Turkcell Pin Kodunu Unuttum Nasıl Öğrenebilirim?

Turkcell Pin Kodunu Unuttum Nasıl Öğrenebilirim? Pin kodu; cep telefonu operatöründen aldığınız telefon numaranız için size verilen Simkart’ın üzerinde yer alan ve telefonu açmak için kullanacağınız, dört haneli bir koddur. Kullanıcının güvenliğini arttırmak için kullanılan pin kodu, bir akıllı telefona taktığınız her SİM kartında bulunmaktadır.

Cihazınızın SİM kartı kullanmaya başlaması için, başlangıçta size verilen kartın üzerinde yazılı olan pin kodunu girmeniz gerekir. Sonrasında, kendi pin kodunuzu belirleyebilirsiniz. Ya da, akıllı telefonunuzu her açışınızda, pin kodu girmek istemiyor olabilirsiniz.

Eğer, mevcut bir pin kodunuz varsa ve bunu unuttuysanız, sim kartınızı aktive etmeniz de mümkün olmaz. Peki, pin kodunuzu unuttuğunuzda ne yapacaksınız? Bu sorunun cevabı, farklı operatörlere göre değişiklik gösterecektir. Bu yazıda, Turkcell pin kodunu unutanlar için, bunu öğrenmenin ve pin kodunu değiştirmenin yollarından bahsedeceğiz…

Turkcell PUK Kodu ile Pin Kodu Değiştirme

Turkcell’den bir cep telefonu numarası aldığınızda, operatörünüz size bir SİM kart verecektir. Bu Sim kartı her zaman saklamalısınız. Cep telefonu açılışında pin kodu kullanıyorsanız ve bu pin kodunu unutacak olursanız, o SİM karta yeniden ihtiyacınız olacaktır.

PIN 1 kodunu 3 kez yanlış girdiğinizde, yine aynı kartın üzerinde yer alan PUK 1 kodunu tuşlayarak yeni bir pin kodu belirleyebilirsiniz.

Pin kodunu değiştirmek için; **05*PUK 1 KODU*YENİ PİN-PENİ PİN# tuşlayarak da yeni pin kodunuzu belirleyebilirsiniz.

PUK kodunuzu bilmiyorsanız ya da SİM kartınızı bulamıyorsanız, 0532 532 00 00 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak da yeni bir pin kodu belirleyebilirsiniz. Bu görüşmede, hattınıza ait PUK 1 kodu bilgileriniz verilecektir. Bu bilgiye ulaştıktan sonra, cep telefonunuzun başlangıç ekranına geri dönerek, yukarıda belirttiğimiz adımları uygulayarak yeni bir PIN 1 kodu belirleyebilirsiniz.

Turkcell Pin Kodunu Unuttum

Uuzn süre kullanılmadığında genelde unutulan Pin kodu bazen hatırlaması zor olabilmektedir. Eğer Pin kodunu hatırlamıyorsanız 3 kere denediğinde Pin kodu bloke olacak ve sizden Puk kodu isteyecektir. Bu noktadan sonra Pin kodu oluşturmak için mutlaka Puk 1 koduna ihtiyacınız vardır.

Pin kartınız bloke olduğunda Pin koduna ihtiyacınız yoktur. Pin kodu yerine Puk kodu öğrenmeniz gereklidir. Puk1 kodu Pin kodunuzu yenilemek için gereklidir. Zaten Pin kodunu hatalı girdiğinizde hattınız bloke olup sizden PUK1 kodunu isteyecektir. Puk 1 kodunu 10 defa hatalı girerseniz hattınız kalıcı olarak bloke olur bu durumda sim kartınızı yenilemeniz gerekmektedir.

Puk kodunu almak için hat sahibinin Turkcell müşteri hizmetleri araması yada internet üzerinden T.C. kimlik numarası ile almanız mümkün. Hat sahibi olmadığınızda bu bilgilere ulaşmanız mümkün değilidir.

Pin Kodum Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

Pin kodunuzu 3 defa yanlış girmeniz durumunda hattınız geçici olarak kullanıma kapanır ve telefonunuzdaki bilgilere asla ulaşamzsınız.

Pin kodunu unutursanız ve sim kartınız bloke olursa mutlaka PUK kodunu kullanmanız gereklidir. Turkcell müşteri ​Turkcell.com.tr anasayfasında “Giriş” alanından Turkcell numaranız ve şifrenizle giriş yapın. Üst menüden “İşlem Merkezi” seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta yer alan menüden “Ayarlarım” seçeneğine tıklayın. Burada​ “PUK NUMARAM” bölümünden PUK kodlarınızı öğrenebilirsiniz.

Eğer şifrenizi bilmiyorsanız T.C. kimlik ve telefon numarası ile bu linkten PUK kodunu öğrenebilirsiniz. PUK kodunu hemen öğrenmek için resmi site linki ise https://www.turkcell.com.tr/yardim/yardim-araclari/puk-sorgulama

Sim kart bloke olursa yani PİN kodu 3 defa yanlış girilirse dilerseniz 532 numarasını arayarak hızlı şekilde öğrenebilirsiniz.

Turkcell sim kartımın pin kodunu unuttum diyorsanız sizlere yukarıda verdiğim yöntemler ile kolay şekilde yeni pin kodu oluşturabilirsiniz.

Turkcell pin kodunu unuttum telefonu açamıyorum sorunu Turkcell pin kodunu yanlış girmeniz sonucu çok sık yaşanmaktadır. Sizlere bu yazımızda Turkcell pin kodunu öğrenme, sorgulama ve değiştirme hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu