Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Turkcell Puan Nasıl Sorgulanır? Telefon Puanı Öğrenme ve Yükseltme

Turkcell Puan Nasıl Sorgulanır? Nasıl Kazanılır? Yükseltme Yolları; Günümüzde faturalı tarifesine yansıtılacak şekilde akıllı telefon ya da başka bir cihaz satın almayı düşünen kişiler, abonesi oldukları GSM operatörüne dair kredi puanlarının en az kaç olması gerektiğini, şayet kredi puanları düşükse düşük puanlarını nasıl yükseltebileceklerini araştırıyorlar.

Öyle ki günümüzde teknolojik cihazlar için kredi kartına yapılan taksit sayısının oldukça az olması, müşterileri tarifeleri üzerine taksitli bir şekilde akıllı telefon satın almaya yönlendiriyor.

Lakin pek çok kişi; faturası üzerine telefon almak için GSM operatörüne ait mağaza ya da bayiliğe gittiğinde puanları düşük olduğu gerekçesiyle akıllı telefon alma şanslarını ne yazık ki kaybediyor.

Bu yazımızda Turkcell müşterileri için Turkcell kredi puanı nasıl yükseltilir? Turkcell puan nasıl sorgulanır? vb. bu konuya dair en çok merak edilen soruları yanıtlamaya, sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Turkcell Puan Nasıl Sorgulanır?

Turkcell kredi puanını sorgulamak isteyen Turkcell faturalı hat sahibi müşterilerin kendilerine en yakın Turkcell mağazasına ya da bayiliğine gitmeleri gerekiyor.

Müşteriler, 532 ya da 532 532 00 00 şeklinde olan Turkcell Müşteri Hizmetleri numaralarını çevirerek ve müşteri temsilcisine bağlanarak da Turkcell kredi puanlarını öğrenebiliyorlar.

Müşteriler, turkcell.com.tr sitesi üzerinden Turkcell puanları ile satın alabilecekleri cihazları görüntüleyebiliyor, dolayısıyla puanlarına dair bilgi de edinebiliyorlar.

Aynı zamanda Turkcell Dijital Operatör uygulaması üzerinden cihaz satın almak isteyen kişiler, cihazlara göz atarlarken, Turkcell puanları ile hangi cihazları satın alabileceklerini de görebiliyorlar.

Bu noktada Turkcell puanının yeterli olup olmadığını öğrenmek isteyen kişilerin Dijital Operatör uygulamasındaki Dijital Mağaza’ya giriş yapmaları gerekiyor.

Turkcell Puan Nasıl Kazanılır?

Turkcell kredi puanı kazanmak isteyen kişilerin mutlaka faturalarını zamanında ödemeleri ve ödeme gününü bir gün bile geciktirmemeleri gerekiyor.

Ödemenin birkaç gün sonra yapılması bile kişinin Turkcell kredi puanını olumsuz yönde etkiliyor ve düşürüyor.

Turkcell kredi puanı ile yalnızca faturalı hat sahibi müşteriler, faturalı hatlarına taksitli olacak şekilde akıllı telefon satın alabiliyorlar.

Turkcell puanı ile cihaz alabilmek için faturalı hatta dair tarifeye geçişten sonra en az 6-8 ay boyunca tarifede olmak gerekiyor.

Yani müşterinin en az 6-8 aydır Turkcell faturalı hat kullanıcısı olması talep ediliyor.

Müşteriler, fatura ödemelerinin yanı sıra satın aldıkları cihazların ödemelerini de düzenli bir şekilde yaptıklarında sahip oldukları kredi puanı yükseliyor.

Örneğin Turkcell mağazasından bir aksesuar satın alan kişi, ödemeyi nakit olarak yaptığında Turkcell puanı artmış oluyor.

Turkcell Puanı Sorgulama

Turkcell Cihaz kampanyası puan sorgulama için yapılması gerekenleri anlatmaya çalıştım. Fatura ek telefon almak istiyorsanız ilk olarak puan sorgulama işlemini yapmalısınız. Turkcell puan sorgulamak için Turkcell müşteri hizmetlerini arayabilir ayrıca Turkcell mağazalarına gidebilirsiniz. Ayrıca turkcell.com.tr’den cihaz al işlemi gerçekleştirerek puanınızı öğrenebilirsiniz. Eğer yeterli puanınız yoksa cihaz alamazsınız uyarısı ve ancak yeterli puanınız varsa bu cihazı hemen alabilirsiniz uyarısı çıkacaktır.

Turkcell Puan Yükseltme Yolları

Kredi notu düşük olduğu için taksitli olarak, faturasına yansıtılacak şekilde akıllı telefon alamayan kişiler, bir an önce puanlarını nasıl yükseltebileceklerinin yollarını araştırıyorlar.

Turkcell kredi puanı yükseltme yollarını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

  • Gecikmiş ya da birikmiş fatura borcunuz mevcutsa tüm borçlarınızı nakit olarak ödeyip, bir an önce kapatın.
  • Bundan sonraki faturalarınızı bir gün bile aksatmayın. Yani fatura son ödeme gününü geçirmeden faturalarınızı ödemeyi deneyin.
  • Kredi notunuzun yükselmesi için alternatif olarak yeni bir faturalı hat daha çıkartabilirsiniz. Tabii ki kredi puanınızı yükseltmek için yeni bir hat satın alırken, ödemelerinizi düzenli olarak yapıp yapamayacağınızı da hesaba katmanız gerekiyor. Aksi halde kredi puanınızı yükseltmeye çaba gösterirken daha da düşürebilir, akıllı telefon satın alma hayalinizi suya düşürebilirsiniz. Aman dikkat!
  • Turkcell mağazalarından alışveriş yaparak da Turkcell puanınızı yükseltebilirsiniz. Küçük ya da büyük teknoloji ihtiyaçlarınızı Turkcell ya da bayiliklerinden karşılayarak, uzun dönemde de olsa puanınızı arttırabilirsiniz.
  • Paycell ya da mobil ödeme seçeneklerini tercih ederek ve mobil ödemelerinizi aksatmayarak da Turkcell puanınızı yükseltebilmeniz mümkün!
  • Turkcell faturalarınızı otomatik ödeme talimatı vererek, ödeyerek de puanınızı yükseltebilirsiniz.

**Turkcell faturaya ek telefon almak isteyen kişilerin aynı zamanda banka borçlarının da olmaması gerekiyor.

Yani banka borcu olan ya da kara listedeki kişilerin Turkcell puanları da otomatik bir şekilde düşüyor.

Turkcell puanınız çok düşükse yukarıdaki yöntemleri deneseniz dahi akıllı telefon satın alma şansını elde etmeniz, aylar sürebilir. Yani en erken 6-7 ay sonra akıllı telefon satın alabilecek bir hale gelebilirsiniz.

Şayet kara listedeyseniz, puanınızı yükseltmeniz yıllar bile alabilir.

Bu yüzden de önleminizi zamanında almalı, kredi notunuzun düşmemesi için faturalarınızı ve diğer Turkcell ödemelerinizi bir gün bile geciktirmemelisiniz.

Turkcell Puan Ne İşe Yarar?

Turkcell puanı yüksek olan müşteriler, Turkcell Financell kredisine başvurabiliyorlar.

Akıllı telefonun yanı sıra Turkcell mağazalarından, turkcell.com.tr sitesi üzerinden ya da Dijital Operatör uygulamasındaki Dijital Mağaza’dan faturaları üzerine yani taksitle tablet, akıllı saat, laptop vb. başka teknolojik cihazlar da satın alabiliyorlar.

Yani Turkcell puan; faturalı hat sahibi müşterilerin taksitle cihaz satın alabilmelerini sağlıyor.

Puan yüksek oldukça kişiler, daha yüksek fiyatlı cihazları alabilme şansını elde ediyorlar.

Turkcell Financell Nedir?

Turkcell faturalı hat sahibi müşterilerin yanı sıra faturasız hat kullanan müşterilerin de kredi ile akıllı telefon ve cihaz satın alabilmesine olanak tanıyan Financell, Turkcell tarafından kurulan ve BDDK tarafından yetkilendirilmiş, müşterilerine kredi ve ürün sunan bir finans kuruluşu olma özelliği taşıyor.

Tüm Turkcell müşterileri Financell’e başvurarak, kredi talebinde bulunabiliyorlar.

Faturalı hat sahibi kişilere Turkcell puanlarının yüksek olması halinde Financell tarafından da yüksek miktarlarda kredi verilebiliyor.

Müşterilerin çektikleri kredi ile akıllı telefonlarını ya da başka bir cihazı aldıktan sonra taksitli bir şekilde her ay düzenli olarak ödemelerini gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Financell ile akıllı telefon satın almak isteyen kişilerin mutlaka satın alacakları cihazın kendilerine sunulan kredi tutarından daha pahalı olmaması gerekiyor.

Örneğin, kendisine 10 BİN TL kredi çıkan kişi, maksimum 10 BİN TL olan bir cihazı Financell kredisi ile satın alabiliyor.

Financell ile ilgili ayrıntılı bilgi için https://financell.com.tr/ linkini tıklayabilirsiniz.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi faturasına ek telefon almak isteyen Turkcell müşterilerinin Turkcell puanlarının mutlaka yüksek olması gerekiyor.

Bu durumda Turkcell bayiliğindeki yetkili kişi, müşteri adına Financell aracılığıyla kredi çekiyor.

Müşteri, bu krediyi taksitli bir şekilde her ay düzenli ödeyeceğine dair sözleşme imzalayarak, telefonu satın alabiliyor.

Lakin kişinin faturası üzerine daha önce maksimum 2 cihaz almış olması şartı da aranıyor.

Yani daha önce aynı fatura üzerine 2 adet akıllı telefon almış olan kişiler, 3. akıllı telefon başvurusunda bulunamıyorlar.

Turkcell faturaya ek telefon satın alan müşteriler, ciddi anlamda faiz ödemek zorunda da kalıyorlar.

Eskiden müşteriler, 24 hatta 36 aya varan vadelerle taksitle telefon alabiliyordu. Günümüzde ise cihazlar, genellikle 12 ya da 6 ay taksitle alınabiliyor.  Bu durum da aylık ödenmesi gereken taksit miktarının oldukça yüksek olması ile sonuçlanıyor.

Özellikle Iphone cihaz alacak kişiler, 6 taksitle telefon alabiliyorlar. Bu cihazlarda 12 taksit imkanı şu an için ne yazık ki bulunmuyor.

Yani faturaya ek telefon almayı, son çare olarak düşünmek gerekiyor diyebiliriz.

Bu yazımızda kısaca Turkcell puan öğrenme ve sorgulama nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuya dair görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu