
A-

Vodafone Taahhüt Bozma Cezası Ne Kadar? Taahhüt Cayma Bedeli Hesaplama; Vodafone faturalı hat kullanan pek çok müşteri, faturalı hatlarına dair Vodafone ile yaptıkları sözleşmeyi erken iptal ettikleri takdirde ödemeleri gereken Vodafone taahhüt bozma cezasının ne kadar olduğunu merak ediyorlar.

Öyle ki müşteriler; kendilerine ve bütçelerine daha çok hitap eden bir tarife ile karşılaştıklarında tarifelerinden ayrılmayı ve diğer tarifeye geçmeyi düşünebiliyorlar.

Bu durumda kişilerin taahhüt cayma bedeli ödeyip ödemeyecekleri, ödeyeceklerse bu miktarın ne kadar olacağı; sözleşme iptal kararları üzerinde oldukça belirleyici oluyor.

Bu yazımızda Vodafone müşterileri için Vodafone taahhüt bozma cezası ne kadar? Taahhüt cayma bedeli nasıl hesaplanır? vb. konuya dair en çok merak edilen soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Vodafone Taahhüt Nedir?

En genel tanımıyla taahhüt; bir müşterinin hizmet aldığı ya da ürün temin ettiği firmaya karşı aldığı hizmet veya ürün karşılığında bir şey üstlenmesini yani sorumluluk almasını ifade ediyor.

GSM operatörlerinden faturalı hat ve tarife almayı düşünen kişiler; 12 ya da 24 ay taahhüt verip, sözleşme imzaladıklarında indirimli tarife fiyatlarından yararlanabildikleri gibi aynı zamanda kampanya kapsamında faturalı hatları üzerine akıllı telefon ya da ihtiyaç duydukları başka bir teknolojik cihazı da alabiliyorlar.

Tabii ki müşterilerin indirimli fiyatlardan yararlanabilmeleri ve Vodafone puanları ile cihaz satın alabilmeleri için mutlaka taahhüt vermeleri yani sözleşme bitince tarifelerinden ayrılmayacaklarını garanti etmeleri gerekiyor.

Vodafone Cayma Bedeli Nedir?

Taahhütün erken iptal edilmesi yani müşterinin sözleşmeden cayması durumunda Vodafone’a ödemesi gereken miktara cayma bedeli ismi veriliyor.

Cayma bedeli; kişinin tarifesi kapsamında yararlandığı tarife ve cihaz indirimlerinin dışında vergileri, hat aktivasyon bedelini, hizmet bedelini de kapsıyor.

Yani müşteri, imzaladığı sözleşmeden caymak istediğinde yüklü miktarda bir taahhüt cezası ödemek zorunda kalıyor, diyebiliriz.

Vodafone; cayma bedelini hesaplarken, müşterinin tarifesi dahilinde yararlandığı indirimi, taksitle hattı üzerine satın aldığı akıllı telefonun kalan taksitlerini, başka bir cihaz da taksitle alındıysa o cihazın da kalan taksitlerini, hizmet bedelini, vergileri ve hat aktivasyon ücretini hesaba katıyor.

Yani müşteri, sözleşmeden caydığında kabarık bir cayma bedeli ödemek zorunda kalabiliyor.

Bu yüzden de kişinin taahhüt iptali öncesinde taahhüt sorgulama işlemini gerçekleştirmesi yani ilk olarak sözleşme bitiş tarihini öğrenmesi gerekiyor.

Sözleşmeye az bir süre kala sözleşmeden caymak; cayma bedelinin yüksek olması demek olduğundan sözleşme bitiminin müşteri tarafından beklenmesi, çoğunlukla en doğru karar oluyor.

Vodafone Taahhüt Bozma Cezası Ne Kadar?

Vodafone taahhüt iptali cayma bedeli; tarifenin indirimsiz fiyatına, kampanya ile taksitle cihaz alınıp alınmadığına göre değişebiliyor.

Örneğin, normalde 50 TL olan bir kampanyaya 12 ay sözleşme imzalayıp, katılan kişi; aylık 35 TL ödeyerek, tarifeye üye olduğunda aylık 15 TL indirim kazanmış oluyor.

Taahhüt bozma cezası olarak da sözleşme boyunca yararlandığı bu indirimi ödemek zorunda kalıyor.

Yani 6 ay boyunca tarife indiriminden yararlanan kişi, 6. ay sonunda yeni tarifeye geçmek istediğinde 6 ay için 90 TL ödüyor.

90 TL’ye aynı zamanda hat aktivasyon ücreti, akıllı telefon ya da diğer cihazlara dair kalan tüm taksitler, hizmet bedeli de ekleniyor.

Bu durumda Vodafone taahhüt bozma cezası, oldukça yüksek rakamlarda seyredebiliyor.

Kısacası taahhüt cayma bedeli hesaplanırken kampanya dahilindeki tüm kazanımların dikkate alındığı ifade edebiliriz.

Vodafone Taahhüt Bozma Cezası Sorgulama

Taahhüt bozma cezası yani Vodafone cayma bedeli 2021 miktarı, farklı şekillerde Vodafone abonesi olan kişi tarafından öğrenebiliyor.

Bu yöntemleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

İnternetten Vodafone Taahhüt Bozma Cezası Sorgulama

Vodafone müşterileri, internet üzerinden yani Vodafone resmi sitesinden sözleşmeden ayrılmaları halinde ödemeleri gereken taahhüt bozma cezasını hızlı bir şekilde sorgulayabiliyorlar.

Sorgulama işlemi için müşterinin ilk olarak https://online.vodafone.com.tr/yanimda/#/ linkini tıklaması, bu linki tıkladıktan sonra ise telefon numarası ve şifresiyle sisteme giriş yapması, ardından da ana sayfadaki ‘Tarifem ve kullanımlarım’ kategorisine tıklaması gerekiyor.

Bu kategoriyi tıklayan tüm müşteriler, tarife detaylarına ulaşabiliyorlar. Detaylar arasında sözleşme başlangıç ve bitiş tarihinin yanı sıra taahhüt bozma cezası olarak ödenmesi gereken miktar da yer alıyor.

Alternatif olarak müşteriler, Vodafone Yanımda uygulamasını akıllı telefonlarına indirerek de taahhüt bozma cezasını sorgulayabiliyorlar.

Üstelik uygulama sayesinde faturasız paket satın alma, fatura ödeme, fatura görüntüleme gibi faturalı ya da faturasız hatlarıyla ilgili işlemlerini de uygulamayı kullanarak, hızlıca gerçekleştirebiliyorlar.

Uygulamada müşterilere bedava sms, internet, dakika dahil cazip hediyeler dağıtan kanallar ve çekilişler de bulunuyor.

Vodafone Müşteri Hizmetlerini Arayarak Taahhüt Bozma Cezası Sorgulama

Sözleşmeden ayrılma halinde ödenmesi gereken taahhüt bozma cezası, müşteri hizmetleri aranarak da öğrenebiliyorlar.

Böylelikle müşteriler, Vodafone bayiliklerine giderek zaman kaybetmekten de kurtulabiliyorlar.

542 ya da 542 542 00 00 şeklinde olan müşteri hizmetleri numaralarından birini çevirip, Vodafone müşteri temsilcisine bağlandığınızda, taahhüt bitiş tarihinizi ve taahhüt cayma bedelinizi hızlıca öğrenebilmeniz mümkün!

Vodafone Bayiliklerinden Taahhüt Bozma Cezası Sorgulama

Cayma bedelini öğrenmek isteyen kişiler, herhangi bir Vodafone mağazasına ya da bayiliğine gidip, bu taleplerini müşteri temsilcisine ileterek de bilgi edinebiliyorlar.

Bu gizli bilgi, sadece hat sahibine veriliyor. Kişinin çocuğu, eşi, babası ya da annesi, sözleşmeye dair taahhüt bozma cezası hakkında bilgi edinemiyorlar.

Aynı zamanda müşteriden kimlik kartı da talep edildiğinden kişinin giderken yanında nüfus cüzdanını ya da TC kimlik kartını da mutlaka götürmesi gerekiyor.

7000 Online Self Servis ile Taahhüt Bozma Cezası Sorgulama

Müşteriler, 7000 olan Online Self Servis numarasını çevirerek ve kendilerine yöneltilen sorulara cevap vererek de cayma bedelini ve sözleşme bitiş tarihini öğrenebiliyorlar.

Alternatif olarak *7000# tuşlanarak da bilgi edinilebiliyor.

Vodafone Fatura Taahhüt Bitince Ne Olur?

Fatura taahhüt süresi sona erdiğinde müşteri, tarifenin indirimsiz fiyatından tarifesine devam ediyor.

Yani yeni bir sözleşme imzalamadığı ve yeni bir tarifeye geçmediği ya da eski tarifesine devam etmediği takdirde kampanyasız fiyatla karşılaşıyor.

Bu durum, fatura dönemi sona erdiğinde müşterinin yüksek meblağda bir fatura ile karşılaşmasını da beraberinde getiriyor.

Taahhüt süresi dolmadan önce Vodafone, müşterilerine mesaj gönderip, sözleşme bitiş tarihi hakkında bilgi veriyor.

Aynı zamanda kişinin yeni bir sözleşme imzalamadığı halde indirimsiz haliyle tarifesine devam edeceğinin de altını çiziyor.

Bu yüzden de sözleşme bitiş tarihi yaklaşan müşterilerin vakit kaybetmeksizin Vodafone bayiliğine giderek ya da müşteri hizmetlerini arayarak, yeni bir tarifeye geçmek istediklerini belirtmeleri gerekiyor.

Bu yazımızda kısaca Vodafone cayma bedeli 2021 ne kadar? Vodafone taahhüt cayma bedeli hesaplama nasıl yapılır? vb. konuya dair en çok merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de Vodafone müşterisiyseniz; konuya dair görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.