Teknology

Silinen Instagram Mesajları Nasıl Kurtarılır?

Silinen Instagram Mesajları Nasıl Kurtarılır?.. Instagram mesajlarınızı yanlışlıkla sildiyseniz endişelenmeyin, yalnız değilsiniz. Hepimiz bir noktada oradaydık ve silinen Instagram mesajlarınızı kurtarmanın bir yolunu arıyorsanız, doğru yere geldiniz.

Bu yazıda, silinen mesajları kurtarma olasılığından ve mesajlarınızı geri almak için kullanabileceğiniz birkaç yöntemden bahsedeceğim. Ayrıca Instagram DM’lerinizi sihirli bir şekilde kurtarabileceklerini iddia eden uygulamalardan da bahsedeceğim. Lafı fazla uzatmadan başlayalım.

Silinen Instagram Mesajlarını Kurtarabilir miyim?

Bu, Instagram yardım forumlarında birçok kez karşılaştığım bir soru ve olağan cevaplar ya “hayır” ya da bunu yapabilen bir uygulama. Bunu kendi başınıza yapabileceğinizi ve bunu yapmak için herhangi bir üçüncü taraf uygulamasına veya web sitesine güvenmeniz gerekmediğini söylemek için buradayım.

Sosyal medya web sitelerinde özel kullanıcı verilerinin toplanmasıyla ilgili sorular gündeme geldiğinden beri Instagram, topladıkları veriler konusunda daha şeffaf oldu. Uygulama, Instagram’ın sizin hakkınızda bildiği her şeyi indirmenize izin veren yeni bir özellik sundu. Bu özellik ile silinen Instagram mesajlarını kontrol edebilirsiniz.

Silinen Instagram Mesajları Nasıl Kurtarılır

Yanlışlıkla silinen Instagram mesajlarını kurtarmanın iki yolu vardır. Bu yöntemler son derece basittir ve bunun için herhangi bir teknik beceriye ihtiyacınız yoktur. Hemen içine atlayalım.

Bedava instagram hesapları>>>

1. Ekran Görüntüsü İsteyin

Bu muhtemelen Instagram’da silinen konuşmanızı görmenin en kolay yoludur. Diğer kişiden size önceki konuşmanın ekran görüntüsünü göndermesini isteyin ve bir yanıt alacaksınız.

Ayrıca, yalnızca tek bir ileti görmeniz gerekiyorsa metnin bir kopyasını da isteyebilirsiniz (bu, iletiyi kolayca iletmek istiyorsanız yardımcı olacaktır). Basit olun ve onlara konuşmayı nasıl yanlışlıkla sildiğinizi söyleyin ve 10’dan 9’unda mesajlarınızı kurtarabileceksiniz.

2. Verilerinizi İndirin

Daha önce de belirttiğim gibi Instagram, özel verilerinizi indirmenize izin verir ve bu, silinen mesajlarınızı kurtarmanıza izin verir. Daha önce bunun gerçekleşmesi için Instagram’ın web sürümüne ihtiyacınız vardı, ancak şimdi bunu mobil uygulamada yapabilirsiniz. bu hem iOS hem de Android cihazlar için geçerlidir. Bunu Android telefonumla göstereceğim.

 1. Instagram uygulamasını açın.
 2. Hesabınızla giriş yapın.
 3. Ekranın sağ alt köşesindeki profil resmine dokunun.
 4. Profil sayfasının sol üst köşesindeki seçenekler düğmesine tıklayın (3 yatay çizgi).
 5. En alttaki Ayarlar’ı seçin.
 6. Güvenlik üzerine dokunun.
 7. Veri ve Geçmiş başlığının altındaki Verileri İndir’e dokunun.
 8. Instagram sizden bir e-posta adresi isteyecektir. Instagram’ın kullanıcı verilerini göndermesini istediğiniz e-posta adresini girin ve İndirme İste’ye dokunun.
 9. Instagram şifrenizi girin.
 10. Ekranınızın sağ üst köşesindeki İleri’ye dokunun. Instagram şimdi verilerinizin bir kopyasını e-posta hesabınıza gönderecek.
 11. E-postayı açın ve Verileri İndir’e dokunun.
 12. Instagram hesabınıza giriş yapmanız istenecektir. Verileri İndir’e dokunun.
 13. Dosyayı RAR veya 7Zip gibi bir programla açın. Burada RAR kullanıyorum.
 14. Ayıklanan dosyayı açın ve message.json’u açın. Herhangi bir metin düzenleyici bu dosya üzerinde çalışacaktır. Burada, tüm mesajlarınızın bir listesini görebileceksiniz.

Verilerinizi talep ettikten sonra e-postayı almazsanız endişelenmeyin. Instagram’ın size bir e-posta göndermesi 48 saati bulabilir. Bu, Instagram’ı ne kadar kullandığınıza bağlıdır. .json dosyalarını daha okunaklı hale getirmek için diğer biçimlere dönüştüren web siteleri ve uygulamalar vardır. Ancak, özel bilgilerinize erişecekleri için bunu önermiyorum. İndirdiğiniz dosyayı kimseyle paylaşmayın.

Sahte Uygulamalara Dikkat

Bu konuda herhangi bir araştırma yaptıysanız, silinen Instagram mesajlarınızı kurtarabileceklerini iddia eden birkaç uygulamaya veya Instagram mesaj kurtarma sitesine rastlamış olabilirsiniz. Ancak bu mümkün değildir ve bu uygulamalardan uzak durmalısınız. En iyi ihtimalle, bu uygulamalar işe yaramaz veya sadece bir önbellek temizleyici görevi görecek ve sadece depolama alanını kaplayacaktır. En kötü ihtimalle, cihazlarınızda hasara yol açabilecek kötü amaçlı yazılımlar içerebilirler. Kötü amaçlı yazılım, mesajlarınızı ve şifrelerinizi içerebilen özel bilgilerinize de erişebilir.

Yani kısacası bu tuzaklara düşmeyin ve kendinizi güvende tutun.

Instagram Üzgünüz Ancak Bir Sorun Oluştu Lütfen Tekrar Dene Çözümü>>>

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu