Zoom Uygulaması Türkçe’ye Nasıl Çevrilir? [Zoom Türkçe Yapma]

Zoom Uygulaması Türkçe’ye Nasıl Çevrilir? Zoom Türkçe Yapma son zamanlarda uzaktan eğitimin yaygınlaşması nedeniyle çok fazla kullanılmaya başladı. Öğreci ve öğretmenler bir çok kişiyle aynı anda görüntülü konuşma fırsatı sunduğu için Zoom Cloud Meeting ön plana çıkmıştır. Türkçe dilinin kullanıldığı ülkemizde  Zoom dili nasıl Türkçe yapılırZoom dil değiştirme gibi sorular gündeme gelmektedir. Bu nedenle Zoom türçeye çevirme nasıl yapılır yazımızda paylaşacağız.

Masaüstü ve mobil uygulaması kurulumda ingilizcedir. Zoom dil değiştirme birkaç kolay adımla gerçekleştilmektedir.

Zoom Uygulaması Nedir?

Zoom uygulaması iletişim için kurulan bir platformdur. Zoom uygulamasında; video konferans, web seminerleri, mesajlaşma gibi iletişim araçlarını barındıran bir uygulamadır.

Zoom Nasıl Yüklenir?

Zoom’u yüklemek ne kadar zor görüsede aslında oldukça basit bir iştir. Şimdi sizlere Zoom!u nasıl indireceğinizden bahsedeceğiz.

 • Zoom’un resmi web sitesine gidin: https://zoom.us/
 • Ana sayfada sağ üst köşede “SIGN UP, IT’S FREE” veya “SIGN IN” butonuna tıklayarak bir hesap oluşturun veya oturum açın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, ana sayfada “Host a Meeting” veya “Join a Meeting” butonlarına tıklayarak doğrudan bir toplantı başlatabilir veya katılabilirsiniz.
 • Zoom uygulamasını indirmek istiyorsanız, ana sayfada “Resources” bölümünde “Download Zoom Client” seçeneğine tıklayın.
 • İndirme sayfasında, işletim sisteminize uygun olan “Download” butonuna tıklayarak Zoom istemcisini indirin.
 • İndirilen dosyayı açın ve kurulum talimatlarını takip ederek Zoom’u bilgisayarınıza yükleyin.

Zoom Uygulaması Açılmıyor

Zoom uygulaması eğer açılmıyorsa telefonunuzun yada Zoom uygulamasının güncel sürümlerinden kaynaklı olabilir. Telefonunuzda yada tabletinizde Zoom’un güncel sürümünü yükleyerek tekrar deneyin.

Zoom Bir Saat Ücretlimi ?

Zoom uygulamasının ücretli olup olmadığı oldukça tartışılan konular arasındadır. Zoom uygulamasının lisansı ücretsizdir. Ücretsiz bir şekilde kurulum gerçekleştirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Zoom Dil Seçimi

 • Zoom uygulamasını masaüstü yada mobil cihazınıza indiriniz.
 • Kullanıcı bilgilerini uygun yerlere giriniz.
 • Sağ alt köşede bulunan simgeyi tıklayınız.
 • Zoom simgesine sağ tıklayın.
 • Açılan menüden Switch Languages seçeneğini tıklayın
 • Burdan uygulama dili seçilerek zoom da otomatik olarak uygulanır.

Zoom Türkçe Yapma Telefon

Telefonda Zoom uygulaması kullananlar için türkçe yapma yukarıda belirtilen şekilde yapılmaktadır. Zoom android ve İOS cihazlarda aynı şekilde Türkçeye çevrilmektedir.

Zoom Türkçe Yapma Bilgisayar

Özellikle pandemi döneminde bilgisayar ile uzaktan eğitimde zoom uygulaması çok yaygın. Zoom bilgisayarda türkçe yapmak için yukarıdaki adımları izleyiniz.

İndirme linki>> Zoom

Zoomda Kamera Çalışmıyor

Zoomda kameranız çalışmıyorsa, bilgisayarınızın ayarlar bölümüne giriş yapın. Ayarlar bölümünden kamera ayarlarını açarak, kameranın açılmasına izin verilen uygulamalar bölümünden Zoom’u aktif ederseniz kameranız çalışacaktır.

Zoom Türkçe Yapma

Zoom Türkçe yapma ve Zoom Türkçe ayarları yapmak isteyenler için Türkçe seçeneği bulunmuyor. İngilizce, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Fransızca, Çince, Japonca, Korece ve Rusça dil değiştirme seçenekleri bulunmaktadır.

Zoom Türkçe seçeneği bulunmadığı için indirme sitelerinde yamaları bulabilirsiniz. Bu aşamada güvenilir siteleri tercih etmelisiniz. Ayrıca Zoom Türkçe yama indirmeden önce virüs taraması mutlaka yapınız.

Zoom kullanırken internet sorunu çekiyorsanız türk telekom internet kampanyaları yazımıza göz atmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu