İş Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

İş Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma ; Mustafa Kemal Atatürk tarafından ülkemizde modern ve milli banka anlayışını geliştirmek ve topluma öncülük etmek amacıyla 26 Ağustos 1924 tarihinde kurulan İş Bankası, kurulduğu ilk günden bu yana bankacılık sektöründeki faaliyetleri ve yenilikleri ile adından söz ettiriyor.

Pek çok sosyal sorumluluk projesine imza atan İş Bankası, 81 ilde 81 orman, Türkiye İş Bankası müzesi, İş Sanat, Karneni Göster Kitabını Al vb. projeleri ile ülke vatandaşlarımıza yol göstermeye ve ülkemizin gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Genel merkezi İstanbul Levent semtinde yer alan İş Bankası, ülkemizin en büyük özel bankası olma özelliği de taşıyor.

Ülkemiz sınırlarında toplam 1281 şubeye sahip olan İş Bankası’nın yurtdışında ise 22 adet şubesi bulunuyor.

İş Bankası; 7/24 sunduğu internet bankacılığı, mobil bankacılık ve Müşteri Hizmetleri ile müşterilerine her daim yardımcı olarak, onların ihtiyaçlarını karşılıyor ve sorunlarını çözüme kavuşturuyor.

Bu yazımızda tüm İş Bankası müşterileri için İş Bankası müşteri temsilcisine bağlanma kısa yolu ile ilgili merak edilenleri yanıtlamaya, konuya dair sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası

Müşteriler; kredi kartlarına, vadeli ya da vadesiz hesaplarına, kurumsal bankacılık işlem ve ihtiyaçlarına dair her konuda Müşteri Hizmetlerini arayabiliyor, müşteri temsilcisiyle birlikte işlem yapabiliyor ya da onlardan bilgi edinebiliyorlar.

Yani hem bilgi almak hem de işlem yapmak amacıyla Müşteri Hizmetlerini gece ya da gündüz fark etmeksizin, ihtiyaç halinde arayabiliyorlar.

Özellikle koronavirüs salgınının hız kesmeden yayıldığı şu günlerde İş Bankası müşteri hizmetleri, daha önce hiç olmadığı kadar yoğun bir şekilde çalışıyor.

Sizler de para çekme işleminiz dışındaki diğer her türlü işleminiz, sorularınız ve merak ettiğiniz her konuda Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Müşteri temsilcisiyle iletişime geçmek için 444 02 02 ya da 0850 724 0 724 şeklinde olan İş Bankası Müşteri Hizmetleri numaralarından birini çevirebilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Temsilcisine Bağlanma Kısa Yolu 2024

İş Bankasını arayan müşteriler, direk olarak müşteri temsilcisine ne yazık ki ulaşamıyorlar.

Müşterileri sesli yanıt sistemi yani telesekreter karışıyor.

Müşteri hizmetlerini arayan kişiler, birtakım tuşlamalar yapmak suretiyle kredi kartı borcunu ödeme, hesap kesim tarihini değiştirme, hesap ekstre bilgisi öğrenme, kart şifresi değiştirme vb. çoğu işlemi zaten müşteri temsilcisiyle görüşmeye gerek kalmadan da yapabiliyorlar.

Kalan diğer işlemler ve yukarıda tuşlamalarla yapılabilen tüm işlemler de müşteri temsilcisinin yardımıyla gerçekleştirilebiliyor.

Yani anlamadığınız, kafanızı karıştıran her konuda, internet bankacılığına ya da mobil bankacılığa dair sorularınız olduğunda da İş Bankası müşteri hizmetleri numaralarından birini çevirebilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2024

İş Bankası müşteri temsilcisine direk nasıl bağlanabileceğinizi adım adım aşağıdaki şekilde açıklayabilmemiz mümkün:

 • İlk olarak 444 02 02 ya da 0850 724 0 724 numaralarından birini akıllı telefonunuzdan çevirin.
 • Ardından karşınıza sesli yanıt sistemi yani tele sekreter çıktığında size yönelttiği TC kimlik no ile kredi veya banka kartı son 4 hanesi sorusunu yanıtlayın.
 • Telesekreter size ne yapmak istediğinizi sorduğunda anlaşılır bir şekilde ve dilimizi düzgün kullanarak, ‘Müşteri Temsilcisi’ ya da ‘Müşteri temsilcisine bağlanma’ şeklinde yanıt verin.
 • Telesekreter sizi tuşlamaya yönlendirdiğinde direk beklemeden 0 rakamını tuşlayın.

Yani yönlendirilme başladığında direk 0 rakamını tuşlayarak, müşteri temsilcisine yönlendiriliyorsunuz.

Ancak müşteri temsilcisinin yoğun olduğu bir zamanda arama yapmanız; ona bağlanana dek neredeyse 20-25 dakika beklemenize neden olabiliyor.

Özellikle öğleden sonra ve akşam saatlerinde müşteri temsilcileri, oldukça yoğun olabiliyorlar.

Bu yoğunluğu beklemek istemiyorsanız, gecenin ilerleyen saatlerinde ya da sabah güneş daha yeni doğarken müşteri hizmetlerini aramanızı öneriyoruz.

İş Bankası Müşteri Temsilcisine Bağlanarak Yapabileceğiniz İşlemler

Daha önce de belirttiğimiz gibi ‘para çekme’ işlemi haricindeki tüm işlemleri Müşteri temsilcisiyle birlikte yapabiliyorsunuz.

Örneğin, ilk kez internet bankacılığı ya da mobil bankacılık kullanacaksanız ve yapacağınız işlemin sayfanın neresinde olduğunu bilmiyorsanız; müşteri temsilcisinin canlı desteğini alabilirsiniz.

Ya da hesap ekstreniz hiç beklemediğiniz bir şekilde oldukça kabarıksa harcamalarınızı yani ekstrenizin neden kabarık geldiğini öğrenmek için de müşteri temsilcisiyle iletişime geçebilirsiniz.

İş Bankası müşteri temsilcisine bağlanarak yapabileceğiniz işlemleri kısaca aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz

 • Kredi kartı hesap ekstresi öğrenme, kredi kartı borcu ödeme, kredi kartı şifresi değiştirme vb. kredi kartına dair işlemler
 • Altın alım ve satım, döviz alım ve satım vb. yatırım işlemleri
 • Hisse senedi alım satım vb. hisse işlemleri
 • Kredi kartına otomatik ödeme talimatı verme, hesap kesim tarihi değiştirme vb. işlemler
 • Türk Telekom, Avea, Vodafone, İzsu, TEDAŞ vb. aboneliklere ait fatura ödeme işlemleri
 • Bağkur borcu ödeme
 • MTV, gümrük vergisi vb. vergiler ile trafik cezası vb. cezalar ödeme
 • Diğer bireysel bankacılık işlemleri
 • KOBİ işlemleri
 • Kurumsal abonelik işlemleri

Kısacası aklınıza gelebilecek bireysel, kurumsal veya KOBİ üyeliklerine dair tüm işlemleri müşteri temsilcisine bağlanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda İş Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanmaya dair merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de İş Bankası müşterisiyseniz, konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu